Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan sok itt a provokat...

Miért olyan sok itt a provokatív kérdés?

Figyelt kérdés

A témakörön belül kb. 90% provokatív kérdés. Ha valakit érdekel, volt-e özönvíz, valós-e az evolúcióelmélet, hány éves a Föld, miért nem néz utána valós forrásokban, egy csomó tudományos művet adtak ki a témában, akit érdekel, vesse össze a két álláspontot. Miért kell itt okoskodni egyeseknek olyan dolgokról, amikről fogalma sincs? Kimásolják kétes oldalakról a nevenincs elképzeléseiket, vagy maguktól ötletelgetnek valamit mindenféle tudományos alap nélkül. Aztán a végére már a másik hitét, meggyőződését fikázzák és lepontozzák, csak mert nincsenek egy véleményen.


Ezeket a vitákat már sokszor lejátszották, de mi értelme, ha úgysem hagyják meggyőzni magukat és nem nyitottak a másik álláspontjára?


Tisztelet a kivételnek! Köszönöm az értelmes válaszokat. Provokátorok, ha kérhetem, mellőzzenek.



2017. júl. 5. 14:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%

Mivel kreacionista oldalról én voltam az egyik vitafél, azt tapasztaltam, hogy a vakáció miatt sok tini unatkozik, és ha feltesznek ilyen kérdéseket, akkor a többi troll idegyűlik, ahogy szokás.

Szalmabáb vitát folytatnak, és azt hiszik, hogy a vita mesterei, pedig így általában ostoba, üres vitákat lehet csak lefolytatni.

A kérdések nagy részét a 73%-os tini vakációzó írja ki, hetente, akár naponta többször is képes lefolytatni ugyanazt a vitát. Tegnap is ment, már ma is megy. A vége mindig az, hogy odagyűlik a troll brigád, és elkezdődik a tömény gyalázás.


"Ezeket a vitákat már sokszor lejátszották, de mi értelme, ha úgysem hagyják meggyőzni magukat és nem nyitottak a másik álláspontjára? "

Ezt én is mindig megkérdezem, az a válaszuk, hogy mindig nekik van igazuk, sosem kapnak választ, ezért kell újra és újra vitázni. Na meg, hogy felnyíljon az ember szeme


"Ha valakit érdekel, volt-e özönvíz, valós-e az evolúcióelmélet, hány éves a Föld, miért nem néz utána valós forrásokban, egy csomó tudományos művet adtak ki a témában, akit érdekel, vesse össze a két álláspontot."

Ezt én is rengetegszer ajánlottam

2017. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%

Több esetben lehet hogy valakit tényleg érdekel a téma, és szeretne kicsit előzetesen tájékozódni, de az itteni kreacionistáktól 99%-ban csak értelmetlen maszatolást és kötözködést kap az ember (lásd a hírhedt 44-45%os kreás bármelyik válaszát, ékes elrettentő példa).

Aztán emberünk megpróbálkozik újra később, hátha szerencséje lesz és értelmes válaszokat is kap, de jönnek ugyanazok a kreacionisták...

2017. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Meg amúgy valláskritika kategóriában milyen kérdésekre számítasz, de őszintén?
2017. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
54%
Én hívő keresztény vagyoo, de ezektől a kreacionistáktól én is el dobom az agyam. Én szeretem az értelmes vitákat, de ami itt megy, hát... nem túl értelmes. Szerintem mindkét félnek meg kellebe tanulnia intelligensen vitázni. Amibe beletartozik az is, hogy megpróbáljuk megérteni a másik fél álláspontját, még akkor is, ha nem értünk vele egyet. Tehát mindenkinek tanulnia kellene, milyen is egy jó vita. Kezdetnek ezt a videót ajánlom. [link]
2017. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
9%

Igen, kb. pont ti szoktatok összegyűlni és legyalázni:) 78%, 68%, 73%-os válaszolók. Vártalak titeket, hogy itt is támadtok:) 68% te amolyan álkeszertény vagy, gondolom Gabriel Tailor vagy, de lehet, h tévedek. Nyilván nem fogd beismerni... Liberális Biblia-üldözést is folytatsz

Én tudok vitázni, de mivel itt csak szalmabábozás megy, ehhez idomultam. A videót ajánld az ateista haverjaidnak, akikkel összegyűlve mocskolod hőn szeretett keresztény testvéredet ...

2017. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

En csak nezelodom ebben a kategoriaban mert oszinten..unatkozom. Nezem a bamba vitakat es sokszor elcsodalkozom egy-egy merdes h kerul a vallasKRITIKA kategoriaba, sokan nincsenek tisztaba a "kritika" szo jelentesevel na m1.. A lenyeg amit kerdeztel, ezeket a vitakat 2fo okra tudom leszukiteni:

Az egyik amit mar korabban is irtak, megvan az a 3-4 ember aki idejar trollkodni.

A masik ami kicsit ertelmesebb egy vitaban, h a vallas es a tudomanyos tenyek szembenallasat vitassak meg 1-1 temakorben, mind1 h az az ozonviz vagy evolucio vagy teremtes, nem titok h a.tudomany nincs mindig egyenlo allaspontom a vallassal (ha a.tudomanynak van allaspontja mivel nem miindennnel foglalkozik a tudomany se, es nem arra jott letre h megcafolja a vallasokat) ez mar inkabb vezethet egy vitahoz,tovabba ez jobban belefermar a "vallaskritika" temakorebe is, szoval nemis lehet nagyon masra szamitani itt.

2017. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%
#5, én nem az a 68%-os vagyok. Ritkán nézem ezt a kategóriat, de ha igen, akkor altalában kérdezni szoktam, nem fröcsögni.
2017. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%

"A témakörön belül kb. 90% provokatív kérdés."


