Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan sok itt a provokat...

Miért olyan sok itt a provokatív kérdés?

Figyelt kérdés

A témakörön belül kb. 90% provokatív kérdés. Ha valakit érdekel, volt-e özönvíz, valós-e az evolúcióelmélet, hány éves a Föld, miért nem néz utána valós forrásokban, egy csomó tudományos művet adtak ki a témában, akit érdekel, vesse össze a két álláspontot. Miért kell itt okoskodni egyeseknek olyan dolgokról, amikről fogalma sincs? Kimásolják kétes oldalakról a nevenincs elképzeléseiket, vagy maguktól ötletelgetnek valamit mindenféle tudományos alap nélkül. Aztán a végére már a másik hitét, meggyőződését fikázzák és lepontozzák, csak mert nincsenek egy véleményen.


Ezeket a vitákat már sokszor lejátszották, de mi értelme, ha úgysem hagyják meggyőzni magukat és nem nyitottak a másik álláspontjára?


Tisztelet a kivételnek! Köszönöm az értelmes válaszokat. Provokátorok, ha kérhetem, mellőzzenek.



2017. júl. 5. 14:24
1 2 3
 11/28 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

en szeretem a provokativ kerdeseket, valaszokat

en is szeretek provokativan valaszolni es visszakerdezni


csak azt nem szeretem ha hosszu es sok a valasz es bonyolultak

nem tudok (mely)tudomanyosan gondolkodni

2017. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%

"a vakáció miatt sok tini unatkozik, és ha feltesznek ilyen kérdéseket, akkor a többi troll idegyűlik, ahogy szokás. Szalmabáb vitát folytatnak, és azt hiszik, hogy a vita mesterei, pedig így általában ostoba, üres vitákat lehet csak lefolytatni. "


Kedves "vita mestere". Csak jótanácskènt mondom, hogy mások (vagyis mindenki, aki nem èrt veled egyet) lefikázása (főleg látatlanban) nem èrvelès egy vitában. Már egyszer linkeltem, de akkor vegyük át mègegyszer (főleg a gyalázkodó, sèrtegető rèszt tessèk átolvasni):

[link]

2017. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%

"Ha valakit érdekel, volt-e özönvíz, valós-e az evolúcióelmélet, hány éves a Föld, miért nem néz utána valós forrásokban, "


Nem az érdekli az embert, amiket írsz, azt tudják, hanem a másik fél, pl. a kreósok álláspontja, amit próbálnak megcáfolni és azt egyetértve nemigen lehet.

Ez egy kritikai fórum, van aki ügyesebben, van aki kevésbé ügyesen kritizál, de fejlődni mindenki fejlődhet.

A jó szándék alapjai tetten érhetők, az ateisták szeretnék, hogy a tudomány álláspontját és módszereit vegye mindenki figyelembe, főleg a vitatott témákban, a vallásosak meg a saját felekezetük álláspontjáért szállnak síkra.

Annyi felfedezhető, hogy ezen kívül az ateisták, akik közé magam is tartozom, egy kicsit a szórakozás felé tendálnak, amíg a vallásosaknál kisebb, nagyobb intenzitással erősebb a térítő szándék valamivel, mert ezek azért mindkét táborban felfedezhetők.

Annyi értelme van a dolognak, hogy megismerjük egymás álláspontját és részletekben akár születhet is konszenzus, néha jó kis viták is vannak és mindenki sokat tanulhat, ha mást nem, akkor vitakultúrát.

Én örülök neki, hogy idetévedtem, bár időnként nem érdekel annyira és eltűnök akár egy két évre is, de vissza szoktam találni.

2017. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%

Folytatva a 10.Hsz-t.


"Minden ember igyekszik egy NEKI TETSZŐ világképet kialakítani magának,s azt körülvenni tetszetős homokvárral."


Az,hogy milyen lesz a "neki tetsző világkép",meghatározza az "apaképe".


Aki édesapjával jó viszonyban van,és volt,őt,mint tekintélyt,követhető erkölcsi mintát tisztelt,nagy valószínűséggel követi mintáját világnézetben is.


Akinek az édesapja sosem ismerte a "dícséret,elismerés"szavait,valószínűleg ő is állandóan kötekedő,mindent kritizáló elégedetlen ember lesz.

2017. júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
31%

4: a hívő keresztény nem nálad kezdődik, hogy már az első oldalt a Bibliából hazugságnak mondja. Max egy vasárnapi keresztény lehetsz, de a maradék 6 napon Isten szavát forgatod ki úgy, ahogy épp kedved tartja.


1: becsüllek. Nekem már nincs kedvem ezekhez.

2017. júl. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
45%

"Nekem már nincs kedvem ezekhez."

Nekem sincs.

Máté

7,6 Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket.

2017. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
25%

"1: becsüllek"

Köszönöm, kölcsönös

2017. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%

#15, jó, hogy így ismeretlenül megítéled a hitemet, meghogy szerinted vasárnapi keresztény vagyok, és kiforgatom a Bibliát. Köszi szépen. :)


Nagyon keresztényi ez az ítélkezés, tényleg. Nem is ismersz, de egy hozzászólás alapján (hamis) következtetést vonsz le rólam. Mélyen hívő vagyok, de nem vagyok kreacionista. Hát ennyi. :)


Isten ádjon! :)

2017. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
68%

Óh, a Bibliából mi ateisták is tudunk idézni:


"4: a hívő keresztény nem nálad kezdődik, hogy már az első oldalt a Bibliából hazugságnak mondja. Max egy vasárnapi keresztény lehetsz, de a maradék 6 napon Isten szavát forgatod ki úgy, ahogy épp kedved tartja. "


7. fejezet (Máté)

"1. Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.

2. Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek."


"Nekem már nincs kedvem ezekhez."


5. fejezet (Máté)

"39 Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is.

40 És aki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.

41 És aki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre."


+ bónusz idézetek 43%-nak:

Szintén Máté, 5. fejezet:

5 Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

...

9 Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

...

11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

...

43 Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

44 Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

2017. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
40%

"7. fejezet (Máté)

"1. Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.

2. Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek." "

Ez a bűnről szól, főleg olyanoknak, akik nem ismerik el, hogy bűnösök. Szellemben megítélheted a másik keresztényt. írta is az indoklást. Ha nem szalmabáboznál, még értenéd is:

"a hívő keresztény nem nálad kezdődik, hogy már az első oldalt a Bibliából hazugságnak mondja"


A "keresztény testvérnek" a Tízparancsolattal is baja van:

20,11 Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van


"5. fejezet (Máté)

"39 Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is. "

Ezzel elismerted, hogy a gonosz szolgálatában állsz. De legalább őszinte vagy. A Biblia viszont nem kötelez, hogy szándékosan menj oda, ahol "verni" akarnak. "Legyetek okosak, mint a kígyó"


"+ bónusz idézetek 43%-nak: "

Ezekben nagyrészt igazad van, de szerencsére az Úr napról napra tisztít, mert meg van írva. Nem gyűlölöm senki személyét. Ezen igék alapján gondolom érted, hogy miért nem veszek részt további provokatív vitákban.

2017. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!