Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem látják be, hogy az ateisták racionálisabban gondolkoznak?

Figyelt kérdés
Saját maguk is belátják, hogy Isten nem bizonyítható, mégis feltétel nélkül hisznek benne. A bebizonyítható dolgokat is hamarabb kérdőjelezik meg, mint Isten létezését.
2017. jún. 21. 14:10
1 2 3 4 5
 31/44 követ62 ***** válasza:
23%

Hallottam egy történetet. Amikor a misszionáriusok az amerikai indiánokkal próbálták megértetni a hitet, nehezen boldogultak. Mert a ő szótárukban egy volt a hit és a bizalom.


Tehát én hiszek és teljes bizalmam van Istenben. Feltétel nélküli. Még akkor sem, ha nem értek valamit nem kételkedem benne. Persze ehhez kell tapasztalat Vele.


Később többet írok, de mennem kell.

2017. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
63%

fogalomzavar.

ha én azt kérem tőled, hogy higgy bennem, mire kérlek? hogy hidd el, én létezek? nem. arra, hogy feltétel nélkül bízz bennem.

2017. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
83%

"hidd el, én létezek? nem. arra, hogy feltétel nélkül bízz bennem."


De miképpen bízhatsz feltétel nélkül valamiben, amiről nem lehetsz biztos, hogy létezik?

2017. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
47%

Úgy, hogy van bizonysága minden (?) megtért kereszténynek Isten létezéséről. Nem vak a hitünk. Rengeteg emberrel lépett kapcsolatba Isten. Egy ateista számára biztos röhejes az egész, nem is háborodok fel ez miatt, de mindenki a bizonyságait magának kell megtartania, az csak az övé, neki szól. Ezt hangoztatta Jézus is:

Mt 7,6

"Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."


Tudom, durván hangzik az idézet, de ez tényleg így van.

2017. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Én megértettem a kérdésemre a választ, köszönöm.
2017. jún. 22. 12:30
 36/44 Ozmium42 ***** válasza:
42%
Nem az röhejes, hogy neked bizonyosságod van az istened felől, hanem az, hogy rengeteg vallás rengeteg istenének rengeteg hívőjének meg van ugyanez a bizonyossága, és mégsem esik le a tantusz. Amikor olyan módon próbáljuk vizsgálni ezeket a bizonyságokat, ami elég megbízható ahhoz, hogy egzakt összehasonlítási alap legyen, akkor hirtelen minden bizonyság elvérzik, és kiderül, hogy önámítás. Viszont ilyenkor beidézhetsz a Bibliából, hogy amúgy a szkeptikusok "disznók" (hadd ne részletezzem, hogy a zsidók még nálunk is jobban megvetik ezt a jószágot), más idézetekben vakok, bolondok, és szót is kár fecsérelni rájuk, és ezzel úgy érzed meg is van védve az a bizonyos bizonyosságod.
2017. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
57%
Ozi, nekem nincs bajom attól, hogy így gondolod, Legyen szerinted így. És az meg ne zavarjon, hogy én másképp gondolom. Nem mellékesen senki nem nevezett vagy hasonlított téged a disznóhoz, a szituáció van a disznónak dobott gyöngyhöz hasonlítva. De nem is gondolnám hogy a szövegértés minden esetben flottul menne. Amúgy nincs más vallásnak bizonysága Istentől, a természeti jelenségektől kezdve a babonákig vannak, de azok nem megszólítások, ezt remélem nem kell magyarázni.
2017. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
42%
Miért racionálisabb gondolkodás az, hogy minden ami körülvesz minket, a természet, a természeti törvények, az élőlények szervei szép rendezetten mind programozás nélkül működnek a semmi irányításával, mint az, hogy valaki programozta így, és ma is felügyeli?
2017. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Nem racionálisabb, de nem is mondják az ateisták, hogy a semmi irányítaná a világot.
2017. jún. 24. 02:57
 40/44 anonim ***** válasza:
50%

"Az ateista abban hisz, hogy nincs Isten. Ez sincs bebizonyítva"


Az ateista nem hisz abban, hogy van Isten.


"Ugye nem a törzsfejlődésre gondolsz?:)"


Nem értem miért kezdesz ebbe bele minden kérdésnél, ha a végén úgyis elmenekülsz.


"Az agyad létezik? Még soha senki sem látta"


:D Hát azért ennél még a keresztény apologétáktól is többet várnék.



"Miért racionálisabb gondolkodás az, hogy minden ami körülvesz minket, a természet, a természeti törvények, az élőlények szervei szép rendezetten mind programozás nélkül működnek a semmi irányításával, mint az, hogy valaki programozta így, és ma is felügyeli?"


Ilyet senki nem állít, ez szalmabábérvelés. A probléma ott van, hogy ti olyan rendező erőt írtok le, aminek a létezése maga igazolatlan, az élővilág, univerzum leírására pedig a tudományos modellek igazoltak.

2017. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!