Nyilván, egy vallást kritizáló kérdés egy vallásos szemében sokkal hamarabb minősül provokatívnak, mint egy nem vallásos szemében.


"Ha valakit érdekel, volt-e özönvíz, valós-e az evolúcióelmélet, hány éves a Föld, miért nem néz utána valós forrásokban, egy csomó tudományos művet adtak ki a témában, akit érdekel, vesse össze a két álláspontot."


Megtettem. Az egyik mellett kőkemény bizonyítékok szólnak, míg a másik csak üres hadoválás meg légből kapott kitalációk tömkelege. Mégis van itt pár ember, aki köti az ebet a karóhoz, szembemegy mindennel, amit csak a tudomány feltárt a világunkról az elmúlt néhány száz év folyamán. A legjobb, mikor a kreósok fikázzák meg csalásnak minősítik az evolúciót, a geológiát, a kozmológiát, csillagászatot, a fizikát, a biológiát, és megannyi más tudományágat, csalónak és fizetett prédikátornak a tudósokat, kutatókat, vallásnak a tudományt - de persze amikor néha olyan tények, mérések, megfigyelések látnak napvilágot, amelyek - legalább részben - az ő álláspontjukhoz passzinthatóak, akkor hozzák bizonyítékként a tudomány eredményeit. Pedig pontosan ugyanazon metódus szerint fedezték fel ezeket a dolgokat is, amint azokat, amelyeket fikáznak, leszólnak. Pontosan ugyanúgy válogatnak a saját szájuk íze szerint a tudomány eredményei közül, mint ahogyan a Bibliában leírtak közül is csak azt válogatják ki, ami nekik tetszik. Na ez a kettős mérce az, ami nagyon kicsapja a biztosítékot a legtöbb tudománypártinál.


"Miért kell itt okoskodni egyeseknek olyan dolgokról, amikről fogalma sincs? Kimásolják kétes oldalakról a nevenincs elképzeléseiket, vagy maguktól ötletelgetnek valamit mindenféle tudományos alap nélkül."


Pontosan ezt teszik, nagyon jól írod. Érdeklődj náluk, hogy miért érzik annyira muszájnak ezt tenni.


"Ezeket a vitákat már sokszor lejátszották, de mi értelme, ha úgysem hagyják meggyőzni magukat és nem nyitottak a másik álláspontjára? "


Nem lenne baj, ha nem kíváncsiak a mainstream tudományos vonal eredményeire, ez az ő dolguk. Az sem érdekel, ha a tudományos eredmények szöges ellentétében hisznek. A baj az, hogy a saját elfuserált világnézetüket tudományosnak látszó (de valójában áltudományos) köntösbe csomagolva tényként akarják letolni a laikusok torkán, ezzel dezinformálva mindenkit, aki nem konyít sokat a témához. Pedig soha egy mérést nem csináltak, soha egy képletet vagy egyenletet nem írtak fel, soha egy kísérletet sem folytattak le, de még csak nem is próbáltak semmi ilyesmit tenni soha. Csak maszatolnak, tudományosnak tűnő, ámde tudománytalan kifejezéseket használnak, bűvészkednek a számokkal, dezinformálnak, tamáskodnak, kötözködnek. Ebben pedig a már korábban említett 44%-os nagyon jó, a dezinformálásban, összezavarásban, kavarásban és terelésben. (Helyesebben már csak 43%-os).


Amikor pedig nekiszegezik a kérdéseket, akkor rendszerint csak annyi a válasza, hogy "már leírtuk korábban, keresd ki", vagy beböfög valami ötszavas ostobaságot érvnek titulálva, majd kijelenti, hogy tudományosan meg van cáfolva. Miközben jól láthatóan fogalma sincs arról, hogy mi is az a cáfolat, érv, meg hasonlók a tudomány berkein belül. Ha pedig erre rámutatnak neki, akkor jön egy kis gúnyolódás, személyeskedés, meg persze a terelés, mellébeszélés és a neki feltett kérdések figyelmen kívül hagyása. Ja és persze az elmaradhatatlan mártírkodás. Kábé ennyire képesek a kreacionisták, tamáskodni, ellenkezni, féligazságokat mantrázni meg magas lóról két kézzel szórni az ostobaságokat. Aztán persze még ők vannak megsértődve és felháborodva, ha valaki helyre teszi őket.


És ez nem gyalázkodás, hanem így van, bármelyik válaszukat elolvashatod. De cáfolj meg, és én lennék a legboldogabb, ha végre értelmes, épkézláb vitákat lehetne lefolytatni velük.


[link]


Érdemes elolvasni, ennyi a kreacionizmus alapja, semmi több.

2017. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
27%

Ja igen, te kimaradtál a troll listából: Süttürüttü, jó hogy megjeletnél.

Amúgy ismét kikerült egy trollkérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2017. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Meggyőződésem szerint:


Minden ember igyekszik egy NEKI TETSZŐ világképet kialakítani magának,s azt körülvenni tetszetős homokvárral.


Minél bizonytalanabb valaki saját homokvára biztonságában,annál intenzívebben fikázza a másokét.

Ez,az önmaga meggyőzését szolgálja kizárólag.(Amikor másokat,vagy mások hitét gyalázza,gyakorlatilag saját biztonságérzete hiányát fejezi ki.)


Ez,pont olyan elv alapján működik,mint a pletyka.

Minél szaftosabbá tesz valaki egy pletykát,annál mocskosabb az élete,a saját erkölcsi mércéje szerint.Azt hiszi,hogy mások összesározásával,ő kevésbé tűnik sárosnak.

2017. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!