Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak szektás ismerőseitek,...

Vannak szektás ismerőseitek, családtagjaitok? Miről lehet megismerni őket?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 18:32
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
utolso :DDDD szakadok
2017. jún. 17. 18:53
 12/37 anonim ***** válasza:
68%
Egy tipikus jele a szektásságnak,hogy nem szabad nekik gondolkozni,hanem betanult szövegeket,imádságokat kell szajkózniuk.Ha kibillented őket a memórizált szövegből,teljesen elvesznek,nem ritkán idegesek lesznek.
2017. jún. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
59%
Utolsóval egyetértek.Adventista rokonom van.Rendszeresen,kéretlenül a Bibliáról beszél,már kerülöm a kapcsolatot vele.
2017. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok Hit gyülis ismerősöm van es mind kedves jó akartu emberek :).

De valamiert sokan allitjak be oket rossznak es a legvicesebb az egeszben ,hogy a sajat szememmel latom,hogy nem ugy van.


Sajnalattal latom,hogy ez a gyakorira is kiterjedt :/.

2017. jún. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Voltak, de már vagy kigyógyultak, vagy elmaradtak.
2017. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
68%
Én majdnem az vagyok. Legalábbis olyan radikális/konzervatív/fundamentalista nézeteket vallok, mint általában a szektások.
2017. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Pedig ez modern jelenség.
2017. jún. 20. 21:41
 18/37 anonim válasza:
74%
Szerintem az összes vallásos az. Én nem vagyok hívő,bár meg vagyok keresztelve. De nem értem miért kell valakire ráeröltetni a vallást, miért nem lehet egyszerüen békénhagyni. Ha azt mondom nem hiszek valakiben, máris azzal jönnek, hogy ez meg az majd jól "megbüntet". De könyörgöm, azt gondolnám, hogy a mai "felvilágosult" világban már van annyi eszük az embereknek, hogy inkább a tudományban hisznek, mintsem egy kitalált valakiben/valakikben. Persze nem akarok senkit sem megsérteni, mindenkinek szive joga mit gondol.
2017. jún. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Én meg úgy gondolom, hogy azok akik bármilyen Isten nevében térítenek, azok a legnagyobb Isten gyalázók. Miért gondolják, hogy Isten nem tud bárkihez szólni ha úgy ítéli meg, hogy helytelen úton jár? De nem gond, majd Ők a nagyok, erősek, elvégzik azt a feladatot amire Isten hajlott kora okán már nem nem képes. Ők tudják melyik pénztárba kell beterelni a híveket, hogy üdvözüljenek. Hirdetik, de egyben tagadják is, hogy egyetlen Isten van. Ha nem így volna, akkor hogyan tagadnák azt, hogy minden ima, fohász bármilyen nyelven, bármilyen néven bárhogy szólítva csakis egyetlen Istenhez szólhat. Megölni, bántani, kifosztani valakit Isten nevében, nos az a valódi Isten gyalázás. Isten, Jahve, Allah Nagy Manitu, Brahma csak egy Isten lehet más néven, vagy nincs is Isten. Amiért akár ölni is érdemes az az ha a beste lélek más pénztárba hordja a javait, ahelyett, hogy nekünk adná. Erről szól a szekták hitvallása. Szerintem.
2017. jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
"Én meg úgy gondolom, hogy azok akik bármilyen Isten nevében térítenek, azok a legnagyobb Isten gyalázók. Miért gondolják, hogy Isten nem tud bárkihez szólni ha úgy ítéli meg, hogy helytelen úton jár? De nem gond, majd Ők a nagyok, erősek, elvégzik azt a feladatot amire Isten hajlott kora okán már nem nem képes. Ők tudják melyik pénztárba kell beterelni a híveket, hogy üdvözüljenek. Hirdetik, de egyben tagadják is, hogy egyetlen Isten van. Ha nem így volna, akkor hogyan tagadnák azt, hogy minden ima, fohász bármilyen nyelven, bármilyen néven bárhogy szólítva csakis egyetlen Istenhez szólhat. Megölni, bántani, kifosztani valakit Isten nevében, nos az a valódi Isten gyalázás. Isten, Jahve, Allah Nagy Manitu, Brahma csak egy Isten lehet más néven, vagy nincs is Isten. Amiért akár ölni is érdemes az az ha a beste lélek más pénztárba hordja a javait, ahelyett, hogy nekünk adná. Erről szól a szekták hitvallása. Szerintem."- Jézus parancsolta az apostoloknak, hogy tegyenek tanítványokká embereket és hírdessék az evangéliumot. Szerintem rosszul látod a dolgokat. Ha valaki Isten nevében térít, az nem Istent gyalázza. Meg milyen pénztár?
2017. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!