Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem látják be, hogy az ateisták racionálisabban gondolkoznak?

Figyelt kérdés
Saját maguk is belátják, hogy Isten nem bizonyítható, mégis feltétel nélkül hisznek benne. A bebizonyítható dolgokat is hamarabb kérdőjelezik meg, mint Isten létezését.
2017. jún. 21. 14:10
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
62%

Ilyet senki nem állít, ez szalmabábérvelés. A probléma ott van, hogy ti olyan rendező erőt írtok le, aminek a létezése maga igazolatlan, az élővilág, univerzum leírására pedig a tudományos modellek igazoltak.


Szóval elismered, hogy kell lennie valaminek a háttérben, csak nem Istennek nevezed.

A tudományos modellek mind kiszámítható precizitással működnek, és ezek olyan dolgok amiket csak megfigyel az ember, de, hogy miért működnek ilyen kiszámíthatóan arra nem tudja a választ.

Szerinted az ateisták az ismeretlen Istenben hisznek!

2017. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
65%

"Szóval elismered, hogy kell lennie valaminek a háttérben, csak nem Istennek nevezed."


Persze, a rendező erőt én evolúciónak hívom, az általánosabban pedig az univerzum tulajdonságainak, ha neked ez isten, akkor nagyon meglepődök. Csak ugye a különbség az, hogy ezek igazolt dolgok, ráadásul nem is személyek, ergo a lehető legtávolabb állnak a vallásos állításoktól.


"A tudományos modellek mind kiszámítható precizitással működnek, és ezek olyan dolgok amiket csak megfigyel az ember, de, hogy miért működnek ilyen kiszámíthatóan arra nem tudja a választ."


Mert így működnek, nem minden kérdés értelmes, mert egy idő után nem lehet rá adni választ. A szimmetriaelvek megtörésével különböző tulajdonságai az univerzumnak lehetővé teszik, hogy élet kialakuljon és az univerzum szabályszerűségekkel leírható legyen, hogy ez pedig azért van, mert a univerzum tulajdonságai ilyenek. Ha másmilyenek lennének, máshogy lenne, különösebben nem értelmes kérdés.


"Szerinted az ateisták az ismeretlen Istenben hisznek"


Hazudsz, és szalmabábozol, nem túl meglepő a százalékodat nézve.

2017. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 követ62 ***** válasza:
15%

Nem minden kérdés értelmes, mert egy idő után nem lehet rá választ adni.


Nem bizony.

És ekkor jön Isten a képbe, mert Vele mindennek van és lessz értelme. Ő mindennek a kezdete és vége.

2017. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:

Mert ez az igaszság! Az Isten! És ha annyira kőkorszakban éltek, akkor vegyétek elő a Bibliát! Ha kell bizonyiték, akkor menjetek fel az internetre és ott egy csomó bizonyitékot találtok (ha helyesen irjátok be a mondatot Google-ba. :DDDDD).

Én nem vagyok ateista, de senkit nem akarok kényszeriteni arra, hogy higyen Istenben. Gondolkodtam a kérdéseden, vagyis inkább, hogy hogy lehet bebizonyitani, hogy Isten Létezik. Nos, szerintem csak az az ember hasonlit(és volt) majómra, aki ebbe a baromságba hisz. Inkább a majóm hasonlit az emberre(szerintem ez ugy jobb is lenne, nem?). Az atom robbanás is érthetetlen, mert hát az atom pedig honnan jöt? Ha szétnézel minden olyan szép(az ellentétje csak akkor lehet, ha az ember elrontja), szinte az egész világ Istenről beszél. Ha ez TÉGED nem biztat meg, akkor kutass a töri könyvben vagy a Mezopotámia időszakát, ezzekben (ha jól kinézed), le van irva az ami a Bibliában, vagyis inkább pár történet, ami bizonyitja, hogy Biblia-igaz. Ezt a könyvet tényleg Isten irta. De ha Téged ez se biztat, akkor meny fel az internetre és nézd meg pár olyan emberek videóját, akik visszatértek a halálból. Isten nékül nem léteznénk mi, mert, igen, amikor az apa és anya sejtjei érintkeznek és lesz belőle egy magzat, abból meg az ember- az igaz, de a meghalt ember lelke tovább él, örökké, a test meg nem. A lélek a testünk nélkül is élhet, de a testünk lelkünk nékül nem. A lélek nem a petesejtből és a himivarsejtből áll, hanem az Isten adja. Tudom, hogy ezt nehéz elhinni, de a kereszténység abból áll, hogy elhidd, hogy Isten éll, hogy Jézus Krisztus-Isten fia, azért születet erre a bünös földre, hogy megváltson a mi büneinkér, azért ment ÖNKÉNTESEN a KERESZTRE, hogy MINKET-a bünözőket, akik Őt keresztre feszitették (2 ezer éve volt, de mi is bünösek vagyunk) megmentsen, hogy a halál után ne a pokolban égjünk (amitől már nem lehet lesz megszabadulni, ott örökké égni), hanem a Menyben, az Isten Országában dicsőitsük az Urat és Ott éljünk ÖRÖKKÉ :)))) . Lehet, hogy TÚÚÚÚÚÚÚÚL hihetetlennek és azt is mondhatod, hogy hüjesség-nek hangzik, de ez az igasság.


Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen.(Biblia, János 3:16)


És nem igaz, hogy a vallásnak nincs értelme!!!:( Lehet, hogy a budhlista vagy mittudom én más kitalált vallás igazán ,,NINCS SEMMI ÉRTELME,, , mert ez tényleg kitalált. De ha elolvasod a Bibliát(nem a Jehovistákét mert az is át van alakitva) megérted, hogy hol az igaszság. Ha nem lenne Biblia és nem létezne JÓ Isten, akkor gondoj bele, milyen borzasztó lenne a világ. De ha az ellentétje, akkor mennyire jobb lenne minden, nem lenne háboru, Killers, hazugság, válás mert mindenki Isten félő lenne(ez nem azt jelent, hogy Isten olyan borzasztó, hogy tőle félni kell,majd ha elolvasod a Bibliát- megérted). Nem tudom, hogy te most Pff-ézel, vagy kiröhögsz, vagy esetleg elgondolkozol. Én még nem vagyok 18+ és lány vagyok és ami ott az ember előrejöttéröl szolt, azt mi bioszon tanultuk :D Lényegtelen az egész, a lényeg az, hogy hiszek egy Istenben és ezt meg osztom veled és remélem tényleg rád ragad valami, mert nem tudom, hogy most lány vagy, vagy fiú de tényleg nagyon bizom benne, hogy érintet ez a dolog amit leirtam, mert ha most nem, akkor majd a külvilágon érint, csak neked kell dönteni még a földön, hogy roszban(rettenetesen :((( pokolban) Vagy jóban(szuperr lesz :)))) Mennyben) érint. Ez az élet (örök) és a halál (örök) döntése!!!!!!!!!

Aggódok érted, de nem csak én, Isten is :)

2018. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!