Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények tényleg elítéli...

A keresztények tényleg elítélik a meleget?

Figyelt kérdés
Nemrég hittan órán volt szó arról,hogy van e meleg pap.A tanárunk azt válaszolta,hogy nem,mert azokat kiszűrik a szemináriumon.És ha nem sikerül?Erre azt válaszolta,hogy aki meleg,nem megy papnak,a kettő nem fér meg egymás mellett,meleg ember nem való papnak.
2017. máj. 27. 13:37
 61/94 anonim ***** válasza:
91%

#60

Egy részletes biológiatankönyvnek is része az ősnemzés meg a Lamarcki öröklődés, a biológiának mégsem képezik részét.


Persze hogy a Bibliának része az Ószövetség is, de ha már hozzászólsz egy témához, tudni kéne helyén kezelni a dolgokat. Pláne ha külön fel is hívják rá a figyelmed, hogy hibás az értelmezésed.

2017. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
53%

Kedves utolsó, akkor megpróbálom neked újra leírni: "A 3mózes pedig az Ószövetség egy része, az Ószövetség maga, az a törvényekről szólt, mi most az ÚJ szövetségeben vagyunk, az Ószövetség Jézus halálával ért véget, ne jöjjünk már könyörgöm olyan idézetekkel, amiknek már régen 2000 éve vége szakadt. :)"


Remélem így már érthető volt. Igen az Ószövetség a Biblia része, de már nincs Ószövetség, ezért van ott az "Ó" illetve "Régi" vagy "Ősi" meghatározó a szövetség előtt. Tehát, a Biblia azt írja a Zsidókhoz írt levél 8:6-7 versekben, hogy ha az az első szövetség kiválló lett volna vagy kifogástalan, akkor nem lett volna hely az Újszövetségnek, ami Krisztus által lett közvetítve. :) Remélem így érted már. :)

2017. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
100%
Az előző üzenetem a #60 válaszolónak szól! :)
2017. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
58%

Igazán logikus megkötni egy működésképtelen szövetséget,amiről előre lehetett tudni,hogy nem fog működni,de Istennek ez megérte,valamiért szeret csalódni és bosszankodni.

Elnézést,hogy értetlenkedtem! Tovább nem is zavarok.

2017. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 Pietrosol ***** válasza:
58%

Balinhun!


Miközben itt veszekszel, rámutatnál az általad említett újszövetségre?


Ez eddig kb ugyanaz, mint az ószövetségi zsidók kínlódása a tőlük eltérő nézetek tolerlására.

2017. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
100%

"Igazán logikus megkötni egy működésképtelen szövetséget,amiről előre lehetett tudni,hogy nem fog működni,de Istennek ez megérte,valamiért szeret csalódni és bosszankodni.

Elnézést,hogy értetlenkedtem! Tovább nem is zavarok."


Ezt is leírtam, hogy az Ószövetségre azért volt szükség, hogy ma feltudjuk fogni egyáltalán a kegyelmet. Akkor, az Ószövetség idejében, a törvényekre kellett kiéleződnie a szövetségnek magának. Mindenki tudta a törvényt, és aszerint éltek és az által is áldozott évente a főpap a templomban, amit Mózes építetett. :) Évente kellett: 1 tiszta (új szölött, mivel azok a legtisztábbak) Bárány, annak a vére, amit ráhint a főpap az oltárra, stb... Ma Isten kegyelmi időszakát éljük, már nincs földi közbenjárónk, égi közbenjárónk van, Ő pedig Krisztus. Isten kegyelme és szeretetét láthatjuk ma, már nincs Ószövetség, kedves válaszoló, Újszövetség van, amit Krisztus adott. :) Remélem, ezt most elfogod olvasni. :)

2017. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
100%

"Balinhun!

Miközben itt veszekszel, rámutatnál az általad említett újszövetségre?

Ez eddig kb ugyanaz, mint az ószövetségi zsidók kínlódása a tőlük eltérő nézetek tolerlására."


Kedves Pietrosol, leírtam. :) Olvasd el, ha kérdésed van a Biblia alapján fogom megválaszolni is azt. :)

2017. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 Pietrosol ***** válasza:
58%

Balinhun!


Értem! Tehát Te a kegyelem és szeretet jegyében veszekszel a gyk-n.

Brava!

2017. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
100%

"Balinhun!

Értem! Tehát Te a kegyelem és szeretet jegyében veszekszel a gyk-n.

Brava!"


Valami csúsztatás van, nem mondtam bántót senkire sem. :) Nem veszekem, hanem írok a Biblia alapján, sajnálom, ha ez sokaknak nem tetszik, de sokaknak nem tetszik a Biblia sem. :D Egyébként, a kegyelem arról beszél, hogy HA elfogadod KRisztust, azt hogy Ő maga az Isten és elismered, hogy bűnös vagy, de ez Ő megtudja váltani, mert ezért volt itt, akkor Örökéleted van a Mennyben. :) És ha bántót mondtam volna, akkor bocsi, de nem éreztem semmit bántónak, kérlek írd le melyik része a bejegyzésemnek volt bántó stílusa. Köszönöm, Békesség neked! :)

2017. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
81%

Igen,elolvastam,Balinhun.Bár azt írtam,nem válaszolok,de mégis megteszem,mert nem értem,miért ragaszkodsz a logikátlansághoz.

Tehát van Isten,aki állandó,nincs nála változásnak árnyéka,esőjét kiárasztja igazra,és hamisra egyaránt.Ezt a Biblia egyértelműen írja,félremagyarázni nincs értelme.

Ha Isten állandó,akkor ennek az állandóságnak az Ószövetségre is igaznak kell lennie.Továbbá,erről az állandóról olvashatjuk,hogy embereknek kezeitől nem szükségeltetik.De azért illatáldozati oltár,állatáldozat,lótúró áldozat macskapúval befújva...Mert ezt elvárta,annak ellenére,hogy nem ilyen a természete.Ha logikátlanságot írok,megkérlek,már most szólj!

És mielőtt bemutatta volna az igaz arcát,előbb demonstrálta a hamisat is.Kivégeztette a homokosokat,csakhogy legyen rá példa,hogy "Na,gyerekek most megmutatom,hogy mit ne tegyetek másokkal,mert a szeretet nem így cselekszik,de majd,miután jó sok ember meg lett kínozva és megölve,megmutatom az igazi arcomat is."

Nemde arról van itt szó,hogy az Ószövetségi barbár zsidók hamiskodtak,hoztak emberellenes törvényeket ravaszul a szeretet nevében?

Mi erről a véleményed?

2017. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!