Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények tényleg elítéli...

A keresztények tényleg elítélik a meleget?

Figyelt kérdés
Nemrég hittan órán volt szó arról,hogy van e meleg pap.A tanárunk azt válaszolta,hogy nem,mert azokat kiszűrik a szemináriumon.És ha nem sikerül?Erre azt válaszolta,hogy aki meleg,nem megy papnak,a kettő nem fér meg egymás mellett,meleg ember nem való papnak.
2017. máj. 27. 13:37
 41/94 anonim ***** válasza:
97%
Nem ítélem el őket,de otthon legyenek szívesek. Azt nagyon nem bírom,amikor az orrom alá dörgölik provokatívan,hogy ők mennyire melegek,aztán még én szégyelljem magam,hogy heteró vagyok. Heteró pároktól sem szeretem,hogy a pali a nyílt utcán csapkodja a nője fenekét,mint egy kancát. A melegek ugyanúgy ne villogjanak előttem,mert nagyon úgy tűnik,hogy ők elvárják,hogy mások tekintettel legyenek rájuk,de ők nincsenek tekintettel senkire.
2017. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 anonim ***** válasza:
97%
Még annyit hozzáfűznék,hogy találkoztam már sok meleggel,aki kb személyes sértésnek vette,hogy heteró vagyok,mert azok úgyis csak bunkó parasztok lehetnek. De ez az általánosítás is csak annyira igaz,mint az,hogy egy magyar csak rasszista lehet,pusztán attól,hogy magyar...
2017. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
0%

Mindkét idézetem le lett 0%-ozva. Milyen hívők vagytok Ti? Látom nem értitek mikől szól az írás, mondjuk ez direkt van ilyen kacifántosan megfogalmazva.


(Márk 4:11-12)

Õ pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levõknek pedig példázatokban adatnak mindenek,

Hogy nézvén nézzenek és ne lássanak; és hallván halljanak és ne értsenek, hogy soha meg ne térjenek és bûneik meg ne bocsáttassanak.

2017. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves válaszoló, mért mit tegyek, sírjak?"


Nem, inkább fordulj orvoshoz, ha egy értelmesnek kezdődött beszélgetést csak kaján vigyorgó képpel tudsz végigülni. Lehet erre is sok szép vigyori fejecske a válaszod, de az megerősíti az igazamat.

2017. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim ***** válasza:
58%
Mint látod a többi válaszoló se problémázik azon, hogy most sírjon vagy nevessen, egyszerűen csak kultúráltan viselkedik. És köszönöm a lepontozást, gondolom tőled kaptam nagyrészt.
2017. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
62%

"Nem értelek, kedves utolsó, mint írtam nem az emberrel van baja a Bibliának se, hanem magával azzal AMIT csinálnak."


No,azért némileg sántít a kijelentésed...

Ha valakit kinyírnak homoszexuális tevékenységért,annak elég nehéz beadni előtte,hogy "Nem azért halsz meg,mert gyűlölünk és megvetünk te utolsó homokzsák,pusztán a tettedet nem helyeseljük"


“És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonnyal hálnak: utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtok.” (III. Móz. 20,13.).

2017. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, inkább fordulj orvoshoz, ha egy értelmesnek kezdődött beszélgetést csak kaján vigyorgó képpel tudsz végigülni. Lehet erre is sok szép vigyori fejecske a válaszod, de az megerősíti az igazamat."


Kedves válaszoló, legyen neked igazad, mondtam, hogy ne várj tagadást. :) És ha a "kettőspont zárójel bezár" többször alkalmazom, az neked mért is rossz? :) Annyiszor használom amennyiszer akarom, mért baj ez neked mért nem figyelsz a betükre, mért az írásomban megjelenő smilek okoznak problémákat? :) Az itt megjelenő szomorú illetve nevető írásjelek nem azt jelzik, hogy én itt a karosszékemben kiröhöglek, hanem azt, hogy itt is láss valami gesztust. Ennyi, semmi több. 2, nem is pontoztalak se jól, se rosszúl. Mért ítélsz meg úgy, hogy nem is ismersz? Én tettem ilyet? Érdekel ez most minket? Nem. Lépjünk tovább és beszélgessünk másról. A vers pedig nem állja meg a helyét, sokkal inkább tartozik ez a gonosz emberekre, akik sokszor mondanak Krisztusnak nemet és Isten ahogyan kérték, hogy nem kérnek Istenből így vaksággal és hülyeségre (nyersen fogalmazva) adta őket. Mivel ilyen a hitük ezt kapták. Itt is az embert helyezte előtérbe Isten, nem pedig magát. :) Egyébként, levegőt vehetek, vagy fulladjak meg, lehet hogy ez nem zavar téged, de mostmár inkább megkérdezem. :)

2017. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves válaszoló, legyen neked igazad, mondtam, hogy ne várj tagadást"


Jó, akkor nekem van igazam, orvosi eset vagy.


Szia!

2017. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Mondom, legyen igazad. :D Békesség neked.
2017. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia ítélete a homoszexualitásról:


„Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre: hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.” (Rómabelikhez írt levél 1: 26–27)

2017. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!