Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kritizálják ilyen...

Miért kritizálják ilyen hevesen a militáns ateistákat?

Figyelt kérdés

"Militáns ateista" alatt pl. a Richard Dawkins-féle ateizmust érte. De ott van például Hitchens is. Ugye ezek az emberek igen keményen kritizálják a vallást, és ezért egyes emberek - gyakran ateisták is - igen kemény kritikával illetik, "fundamentalistának" bélyegezve őket. Ezt nem értem. Miért fundamentalisták?

Ugyanis:


1. Amit minden ilyen "militáns ateista" kiemel, hogy az emberi jogokat - köztük a vallásszabadságot is - tiszteletben tartják, tehát toleránsak. Csak magát a hit tartalmát kritizálják, nem akarják a hívőket erőszakkal "megtéríteni".

2. Én nem vettem észre, hogy az ateizmus (így, önmagában) intoleráns lett volna valaha is. Bizonyos kommunista országokban persze voltak szörnyű üldöztetések, de ott is az ateizmus MINT A KOMMUNISTA IDEOLÓGIA RÉSZE nyilvánult meg, nem önállóan. Ezen kívül nem igazán tudok a polgárait kizárólag az ateizmus miatt üldöző államról.

3. Amit végképp nem értek, hogy itt egy nagy asszimetria van. Ugyanis vallásos fundamentalisták már számtalanszor üldöztek más vallásúakat, viszont, ahogy az előzőekben kifejtettem, ilyen "ateista fundamentalisták" nem voltak. Hozzáteszem: nem gondolom azt persze, hogy minden vallásos fundamentalista (nagyon kevesen azok). Csak azt nem értem, miért kritizálják ennyire a hangvétele miatt Dawkinst, pedig ő a puszta éles kritikán túl nem megy.



2017. máj. 18. 06:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
18%

"Nem helyeslem a felsőbbrendűséget, de miért ne tarthatnák a vallást hülyeségnek?"


Tarthatják, viszont olykor a vallásos embereket tartják hülyének, megvezethető, naív embereknek. A kettő nem ugyan az és pl. ezen az oldalon is találkozhatunk utóbbi esettel.


"Szerinted nincs különbség érvelés és térítés között?"

A célban nincs, sőt a módszerben sincs, csak nézőpont kérdése. Mind a két csoport érvekkel próbálja alátámasztani feltevését, de konkrét bizonyítékot egyik sem tud hozni.

2017. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 A kérdező kommentje:

"Tarthatják, viszont olykor a vallásos embereket tartják hülyének, megvezethető, naív embereknek. A kettő nem ugyan az és pl. ezen az oldalon is találkozhatunk utóbbi esettel."


Így van, egyetértek. Azoktól, akik a vallásosokat hülyének tartják, elhatárolódom.


"A célban nincs, sőt a módszerben sincs, csak nézőpont kérdése. Mind a két csoport érvekkel próbálja alátámasztani feltevését, de konkrét bizonyítékot egyik sem tud hozni."


A célban valóban nincs, de a módszerben igen. Az ateista ugyan azt nem tudja igazolni, hogy Isten nincs, de azt igen, hogy benne hinni irracionális. Ennyi erővel az unikornisokban is hihetnénk.

2017. máj. 18. 12:16
 43/80 anonim ***** válasza:
55%

"Márpedig bizonyítható és bizonyított is. "

A keresztények istene bizonyítottan nem létezik, mert lehetetlen a létezése. A gy.k.-n már legalább hatszor szerepelt a bizonyítás.

2017. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:

"A keresztények istene bizonyítottan nem létezik, mert lehetetlen a létezése."

Lehet lemaradtam valamiről, eddig úgy tudtam hogy Isten léte egyaránt bizonyíthatatlan és cáfolhatatlan. Kifejtenéd?

2017. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:

Nem, mert ez nem az a kérdés.

Ha nem találod meg itt azt a 6 témakört, ahol már kifejtettem, akkor írj ki egy új kérdést.

De akkor kérlek, hogy pontozz felfelé, mert a hívők ész nélkül pontozzák le az ilyen írásokat.

2017. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:

Nem akarok erről külön kérdést kiírni, mert az meg úgy nézne ki mintha a hívőket akarnám provokálni a kérdéssel.

De ha a kérdés alatt azzal érvelsz hogy valami már bizonyított, nekem elég jogosnak tűnik rákérdezni hogy mi ez a bizonyítás, ki, hol, hogyan bizonyított?

2017. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:

Itt a gy.k.-n is, jó pár alkalommal - keresd meg a kérdéseket. Lényegében arról van szó, hogy ennek az istennek a végtelen tulajdonságai kizárják egymást, ÉS a világ sem olyan, amilyet egy ilyen isten léte megkövetelne.

Azért nem akarom részletesen kiírni, mivel ez már sokszor megtörtént, és a hívők olyan szépen lepontozták, hogy ihajla. Sajnos ők fel vannak mentve gondolkodásból.

2017. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
Esetleg akkor linkeld be az egyik korábbi kifejtésed!
2017. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
28%

hát kénytelen voltam megint feltámadni: Sárikabutácska-74% te még nem vetted észre,hogy csak te (és a kérdező) pontozol itt főállásban (talán még fizetik is, vagy eltart közben valaki?) 24 órában, 'mint az őrült, ki letépte láncát'?


hát súgd meg titokban a 79%nak, és a vallást butaságnak tartó Szentkérdezőnek, hadd maradjon sötétségben a sok ember! Csak a keresztényeket akarod alázni, de általában az összes istenhívő tudatlan neked, Ó mennyei Világosság Anyja - ja nem, menny nincs- , Ó 74%!

Maradjon sötétségben a sok hívő, meg ne tudják a Te Nagy Szent Titkodat!

Mind egy szálig a

Buddhista 500 millió

Hindu 1milliárd

Taoista kb300-400millió (nincs adat)

Zsidó 14 millió

Keresztény 2milliárd

Muszlim 1,6 milliárd


Puffff!

2017. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:

"csak te (és a kérdező) pontozol itt"

Ja... nyilván én pontozom le magam 0%-ra, 5 perccel azután, hogy föltettem az írásomat. Ehhez legalább 4 ember kell, aki mind egyformán pontoz, és egyik sem lehet a cikk írója.

Gratulálok a logikádhoz és a tudásodhoz!

2017. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!