Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők véleményére lennék...

Hívők véleményére lennék kíváncsi, hogy miért hisznek a keresztény Istenben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval adott egy öröktől fogva létező felsőbb lény, Isten aki várt végtelen sok időt, megteremtette az embert, eletelik véges idő (pár millió év), mondjuk elpusztul a nap vele pedig az ember, majd az Isten ugyanúgy létezik tovább végtelen sokáig. Tehát ez az Isten az örök létezése folyamán kiragadott egy pillanatot az embereknek, megteremtette őket a földre (ma már tudjuk biztosan, hogy evolúció, elutasítani bigottság vagy tudatlanság csupán) a világűr egy piciny pontjára amit az általa megteremtett óriási univerzum egyik feketelyukja gond nélkül elpusztítana ha útja erre venné az irányt. Az emberek életének alapját jutalmazásra alapozta, menny és pokol. Jutalmazásra alapozta, de végtelenül szeret minket, ha nem tartod be egy törvényét az idők végezetéig szenvedni fogsz, de végtelenül szeret téged, tök logikus. Az ószövetségben egy pusztító, gyilkos, haragos, meggondolatlan (hogy lehet valami meggondolatlan ha mindentudó? :D márpedig Isten megbánta, hogy megteremtette az embert, ez így van a bibliában) Istenként van bemutatva aki elsőszülötteket öl és nem veti el a rabszolgaságot. Aztán az újszövetségben hirtelen jófiú lesz. Nem értem, hogy egyesek miért élnek inkább egy szép hazugságban minthogy elfogadják nincs isten, vagy legalábbis az az isten nem létezik akiben ők hisznek. Pedig annyira nyilvánvaló, hogy ez is csak egy kitalált vallás mint a többi. Nem akarok megsérteni senkit, engem nem zavar a hite amíg másnak nem okoz kárt vele csak a véleményére vagyok kíváncsi, hogy az ilyen dolgokat, hogy engedi el.
2017. jún. 11. 22:11
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
Mi emberek igen kicsinyesek vagyunk, tudatlan véges dolgokban tudunk mi csak gondolkodni, mert MI ilyen lények vagyunk. :D Tehát, ha te azt mondod, hogy Isten aki várt végtelen sok időt, te egy véges dologban gondolkodsz, mint mindenki más, mert képtelenek vagyunk a végtelenben gondolkodni. Nos, Isten pontosan a mi fordítottunk, ő tudja azt amit mi nem. :) Tökéletesen gondolkodni, végtelenben gondolkodni, mert Ő végtelen, van volt és lesz. :) Sok időt természetesen nem akarok már ebbe feccőlni, sok hozzád hasonló Ateista (vagy ha éppen nem Ateista, akkor más hasonló vallású emberre gondolok) emberre beszélgettem, többekkel teljesen feleslegesen. :) Szóval, remélem megérted, hogy mért nem óhajtanék nagy vitába bele kezdeni bárkivel is, ehelyett csupán elmondom a véleményemet (mert szabad véleményink vannak), ha ezt elfogadod jól van, ha nem fogadod el jól van. Tehát, a Véleményem az, hogy: Isten van, volt és lesz amíg a világ a világ és még utána is. Én próbálok úgy gondolkodni, hogy a végtelenségben miképpen fogok örömben élni, de képtelen vagyok rá. Tehát, ha én azt mondom, tudom mi az a végtelenség hazudok, épp ezért nem is mondok majd ilyet. Isten tudja azt, amit mi nem, Ő tudja, hogy mi magunk döntöttünk úgy, hogy nem kérünk belőle, mert egyszer ha SOKAT tanulunk eljutunk az isteni létig. Természetesen, magunk tudjuk, hogy ezt képtelenség volna elérni, így próbáljuk magunkat arra beállítani, hogy okosak vagyunk, holott azt se tudjuk, hogy egy DNS hogyan képes magától csak úgy létre jönni és úgy ámblokk ha leülünk nem hozunk létre semmit, pedig sokan ebbe hiszünk. :) Viszont Isten, szeret engem még úgy is, hogy nem kérek belőle, így meghalt értem. Mivel szeret, a legkiválóbb áldozatot mutatta be a legkiválóbb teremtményeiért, hogy ők ne lássanak halált sohasem, ígér valamit, amit mi gőgös hanyatló emberek semmi pénzért nem akarunk elfogadni és megérteni, mert MI Istenek lehetünk nem kell egy hozzánk hasonló isten áldozatam, majd megtesszük mi ha úgy adja dolgunk és időnk. Pedig, csak az ostobaságunkat akarjuk valahogyan kopenzálni. Krisztus halálát kéne csak elfogadnunk, azért mert mi erre nem vagyunk képesek, soha nem is leszünk. :) Lenne értelme ezt folytatnom, nem hiszem, ha ezt nem voltatok képesek felfogni a többit sem tudnátok. Békesség nektek. :)
2017. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 Darkmoon80 ***** válasza:

Ha valakire azt mondják, hogy "bunkó", miért sértő, ha egyszer tényleg az?


