Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban létezhet valami...

Valóban létezhet valami öröktől fogva?

Figyelt kérdés

Ha igen, mondjuk Isten, akkor már nincs is rá szükség.

Ha Isten élő, akkor már elfogadtad, hogy az élet létezik öröktől fogva, vagyis nincs szükség teremtésre, mert a legegyszerűbb életformából is kifejlődhet minden.



2017. jún. 5. 22:17
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy én sem voltam itt már legalább egy éve, most néhány napja nyomakodok megint.

Általában elég kemény ateista az álláspontom, de magam is felfigyeltem rá, az, hogy ha egyáltalán ilyen mélységben érdekel a vallás, az jelenthet valamit, csak még azt nem tudom, hogy mit?


Az öröktől fogva való létezés eleve felmutat egy szükségszerűséget és szerintem a teremtés is, mert semmi értelme nem lenne egy Istennek, vagy akármilyen entitásnak, ha nincs világ.

Ha Isten örökkön örökké nem csinált semmit, mert mit is csinálhatott volna a teremtésig, akkor a létezésének nem is volt semmi értelme, így gyakorlatilag azt is kijelenthetnénk, hogy nem is volt, de ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy mégis volt, akkor az isteni létét lehet kétségbe vonni, mert amíg azt a teremtéssel nem bizonyította, addig nem is volt Isten, lényegében semmi sem volt, ha nem is csinált semmit. valamiért mégis csak világot teremt

A szükségszerűségnek itt kell valahol belépni, mert ha örökkön örökké soha, de soha nem csinált semmit, akkor egyszer csak valami valamiért aktivizálja és az nem igen lehet más, csak az, hogy ahhoz, hogy legyen, muszáj neki világot teremtenie.

2017. jún. 8. 12:07
 22/30 anonim ***** válasza:

Sose tudjuk felfogni igazán az idő fogalmát és a tér fogalmát, képtelenek vagyunk rá,de ezért felesleges valamit kitalálni,amit könnyebb elképzelni.

Egyébként tegyük fel volt Isten. Nade honnan gondolta el,hogy hogyan nézzünk ki? Egyáltalán fogalma se volt a dolgokról,hiszen honnan lett volna,ha előtte nem volt semmi ..:)

Az olyan hozzászólás,hogy festménynek kell festő..hát , nézzen meg pár természeti csodát,amelyek mindenféle dolgokra hasonlítanak.

2017. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Furcsa most belemennem ilyenbe, mert igazán nem hiszem, hogy ez a racionális megközelítés vezet itt valahova. Mégis, szerintem nem követezik abból, hogy valami örökké létezik az, hogy szükségszerű, hogy létezik. Attól még, hogy mindig van, lehetségesnek tűnik, hogy akár egyáltalán ne lett volna. Vagy ha az ember teremtette virtuális térben magáraismerő lényt nézzük, fura lenne azt mondani, hogy az embernek semmi értelme nem lenne, ha nem teremt virtuális világokat. Meg eleve miért kell, hogy értelme legyen valaminek, hogy létezhessen? Miért nem létezhet csak úgy? :) Főleg, mert pont ezt a csak úgy létezést akarod a világnak adni, amikor Istentől megszabadulnál.


Szóval lényegében egy olyan jellegű érvet, ami a fő kérdésedben van, az itteni gondolatiddal szemben is lehet alkalmazni. Ahogy azt mondod, hogy az Istennek nem lehetne létezi a világ nélkül, akár azt is mondhatnád, hogy a világnak se szabadna létezni, ha nem teremt világot. A világnak sincs világa. És önmagán kívül a világ sem csinál semmit, csak önmagában van. Mellesleg nem tudjuk mit csinált az Isten a világ előtt, de azt sem igazán, hogy azóta mit csinál. Főleg, mert feltehetőleg az idő létrejötte is hozzá kötődik. A kereszténységben az Istenről azt is mondják, hogy a tökéletesen más, a tökéletesen megismerhetetlen, az amit fogalmainkkal érinteni sem tudunk, velünk teljesen összemérhetetlen. Bármit mondunk róla nem az. Teljesen más módon, síkon van, mint ahogy mi ismerjük a vant.


De amúgy igen. Lehet a világtól az Isten is új arcot kap, ad magának. Ismer benne magára. De nem tudjuk úgy sem :)

2017. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Darkmoon80 ***** válasza:

"A kereszténységben az Istenről azt is mondják, hogy a tökéletesen más, a tökéletesen megismerhetetlen, az amit fogalmainkkal érinteni sem tudunk, velünk teljesen összemérhetetlen. Bármit mondunk róla nem az. Teljesen más módon, síkon van, mint ahogy mi ismerjük a vant."


OK, de akkor egyesek miről is papolnak, ha se meg nem érthetjük, fogalmaink is hiányoznak hozzá, és egyébként is annyira más, annyival több, hogy a képzeletünk kevés hozzá.


Az ilyet egyszerűen törölni kell a gondolatokból, mert azok úgyis hamisak (mint írtad is).

