Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők véleményére lennék...

Hívők véleményére lennék kíváncsi, hogy miért hisznek a keresztény Istenben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval adott egy öröktől fogva létező felsőbb lény, Isten aki várt végtelen sok időt, megteremtette az embert, eletelik véges idő (pár millió év), mondjuk elpusztul a nap vele pedig az ember, majd az Isten ugyanúgy létezik tovább végtelen sokáig. Tehát ez az Isten az örök létezése folyamán kiragadott egy pillanatot az embereknek, megteremtette őket a földre (ma már tudjuk biztosan, hogy evolúció, elutasítani bigottság vagy tudatlanság csupán) a világűr egy piciny pontjára amit az általa megteremtett óriási univerzum egyik feketelyukja gond nélkül elpusztítana ha útja erre venné az irányt. Az emberek életének alapját jutalmazásra alapozta, menny és pokol. Jutalmazásra alapozta, de végtelenül szeret minket, ha nem tartod be egy törvényét az idők végezetéig szenvedni fogsz, de végtelenül szeret téged, tök logikus. Az ószövetségben egy pusztító, gyilkos, haragos, meggondolatlan (hogy lehet valami meggondolatlan ha mindentudó? :D márpedig Isten megbánta, hogy megteremtette az embert, ez így van a bibliában) Istenként van bemutatva aki elsőszülötteket öl és nem veti el a rabszolgaságot. Aztán az újszövetségben hirtelen jófiú lesz. Nem értem, hogy egyesek miért élnek inkább egy szép hazugságban minthogy elfogadják nincs isten, vagy legalábbis az az isten nem létezik akiben ők hisznek. Pedig annyira nyilvánvaló, hogy ez is csak egy kitalált vallás mint a többi. Nem akarok megsérteni senkit, engem nem zavar a hite amíg másnak nem okoz kárt vele csak a véleményére vagyok kíváncsi, hogy az ilyen dolgokat, hogy engedi el.
2017. jún. 11. 22:11
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
31%

A pokol az ember azon helye ahova eltemetik és nem egy tűzzel égő kínhely.

Ugyan is az embernek csak addig működnek az érzék szervei, amíg él, így amikor meghalt, utána már ugyan "süthetik"

Isten ilyet soha nem talált ki, mivel az ember szabad akarattal rendelkezik, és Isten ezt tiszteletben tartja.


Nem kötelez arra, hogy az Ő általa létrehozott keretek között élj, hanem elfogadja hogy nem szeretnél így élni, így megfoszt ettől az ajándéktól vagy is az élettől.


És tovább nincs.

2017. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon egyszerű a válasz. A keresztények buták, szűklátókörűek és begyepesedettek és egész egyszerűen nem gondolják végig, amiben hisznek.


Mintha valaki abban hinne, hogy azért kék az ég, mert a Földtől nagyon messzire, valahol fent, ki van feszítve egy nagy, kék lepedő. Az ilyen embernek magyarázhatod a fénytörést meg a levegő alkotóelemeinek a kémiai és fizikai tulajdonságait, azt sem tudná, hogy mi a franc bajod van.


Na, pont ilyenek a keresztények is.

2017. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
33%

Abban az Istenben, amit felvezettél, abban én sem hiszek, sőt azt javaslom hívő emberként, hogy Te sem higgyél.

Ha egy ilyen Istenben hinnél, mint amit leírtál, akkor valószínűleg a bolondok házában kötnél előbb-utóbb ki, ezért mondom, hogy ne higgyél.


Egészen más az, hogy valaki van vagy nincs, és egészen más az, hogy az a valaki, ha van, milyen. Ezt nyilván te is belátod. Benned egy olyan torz istenkép alakult ki életed folyamán, amilyen Isten valóban nincs.


Először nézz önmagadba, ha valami jót találsz magadban (pld. képes vagy jót akarni másnak, azt a jót amit magadnak is akarnál), akkor már elindultál abban az irányban, hogy megismerd és felismerd, hogy milyen az Isten.

2017. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
42%

#12, hat igen, mi keresztények már csak ilyen buták, ostobak, középkoriak vagyunk....


Úgy gondolom, inkább az a szűklátókörű, aki nem képes elfogadni a másik ember világnézetét. 😉

2017. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
58%

OFF:


"végtelenül jó, morális lény"


[link]


Ha tényleg létezik,elég xarul csinálja...

2017. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
85%

Áh, véletlenül idelapoztam, és nem tudom megállani...

Te, Panni! # 10

" élőlények fajtáinak sokféleségét hozta létre a nemük szerint"

- Ez mit takar? Mi egy élőlény "bibliai" "neme"? Azaz: mi határozza meg, hogy két élőlény egyed (vagy inkább populáció "egy nemhez" vagy külön "nemhez" tartozzon?


"A nap [sic!], és a föld [sic] soha nem fog elpusztulni, és a nap [sic] sem."

- És mi lesz, ha (már majdnem) az összes hidrogén héliummá konvertálódott a Napban? :)

2017. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

"Mi egy élőlény "bibliai" "neme"?"

Mai rendszertani felosztás szerint kvázi a rendszertani családnak felel meg

2017. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A kérdésedre válaszolok,de a tömény tudatlanságra nem,amit a kérdésed után összehordtál.Az,nem ér meg egy rövid választ sem.


Én nem hiszek Istenben,hanem TUDOM,hogy létezik!


Ezt igen sok alkalommal bizonyította életemben.


Nincs a Földön olyan művelt,intelligens istentelen,aki ezeket a tapasztalataimat bármilyen furfangos érveléssel cáfolni lenne képes!

2017. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 12.Hsz!


Nagyon tapasztalatlan,és tudatlan vagy!

Ha érvelni akarsz keresztény tudósok ellen,még temérdeket kell tanulnod,de akkor sem győzhetsz!

2017. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
0%

Kedves ThinkFree!


Ha képtelen vagy egy linket röviden,egyszerűenn megfogalmazni,ne tedd be ide,mert akkor te sem érted.


Azt,amit még te sem vagy képes megfogalmazni,és nem vagyok hajlandó megnyitni.

2017. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!