Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha csak 6000 éves lenne az...

Ha csak 6000 éves lenne az univerzum, hogy láthatunk százezer meg millió fényévekre lévő csillagokat is?

Figyelt kérdés
Hiszen nem érhetett volna ide a fényük.

2017. júl. 16. 10:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 changename ***** válasza:
10%

Van egy csillag millió fényévre, hogy határozzák meg vagy számolják ki hogy az annyira van?

Nem állitom hogy nincs olyan távolságra sőt még azon is tul rengeteg lehet.


Az univerzum tágul vagy a galaxisok, naprendszerek folyamatosan mozgásban vannak és terjednek haározott törvényel?


Én azt gondolom hogy az univerzumnak nincs

határotott ideje, annak viszont van amit látunk.

2017. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 changename ***** válasza:
12%

Követ62


NEM AZ UNIVERZUM 6000 ÉVES.

CSAK a Föld, az az még a naprendszer.

Ennyi.


Ezt helyeslem.

2017. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 changename ***** válasza:
5%

A 6000 éves univerzum a Kent Hovind féle magyarázat.

Ami szerintem azért helytelen mert a hasonló az Ösrobbanáshoz egy pontbol indul ki és a földtöl terjed kifele.

Ha nézzük a vy canis majorist hyper oriást

A naprendszerünk közzelébe lenne elpusztitaná a naprendszerünket.

2017. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
95%

Most már tényleg kezdem elveszíteni a fonalat. Néhányan az itteniek közül másik kérdésnél hangoztatták, hogy szó szerint kell venni a teremtésben leírtakat. Ez alapján az univerzum 6000 éves. Mivel Isten később teremtette meg a csillagokat, a Napot, a Holdat, mint a Földet. Még fel is hívta valaki rá a figyelmem, hogy a 4. napon történt, a Föld teremtése után.


Találjátok már ki, hogy akkor lehet szemezgetni vagy sem.

2017. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
44%
Én hiszem a hét napos teremtést és azt is, hogy az univerzum is 6000 év körüli, akárcsak a föld. Isten kifeszítette az eget, ami lehet a kérdésben lévő felvetés magyarázata, és lehet az is, hogy az univerzum távolságait és jelenségeit nem tudják a tudósok meghatározni.
2017. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 követ62 ***** válasza:
15%

Én folyamatosan azt az álláspontot képviselem, hogy a Föld és a naprendszer 6000 éves. A galaxisunkat nemtudom, de a világegyetem az univerzum több milliárd éves.

Sőt nagy valószínűséggel az ismert univerzumon túl is van valami. És az mégtöbb milliárddal számítható.

De ezt csak gondolom. Nem is fontos.

Azt pedig remélem, hogy mindezt meg is látom.

2017. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
71%

Isten könyörgök gyere ide mondd meg a hitetleneknek! Isten mondta amit mondott!! Hogy merészeltek ellentmondani neki??!

Amúgy ha szabad akaratom van amit Isten adott, akkor szabadon lehetek ateista és hihetek inkább mást, mint amit ugyanúgy emberek mondanak? Ha a ti hitetek szerint ÉN pokolra jutok ezek miatt a hazug tanok miatt, akkor máris hülye vagyok?

2017. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 changename ***** válasza:
11%

kiinduklási pont.

Ján 5:17 Jézus pedig felele nekik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.


Az aki úgy gondolja hogy Isten csak hat napot dolgozott a végtelenségben az nagyot téved. Istennek a "szakmálya" a teremtő.

Folyamatosan munkálkodik és munkálkodott 50ezer vagy 100ezer vagy akár 1millio éve.

A teremtés ami az emberre vonatkozik a Biblia alapján az 6000 éves és magába foglalja a földünket, a napunkat és a mi naprendszerünkhöz tartozó bolygókat és holdjaikat és azt az övet ami zárja ezt a rendszert.

A naprendszerünk bolygói és azoknak holdjai, csillagoknak is mondhatóak, mert szemlétomás, is nézhetőek annak és igy a világtörténelmünkben egyetemesen lehet nevezni annak.

