Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak szektás ismerőseitek,...

Vannak szektás ismerőseitek, családtagjaitok? Miről lehet megismerni őket?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 18:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Egy szcientologus osztalytarsam volt meg altalanosban, a szulei nem engedtek azt sem, hogy iskolaba jarjon, magantanulova tettek.
2017. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek.
2017. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Jehova Tanúi és Krisnások pl.

2017. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

Kolléga van csak.

Próbálja elkerülni a technikai eszközök használatát.

Havonta próbál ráterelni,hogy "megkérdeztem-e az Urat" (tudja,hogy igen és nem volt semmi válasz,de akkor is).


Volt kollégák közt sokkal több volt (Hit Gyüli).

Napi szinten ment a vallásuk szóbahozatala és a bármelyik hétköznapi beszélgetés bibliai irányú elterelése.Még az adóm 1%-kára is adtak egy jó tippet...

Ki se találnátok mit.:)

2017. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 G' válasza:
Erős Pistával eszik a madártejet!
2017. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Bordás Béla válasza:
63%

Igen, sajnos van néhány csökkent értelmű, "elmezavarodott" nekem is!

Onnan lehet megismerni őket, hogy imádják Orbán Viktort és a Fideszt - ebből következően szeretik ha azt hallják viszont, amit szeretnének hallani, miközben az sem zavarja őket, hogy az egész csak duma és hazugság!

2017. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 ~GekkóNiki~ válasza:
Nem tudom szektának számít-e, de sok ismerősöm hitgyülis..
2017. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
És a hitgyülisek miket tolnak? Az elég bizarr egy jelenség, de legalább szem előtt vannak, nem? Ilyenekre gondoltam, hogy pl világvégevárás, kommunákba vonulás, elutazás úgy, hogy nem tudni hol van az illető, meg mindenféle tévképzetek az ellenséges külvilágról, családtagokat, barátokat is beleértve. Vagy gyereket kivenni suliból, magántanulóvá válni, stb. Ha meg keresztény jegyeket mutat a szekta, hangos kiabálás a szektavezérek részéről, miért is nem szabad nagyobb felekezetekhez vagy történelmi egyházakhoz csatlakozni.
2017. jún. 17. 14:03
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámat egy időben szédítették a Jehovák.


Honnan lehet megismerni? Mert egyfolytában erről áradozott, meg az Őrtorony szövegeit mondta vissza szóról szóra.

2017. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

(HGY)

Utoljára 2012-ben beszélgettem velük és teljesen odavoltak azért a gondolatért,hogy December 21-én jön az "Elragadtatás".Ők mennek én meg jól itt maradok és lesz még egy lehetőségem,hogy belássam az igazuk.Majdnem úgy lett,ahogy mondták.Én maradtam,de ők is.

Még egy apróság.Amikor közöltem velük,hogy a 2012.12.21 dolog egy maja naptári dolog és nem keresztény,még én voltam a hüllye.

2017. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!