2017. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Azt nem értem,hogyha semmi se igaz úgy,ahogy le van írva,akkor honnan tudják,hogy hogyan igaz?:)


Pl: Isten a maga képére teremtette az embert.

Szóval most akkor ez azt jelenti,hogy ő úgy néz ki mint mi,ha viszont ez igaz,akkor nem lehet valami elvont gondolat adat szétszóródva az űrben.

De tegyük fel az,akkor is egyáltalán honnan volt fogalma bármiről is,ha ő létezett előbb,mint maga az a dolog,amiben ő létezett:)

Hiszen ha nincs semmi referenciája,akkor mi alapján tud bármit is csinálni.

2017. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Bár Isten valóban megismerhetetlen,Fia,aki emberré lett,elégséges módon prezentálta jellemét,s mindazt,amit tudnunk szükséges róla.

A többi jellemzője nem tartozik ránk.Nem lényeges földi életünk szempontjából,s így értelmetlen spekulatív állításokkal meghatározni.

2017. jún. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
#25 pont ez a lényege, hogy referencia, minta nélkül. ok nélkül. ez egy nagyon nyers szabadság.
2017. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Az etalon,az ószövetségi korban,a kinyilatkoztatás volt,s nekünk Jézus élete,tanítása,az "abszolut jó" mintája.
2017. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Persze. Isten öröktől fogva örökké van. Én sem értem, de nyílván azért nem értem, mivel még ilyet nem tapasztaltam meg. Ha valaki hisz Istenben, akkor a hit a szívében van (szellemében, mivel szívben a szellem), és nem az elméjében. Elmével nem lehet hinni.
2017. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

"nem követezik abból, hogy valami örökké létezik az, hogy szükségszerű, hogy létezik."


A szükségszerűség később lép be a képbe, ahogy már kifejtettem.

Egyébként a kérdés magyarázatában levő szükség csak szófordulat: 'Ha igen, mondjuk Isten, akkor már nincs is rá szükség. ' lényegében azt jelenti, hogy nem lényeges Isten léte, mert azzal, hogy Isten élő, maga az élet lett elfogadva öröktől valónak.


"nem hiszem, hogy ez a racionális megközelítés vezet itt valahova."


Nem tudom másképpen, az irracionalitás szerintem ostobaság és nem vezet sehova.


"Vagy ha az ember teremtette virtuális térben magáraismerő lényt nézzük, fura lenne azt mondani, hogy az embernek semmi értelme nem lenne, ha nem teremt virtuális világokat. "


Az Isten sem lehet világ nélkül. Ez nonszensz.

Az embernek nem kell ezt megteremtenie, hiszen egy már létező világba születik, akár így, akár úgy.


"Meg eleve miért kell, hogy értelme legyen valaminek, hogy létezhessen? Miért nem létezhet csak úgy? :) Főleg, mert pont ezt a csak úgy létezést akarod a világnak adni, amikor Istentől megszabadulnál. "


Isten azért van a vallásban, hogy értelmet adjon az életünknek. Megmagyarázza a világ létrejöttét, szabályozza az életünket és a létezésünknek próbál értelmet adni.

Szerintem értelmetlen a keresztény vallás és talán a muszlim is, hiszen a Bibliából és talán a Koránból is kitűnik, hogy ennek a világunknak, amiben élünk nincs túl sok értelme. Az élet rövid és nyűgös benne és nem is tart csak egy ideig, majd a végítélet után kezdődik az igazi projekt, a túlvilág, vagy a Paradicsom, ahol minden örök és minden jó.

Csakhogy Istennek/Allahnak ehhez nem kellenek emberek, simán tud annyi és olyan lelket teremteni, amennyire és amilyenre szüksége van abban a túlvilágban.

Lényegében láthatod, a szükségszerűséget maga a vallás prezentálja azzal, hogy jelen földi életünk nem a lényeg, hanem csak előkészület egy fontosabb utóéletre.

Ezzel a teremtés, amely lényegtelen világunkról szól, is szükségszerűséget nyer, hiszen Istennek mégis kell az evilági élet valamiért, bár szerintem érthetetlen, hogy miért, mert egyszerűen teremthetett volna lelkeket a túlvilágba, ennek a világnak a megteremtése nélkül is.


" Mellesleg nem tudjuk mit csinált az Isten a világ előtt, de azt sem igazán, hogy azóta mit csinál. Főleg, mert feltehetőleg az idő létrejötte is hozzá kötődik"


Ha nincs idő, akkor nem létezhet az örökké fogalma sem, így ennek semmi értelme.

Az világos, hogy nem tudjuk mit csinált Isten a világ előtt, de ez nem is érdekes, az lényeg az, hogy csinálhatott e egyáltalán valamit?


"Ha valaki hisz Istenben, akkor a hit a szívében van (szellemében, mivel szívben a szellem), és nem az elméjében. Elmével nem lehet hinni.

"


Ezt úgy érted, hogy a vágyaiban? Ha értelemmel nem tudsz róla semmi biztosat, akkor csak a vágyálmodban hihetsz!

2017. jún. 17. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!