Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Ószövetség milyen máshonnan...

Az Ószövetség milyen máshonnan átemelt, "loptt" történeteket tartalamz?

Figyelt kérdés

Lehet tudni, hogy azokat honnan emelték át a zsidók?

Azt tudom,hogy az özönvíz a Gilgames eposzból,de ha minden igaz van még több "lopott" történet is.



2017. máj. 6. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Jézus=Mithrász
2017. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


"Lehet tudni, hogy azokat honnan emelték át a zsidók?

Azt tudom,hogy az özönvíz a Gilgames eposzból,de ha minden igaz van még több "lopott" történet is."


Nem lehet az hogy tévedsz? Honnét tudod?

Csak mert ez a történet szerepel a kínai özönvíz regében is. De az indiai a görög, hawaii, mexikói, eszkimó, lapp, finn, szibériai, kelta, szudáni, hottentotta, újzélandi maori, ausztráliai bennszülött, tűzföldi és 58 amerikai indián törzs özönvíz regében is.

Ezenkívül Ábrahám aki akkor még Abrám volt tehát Ábrahám lett a zsidók ősapja. S Ábrahám a Mezopotámiában található Ur városából származik de élt Harránban is.

Ábrahám nem lopott el semmit mindössze az élete része volt ez a történet is hiszen ott született és élt azon a területen és később elvándorolt!

2017. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Laylah ***** válasza:
60%
Keltáknál az év folyását évkörnek nevezték. Nyolc nagy ünnepet tartottak számon, amit az Istennő és az Isten cselekedeteinek ciklikus ismétlődésével azonosítottak. Egyik ilyen május 1., Beltane ünnepe, mikor a szűz Istennőt megtermékenyíti az ifjú Szarvasisten. Mária és a keresztény Isten is szerepelnek egy ilyen történetben...
2017. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Laylah ***** válasza:
0%
Bár igaz, buta vagyok, nem tudom, hogy ez az Ó- vagy Újszövetségbe tartozik.
2017. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Az,hogy szinte minden ma ismert kultúrában-még az egymástól igen távoliakban is-benne él pl.az özönvíz története,és NEM a mitoszrablás esete,hanem egy VALÓS történet ismerete különböző nézőpontokból.
2017. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

#5

Vagy egyszerűen az ókori városok vízközelbe épültek, és idővel több helyen is történt nagyobb áradás.

2017. máj. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


"Vagy egyszerűen az ókori városok vízközelbe épültek, és idővel több helyen is történt nagyobb áradás."


És mindenütt 8 ember menekült meg az áradásokban. Elképesztő ennyi "véletlen"! Neked nagyobb a hited mint a legtöbb kereszténynek.

2017. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

"Az Ószövetség milyen máshonnan átemelt, "loptt" történeteket tartalamz?"

Semmilyet.


"Azt tudom,hogy az özönvíz a Gilgames eposzból,de ha minden igaz van még több "lopott" történet is."

Megtörtént esemény, csak a sumerek hamarabb és pontatlanabbul írták meg. Erőltessük az agyunkat:

Történt egy esemény. Egy újságíró megírta az esemény történetét, de ő egy olyan ember volt, aki "huszadkézből" hallotta a sztorit. Majd rá 10 évre megírod Te is a történetet, de Te közvetlen egy szemtanútól hallottad, hogy mi történt, így bár 10 évvel később, de pontosabban írod le. Ennek ellenére megvádolnak, hogy elloptad és módosítottad az újságíró sztoriját.


Itt van két videó, hogy gyermeteg meséket nyaltok be:

https://www.youtube.com/watch?v=NnDSPVrCgR8&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=Vnpg_x_z5v4

2017. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"És mindenütt 8 ember menekült meg az áradásokban. Elképesztő ennyi "véletlen"! Neked nagyobb a hited mint a legtöbb kereszténynek."

Ezek túl nehéz dolgok, nem fogják érteni:(

2017. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Vidiripi!

Már ne haragudj, de szerintem pont neked túl nagy a hited, amikor bemondásra elhiszed valakinek hogy minden özönvíz történetben 8-an menekültek meg, és eszedbe sem jut utánanézni hogy ennek az állításnak semmi valóságalapja.

Görög özönvíz történet, Deukalioón és Pürrha. Ketten menekülnek meg.

Indiában ugyan 8 ember menekül meg, de nem egy család mint Noénál, hanem Manu és a 7 bölcs.

Hawaii özönvíz legendában öten élték túl, Nu'u-pule, a felesége és három fia. Állatokról szó sem volt.

Az Indonéz özönvíz legenda szerint egyetlen terhes asszony volt a túlélő.

Thaiföldi özönvíz legenda szerint két testvér él csak túl és ők népesítik be a földet.


Nem árt ha tájékozódik is az ember egy kicsit. Mert Istenben hinni jó dolog. De bármit elhinni, akkor is ha semmi köze a valósághoz, de legalább nekem lenne igazam ha úgy lenne, az nagyon nem jó...

2017. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!