Amennyiben azt mondanám rá, hogy "udvariatlan és alacsony az IQ-ja" tartalmilag ugyanazt mondom el róla, mégis a megfogalmazás stílusában ebben az esetben nem lehet kivetni valót találni.


A "bunkó"-zással, csak magát alacsonyítja le az ember (az ő szintjére).


A beszélt és írott nyelv használata, a szókincs sokat elárul az emberről (műveltség, értelmi színvonal, udvariasság, stb.), éppúgy mint a viselt ruházat.


Megérné ezen elgondolkodnod...

2017. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 Darkmoon80 ***** válasza:
A válaszom a 38-as válaszólónak íródott!!!
2017. jún. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

40-es ok, Isten mindenható, de! üti a 2-es és 3-mas állításokat. Aki mindenható az tudja a sorsunkat, tudja, hogy miként fogunk dönteni. De akkor nem létezik a szabad akarat. Maximum egy illúzió az egész, mert tudja, hogy a végén hogy fogunk dönteni. Ez egy szimpla játék a részéről. Nincs értelme a szabad akaratnak, ha előre el van rendezve, hogy halálod után mi lesz veled. Ebben az esetben Isten nem lehet jó, ugyanis így egy pszichopata játszana a teremtményeivel. Azt írod a bűnt a szabad akarat hozta létre, de ezzel az a probléma, hogy a gyilkosság is bűnnek számít. Az istened pedig szinte minden élőlényt elpusztított a biblia szerint az özönvízzel. Állatokat, felnőtteket, gyerekeket, öregeket. A világ legnagyobb tömeg és állat gyilkossága a bibliai özönvíz és ezt nem az ember csinálta, nem Lucifer, vagy a sátán, hanem a "kegyelmes és jóságos" Isten. Az ő esetében a gyilkosság nem számít bűnnek ezek szerint? A robotos példád sem állja meg a helyét. A robotokat egyszerű emberek készítik. Nem mindenható istenek, akik mindent tudnak a teremtményük sorsáról. Itt megint csak vissza kanyarodtunk oda, hogy ez a 3 dolog egyszerre sosem tud teljesülni.


1. Mindenható Isten

2. Isten jóságos

3. Szabad akarat

2017. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
6%

"1. Mindenható Isten

2. Isten jóságos

3. Szabad akarat"


Miért ne lehetne a három egyben?


1. Mindenható, különben nem lenne Isten

2. Jóságos: Jézus meghalt értünk, hogy ne vesszünk el

3. Én döntök, hogy üdvözülök-e vagy sem


Kihagytál egy pontot:

4. Isten igazságos


"Nincs értelme a szabad akaratnak, ha előre el van rendezve, hogy halálod után mi lesz veled."

Nincs előre elrendezve. Ez az a pont, ahol hibáztok logikailag. Azért, mert Isten az időn felül áll és emiatt rálátása van a jövőre, abból még nem következik, hogy azt befolyásolja, lsd. 3. pont. Oké, belátom, hogy ezt megérteni nem egyszerű dolog, de nem lehetetlen

2017. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
91%

"Azért, mert Isten az időn felül áll és emiatt rálátása van a jövőre, abból még nem következik, hogy azt befolyásolja..." Egy szóval sem írtam, hogy befolyásolná a dolgokat. Azt írtam, hogy előre látja a jövőnket. Ebből következik, hogy mindegy mit teszünk, hisz ő már előre tudja, hogy a végén "üdvözölve" leszünk-e, vagy sem.


Valóban kihagytam a 4. pontot de ez sem tud teljesülni, ha a többi is egyszerre jelen van. Többször leírtam, hogy miért nem lehet mind a 4 egyszerre jelen, de megpróbálom érthetőbben akkor.


