Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem csajozott és csajozo...

Miért nem csajozott és csajozott-e egyáltalán Jézus?

Figyelt kérdés
Az anya komplexusa volt? Félt a lányoktól? Nem müködött neki? Esetleg a fiúkat szerette? Esetleg felsült az elsőnél és sérült miatta? Ne gyertek nekem itt olyan mesékkel, hogy ilyen, meg olyan szellemi tréning miatt egész életre eltiltotta magát és követői hivatalnokait!!! ...Ez butaság és inkább valamelyik előző okra szolgál csak magyarázatul. A zsidó törzsekben nagyon egsészséges többnejüség volt. Az Istenek Istene Zeusz is szerette a csajokat. Jézus miért nem szerette a csajokat?
2007. jan. 16. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem homoszexuális volt. De az is lehet, hogy Mária-Magdaléna volt a barátnője, csak erről kevés feljegyzés maradt.
2007. febr. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem hinném, hogy homoszexuális lett volna. Zsidó volt és ott halálos bűnnek számított az. Megkövezték volna. Az nincs kizárva, hogy felesége volt. Azt viszont nem értem, hogy a katolikus egyház miért zárkózik el ettől a verzótól. Szerintem nem lesz attól kevesebb a szemünkben. De erről nem tudni, nem maradt fenn írásos dokumentum.
2007. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Jézus életének mindössze pár évét ismerjük. Abból nehéz komoly következtetéseket levonni. Mária Magdaléna valószínű, hogy komoly kapcsolatban volt vele (barátnő, esetleg feleség), de ezt az egyház tagadja. Néhány apokrif iratban viszont tényleg történik erre utalás, de nem egyértelmű. Viszont még akkor is van jónéhány év, amiről nem tudunk. Bármi lehetséges.
2007. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Ha létezett Jézus, akkor biztos volt felesége. Az akkor élő zsidó embereknél ez volt az elfogadott. Azért mert ő egy vallást alapított, attól ugyanolyan EMBER volt mint mindenki más.

Sztem maga a vallás alakította ki róla ezt a képet.

Jah és ajánlom a Dogma című filmet. Nem teljesen vallásos, azaz nem olyan értelemben, hogy csak jó cselekedetek vannka benne.

2007. nov. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Jézus rokona volt Keresztelő Szent János, aki kapcsolatban volt az esszénusokkal. Az esszénusoknál nem volt ritka a szüzességi fogadalom, Keresztelő Szent Jánosról is azt tartja a hagyomány, hogy nőtlen volt.

Könnyen elképzelhető, hogy Jézus is ezt az utat követte.

2008. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%
Mert nem azért jött Jézus , hogy csajozzon, hanem azért, hogy mehaljon helyetted!!!!! Mert a bűneid büntetése a halál.Jézus halt meg helyetted!!! annak ellenére, hogy ilyeneket írsz! Gondolkozz el rajta. Te meghalnál valakiért, ha tudnád, hogy ilyeneket fog írni rólad? Ha megbántad azt, hogy bűnöket követtél el, Istentől bocsánatot kérhetsz. Ha elhiszed,hogy Jézus meghalt helyetted, és teljes szívvel hiszel Istennek; akkor Isten megbocsátja a bűneidet, új életet kapsz Istentől(lelkileg/szellemileg)és élheted Istennel azt az életet amiért meg lettél teremtve. Ha nem, akkor büneidnek a büntetése rajtad marad, és te fogod elviselni azokat (elviselhetetlenek). Isten szeret téged, de ÚTÁLJA a bűnt. Szabadulj meg a bűneidtől (csak Jézus által), és garantáltan élni fogsz.
2008. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Az Istenek Istene nem Zeusz, hanem az egy igaz Isten, a Mennynek és Földnek Teremtője, Izrael Istene. És hogy miért nem csajozott Jézus? Mert nem ért rá vele foglalkozni, nem azért jött el a földre, hogy csajozzon. Furcsa, mi? - de így van.
2008. márc. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
79%

Hozzátenném, hogy egyes történészek szerint Mária Magdolna volt a párja. Tény, hogy a Biblia szerkesztésekor ez ellenkezett az egyház elveivel/érdekeivel, ezért nem kanonizálták azokat a részeket, melyekben Mária Magdolna is szerepel.


Mellesleg nem ártott volna egy kicsit utánanézni, mert elég ismert ez a történet. Másrészt pedig a Bibliában nyilván nem Jézus "csajozási" sikereiről fognak írni, hanem valami emelkedettebb témáról...

2008. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%
Nézd meg a Da-Vinci kódot! Abban benne van minden!
2008. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom, hogy elég sokáig normális életet élt a prófétasága előtt.
2008. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!