Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak szektás ismerőseitek,...

Vannak szektás ismerőseitek, családtagjaitok? Miről lehet megismerni őket?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 18:32
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
" 20 " Szerintem meg Te látod rosszul a dolgokat. A vallások mindig az egész történelem során csakis a megkülönböztetést hozták az embercsoportok közt. Minden vallás, szekta, gyülekezet az Egyetlen Isten nevében " térít ". Lehet ennyi Egyetlen Isten? Beláthatod, hogy nem. Ha van 100 Isten, de ebből csak 1 az igazi, akkor melyik az? Jézus cselekedeteit, tanításait jóval a halála - és feltámadása - után írták le. Miért vagy abban biztos, hogy a Jézusnak utólag tulajdonított szavak és cselekedetek valóban megtörténtek. Gondolom abban nincs köztünk vita, hogy Jézus a környezete vallásét a judaizmust gyakorolta. A Mózes-i törvényeket pontosan betartotta. A Tóra pontosan szabályozza az izraeliták viszonyát a vérhez. Semmilyen formában nem kerülhetek kapcsolatban étkezés során vele. A feldolgozott állatokat a vágás alkalmakkor teljesen ki kellett véreztetni, un. kóser vágást kellett alkalmazni. Ezek ismeretében hogyan képzelhető el, hogy egy hithű zsidó arra biztatja tanítványait, hogy igyák a vérét még ha bor formájában is. Abban a környezetben ez azonnali megkövezést váltott volna ki. Az egyház hatalmasai több evangéliumot és szent írást hiteltelennek, eretneknek nyilvánítottak. Mi bizonyítja, hogy nem az igazakat, de nekik nem tetszőket dobtak ki? A pénztár kifejezést pedig arra értem, hogy minden egyház abból tartja fenn intézményeit amit a hívektől elvesz. Ha Istennek fontos lenne a vallások fenntartása, akkor miért nem Ő finanszírozza? Kérdések amiket eretneknek nyilvánít a vallás.
2017. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Mondjuk az egyház nem elveszi a pénzt, hanem lehet adakozni saját akaratból (mivel annál az egyháznál, ahol én vagyok, ott nem kötelező az adakozás, mindenki adakozhat annyit, amenyit akar.)-katolikusoknál nem tudom, hogy mennek a dolgok-.
2017. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
A másik, hogy honnan tudom, hogy a bibliai négy evangélium ténylegesen Jézust közvetítik-e? Erre a válaszom az, hogy nem tudom, hanem hiszem.
2017. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
"Istennek fontos lenne a vallások fenntartása, akkor miért nem Ő finanszírozza?"- Embereket indíthat Isten Szelleme az adakozásra.
2017. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
40%
"Lehet ennyi Egyetlen Isten?"- Nem. Egy Isten van. A többi hamis.
2017. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 követ62 ***** válasza:

Van bizony.

De nagyon szeretem őket.

Vannak rokonaim is és ismerőseim is közte.


Hogyan lehet felismerni?


"Egy tipikus jele a szektásságnak,hogy nem szabad nekik gondolkozni,hanem betanult szövegeket,imádságokat kell szajkózniuk. Ha kibillented őket a memórizált szövegből,teljesen elvesznek,nem ritkán idegesek lesznek."


Igen. Állandóan mantráznak. Ja nem az másik vallás. Zsolozsmáznak, rózsafűzéreznek és tényleg a bemagolt imákkal.


Mondjuk van egy csoportjuk akik érthetetlen nyelveken beszélnek (persze köztük nincs személyes ismerősöm).


Van olyan részük akik elvonulnak a világtól, családtól.

De láttom már köztük olyat is akik átszúrják magukat, vagy rendesen ostorozzák magukat, keresztre feszítetik magukat. Fúúúúúúúúúúúúúúúj nagyon durva.

Ezek mind tipikusan jellemzi ezt a pogány jellegű szektát.

Persze van elvétve benne némi keresztény jelleg is, de az már csak nyomokban.

2017. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Tanulmanyozd egy kicsit a szektajelenseget, mielott a hagyomanyos egyhazakat leszektazod.
2017. jún. 21. 23:48
 28/37 követ62 ***** válasza:

Én nem foglalkozom azzal mi van a köztudatban a szektárol a fejekben.

A szekta az igazságtól való elhajlás, elfordulás.

Ezt pedig bőven kimeríti a magát történelminek nevező egyház.


Mellesleg mekkora önelégül gondolkodás azt hinni, hogy 2000 éven át semmi hamis nem került a tanításba.

Érdemes olvasni az Ószövetséget.

A Zsidók kb.1500 éven keresztül voltak Isten népe. Istennek állandó küzdelem volt a helyes úton tartani őket.


Akkor a keresztényekkel ne lenne gondja?

Nevetséges. És nagyon beképzelt, önelégült gondolkozás. És már csak ezért is bőven a legnagyobb szekta.


BOCS ez van. Utánna kéne nézni és nem struccpolitikát folytatni.

Mert ELJÖN az idő amikor az örök élet múlhat rajta.

2017. jún. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

28as ha mar ilyeneket irsz te is igazan utana nezhettel volna jobban a dolgoknak :/


A zsidok torveny alatt voltak ,ezert volt gondja Istennek veluk ,mert folyamatosan meg kellett felelni a torvenynek ,ami szinte lehetetlen.

De mi mar kegyelem alatt vagyunk es a Szent Lelek vezetese alatt allunk.(mar akik..)

2017. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 követ62 ***** válasza:

Kedves #29.

Mondom, hogy olvasd, sőt tanulmányozd az Ószövetséget.

Csak akkor fogod MEGÉRTENI, hogy Isten NEM CSAK az Újszövetségben kegyelmes. Hanem MINDIG MINDENKIVEL.

Úgy érzem amíg MAGADTÓL rá nem jössz mondhat bárki, bármit akkor sem fogadod el.

Tehát kár a gőzért. Hajrá. Csak biztatni tudlak.

2017. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!