Ha mindenható, akkor tudja előre, hogy milyen életet fogsz élni. Ő nem szól bele, de már tudja, hogy mi lesz veled. Ebben az esetben a szabad akarat nem létezik, csak egy illúzió, hogy azt higgyük befolyásunk van az életünkre és ezzel a végre, hiszen már Isten tudja, hogy a végén hova fogsz jutni. Ha nem tudná előre, hogy milyen életet fogsz élni és ezáltal halálod után, oda kerülni, ahova, akkor nem lenne mindenható, viszont létezne szabad akarat. Az nem szabad akarat, hogy már előre meg van írva a sorsod. Ha mindenható, akkor tudja, hogy mikor mit fogsz tenni, hogyan cselekszel, így amikor azt hiszed, hogy te döntesz a dolgok felől, valójában azt teszed, amiről isten tudja, hogy úgy fogsz tenni. Ha előre tud mindent, akkor nem igazságos, hisz miért teremt meg valakit, akiről tudja, hogy a végén pokolra jut? Te írtad, hogy időn felül áll és látja a jövőnket. Akkor pontosan tudja, hogy ki az akit nem fog "üdvözölni". Ez nem egy igazságos és jó isten képe.


Az özönvízzel kapcsolatos dolgot szépen kikerülted. Megtisztította a földet a bűntől, de mit is ártottak neki azok az állatok, amik nem kerültek fel a bárkára? Mit ártott neki az éppen megszülető kisgyerek?

2017. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
25%

47.Hsz!


Érvelésed logikai bukfenc!


A Mindenható,jelleménél-a feltétel nélküli szeretetnél- fogva,bár tehetné,senkire sem erőlteti rá a jót.(Egyébként nem lenne szabadakarat.)


A sorsunk NINCS előre megírva,csak a Mindenható tudja.


Az igazságos,és jó Isten hagyja,hogy te válasz az örökélet,vagy az örökkévalóságra való kárhozat közt,bár döntésedet születésed előtt tudta.


Az özönvíz eltakarította az isteni teremtésbe belekontárkodók munkája eredményét.

Az újszülött,a szülője döntése miatt halt meg,mint a terrorista bombájától,az ártatlan,napjainkban.

2017. jún. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
76%

#48. Ha Isten tudja már a születès előtt, hogy valaki ellene fog dönteni, akkor már meg sem kellene születnie annak a valakinek, úgyis megy a levesbe. Vagy Isten hagyja, hátha mègis máskèpp dönt? Akkor mègse tudja előre.

Az özönvízre meg annyit, hogy igen, mindig mi vagyunk a hibásak. A betegsègek is állítólag általunk jöttek be a világba. Meg tudnád nekem mutatni, ki volt az az ember, aki kitalálta pl. a leukèmiát? Tudod, amiben kisgyerekek szoktak meghalni. Szerintem nem mi találtuk fel. Isten ötlete volt. Ellenszegült az ük(x90)nagyapád? Nesze neked leukèmia. Gondok vannak az Istenetekkel....

2017. jún. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
6%
"A betegsègek is állítólag általunk jöttek be a világba. Meg tudnád nekem mutatni, ki volt az az ember, aki kitalálta pl. a leukèmiát? Tudod, amiben kisgyerekek szoktak meghalni. Szerintem nem mi találtuk fel. Isten ötlete volt. Ellenszegült az ük(x90)nagyapád? Nesze neked leukèmia. Gondok vannak az Istenetekkel...."- Nincsenek gondok Istennel, veled vannak a gondok, egyébként Isten jó.
2017. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
72%

hihetetlen mennyire befolyásolható az ember a vallással. Kb a válaszoló keresztény(ek) ugyan azt ismételgetik "Isten jó, Isten igazságos". Agymosás az egész. AZ egész biblia a "jó" meg "igazságos" isten pusztításaival van tele. Ők mégis felmentik.


Mondjuk azt viszont el kell ismerni ezért, hogy zseniálisan meg lett alkotva. Pusztít, gyilkol, (állat)áldozatokat követel, úgy ad életet embereknek, hogy pontosan tudja, hogy örökké szenvedni fognak haláluk után. Egy bosszúálló, haragos pszichopata isten képe ez. Mégis millióan vannak oda érte.


Vicces belegondolni, hogy a kereszténységet a szeretet és könyörület vallásának tartják, de mint az előző válaszoló(k)tól kiderült a tömeggyilkosság is abszolút elfogadható számukra ha azt a bibliai istenük csinálja.

2017. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!