Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak szektás ismerőseitek,...

Vannak szektás ismerőseitek, családtagjaitok? Miről lehet megismerni őket?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 18:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Kegyelem:Olyan dolgok amiket nem erdemlunk meg megkapjuk.


Az Ószovetsegben szinte csak akkor tortent jo dolog az emberrel mikor Isten akaratat kovette.


Illetve, ha az Ószövetsegben lett volna teljes erteku kegyelem akkor nem lett volna szukseg Ujszovetsegre. Es ezt a Biblia is leirja..

2017. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

29.Hsz!


Jézusnak semmi gondja nem volt a törvénnyel.A baja az volt kora írástudóival,hogy azok,a törvény-s az általuk alkotott törvények-betűit tartották,és távoltartották magukat a törvény szellemiségétől,a szeretettől.

2017. jún. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Én nem alitottam,hogy baja volt a torvennyel.Hisz a torveny az Szent es Igaz.


Illetve Jezusnak az volt a "baja", a farizeusokkal,hogy nem hittek Isten fiaban, Jézus Krisztusban,aki a torveny helyett olyan dolgot hozott amivel tudunk azonosulni ,úgy hogy azt kozben elvezzuk is.Ez a kegyelem.

2017. jún. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
21%
Elnézést, de én csak egy csekély értelmű medvebocs vagyok. Valaki emberi nyelven meg tudná magyarázni, hogy mit ért megváltás és kegyelem alatt? Az én sekélyes ismereteim szerint megváltás alatt azt lehet érteni, hogy az eddigi bűnök miatt kirótt büntetés semmissé vált, a bűnök megváltás által megbocsájtást nyertek. Tehát az eredendő bűn - Ádám és Éva engedetlensége - megbocsájtást nyert és utódaikat ezután nem sújtja. Tehát a büntetés miszerint a férfi ezentúl arca verejtékével keresi meg a betevő falatot, a nő pedig fájdalommal szüli meg gyermekét semmissé válik. Ha igaz a megváltás akkor ennek így kell lennie. Mi a valós tapasztalat? A másik kérdés, hogy mi a kegyelem? Valós tartalom nélküli üres fecsegés? Milyen kegyelem várható a világtörténelem legnagyobb tömeggyilkosától? Mi várható kegyelem címszó alatt attól aki sértődöttségégében egy egész világot képes kipusztítani - lásd az Özönvíz - legendáját. Köszön én Tőle semmi jót nem várok. Akinek ez a haragvó Isten kell, hát annak sok sikert kívánok.
2017. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
#34-es, Igen. Nekem ez az Isten kell (Aki az Özönvízzel megtisztította a Noé korabeli világot). :D
2017. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Kedves csekély értelmű medvebocs!


A "megváltás"azt jelenti,hogy Isten lénye egy darabja(Szent Fia)önként vállalt halálával kifizette a bűnösök büntetését.(Nem az "eredendő bűn"hamistanát.)Mindazok,akik elfogadják megváltását,kegyelemben részesülnek.


A kegyelem ugyanúgy nem érinti az azt visszautasító tömegmészárost,mint a picike bűnöket elkövetőket,hasonló okból.Isten ugyanis senkire sem kényszeríti rá azt.


Az "özönvíz" nevű katasztrófa tisztítása,az emberi faj megmentéséért történt,ugyanis az felemésztette volna önmagát,elhatalmasodó bűneik miatt.Az előle való megmenekülés üzenetét Nóé,és az általa épített bárka 120 évig hirdette.Mindenki megmenekült,aki hitt Isten megmentő üzenetében!Természetesen senkit sem tuszkolt be Isten erőszakkal a bárkába,s így te is a tűz martaléka leszel,ha megveted Isten megmentő üzenetét.

2017. jún. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Kedves 36 -os. Számomra érthetetlen, hogy Isten milyen szempontok alapján osztja bűnösökre és bűntelenekre a világot. Miért bűnös egy szelíd szemű őzike vagy egy aranyos ugra-bugra nyuszi akiket elpusztításra ítélt és miért nem az a félelmetes cápa? Nehezen tudom elképzelni amikor a cápa első uszonyait összefogva imátkozik Istenhez. Ha a világon csak azért létezhet bármi mert Isten megteremtette, akkor a bűnt is Isten szabadította a világra. Ha ez nem így van akkor nem igaz az, hogy Isten egyedül teremtette a világot. Akkor viszont a teremtésbe belekontárkodót kellene büntetni, nem az áldozatokat. Milyen erkölcs szerint bünteti a gyengébbet és hagyja futni a fő gonoszt? Mindaddig míg a bűn létezik a világban addig nem kerülhető meg Isten felelőssége. Természetesen tudom, hogy vannak a világon olyan emberek akik nem hajlandóak elgondolkodni a világ milyenségén, az ok - okozat összefüggésein, számukra megnyugvás az ha megmondják nékik, hogy miről mit kell gondolni. Az Ő világukba szükségszerű Isten, mert nélküle elvesznének.
2017. jún. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!