Pl:A Jupiter, vagy a szaturnusz is bármikor a történelemben vagy manapság is szemmel csillagoknak látszanak.

Amugy a mi naprendszerünkben is van egy gázóriás amelyik cáfolja az ősrobbanást, vagy a naprendszerünk évmillióit, amelyik más irányba forog hajszál pontos pályán határozott törvényszerüséggel.

Ezen még segit a naprendszerünkben egy hold ami a bolygójábal elentétes irányba forog mint egy daráló és nem esik szét.

Az ősrobanás elve szerint nem lenne szabad ilyen megtörténjen. Tudunk olyan galaxisokrol is amelyek ezt teszik.


A teremtés amiröl mik tudunk az csak a mi naprendszerünkre és miránk vonatkozik.

Az idönket amiben mik számolunk a föld forgása és a nap körüli pályálya és a nap határozza meg

Ez a hármas a határozó.


Egy másik naprendszerben lennénk egy óriás csillaggal a közzepén vagy egy ikercsillaggal a közzepén, és anak a naprendszernek egy óriásbolygóján ami gyorsabban forog vagy lassabban a saját tengelye körül,és a napkörüli keringési ideje máslenne, egész más időszámitásban gondolkodnánk és még a fizika törvényei is eltérnének. Isten az ottani időszámitásban adná meg az adatokat.

Fogalmunk se lenne a mi mostani időszámitásunkrol.

Ott míg leélnék tíz évet itt eltelne 500 év. Más lenne minden.


Isten az összes bólygó és naprendszerek időszámitásán kivül áll, nincs kötve semelyik odőszámitáshoz amit megszabott.

Az időszámitás multja, jelenje,és jövője, ez a három nekünk külön van, Istennél meg ez a három neki egy.


A kérdező válaszára a válaszom:

Mivel szabájok és törvények szerint van minden az univerzumban(universum-magyarul kimondot mondat)


Sehogy!

2017. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
11%

Kedved #17.

Egyáltalán nem vagy hülye.

Teljes joggal azt hiszel amit csak akarsz.

Drága barátom. Nem is értem minek jössz ide csak felhergelnek ezek a "bigott" vallásosok. Akik az életüket is adnák hitükért, Jézusért. 😉


Kívánom legyen bekességed!

2017. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 changename ***** válasza:
39%

"Ilyet csak emberek mondtak valaha is, Követ, az Isten sohasem."


Abszurd!

Hogy mondhatott volna pl 2000évvel ezelött vagy három vagy ezer ével ezelőtt ilyet.

Rám se mondhatná semki 5 éves koromba hogy 10 vagyok.

Az kezdési pont van adva(születési dátum)


Luk 3:23 Maga Jézus pedig mintegy harminc esztendős volt, mikor [tanítani] kezdett, ki, amint állítják vala, a József fia vala, [ez pedig] a Hélié,

Luk 3:24 [Ez] Mattáté, [ez] Lévié, [ez] Melkié, [ez] Jannáé, [ez] Józsefé,

Luk 3:25 [Ez] Matthatiásé [, ez] Ámosé, [ez] Naumé, [ez] Eslié, [ez] Naggaié,

Luk 3:26 [Ez] Maáté, [ez] Matthatiásé, [ez] Sémeié, [ez] Józsefé, [ez] Júdáé,

Luk 3:27 [Ez] Joannáé, [ez] Rhésáé, [ez] Zorobábelé, [ez] Saláthielé, [ez] Nérié,

Luk 3:28 Ez Melkié, [ez] Addié [, ez] Hosámé [, ez] Elmodámé [, ez] Éré,

Luk 3:29 [Ez] Jóséé, [ez] Eliézeré, [ez] Jórimé, [ez] Mattáté, [ez] Lévié,

Luk 3:30 [Ez] Simeoné, [ez] Júdáé, [ez] Józsefé, [ez] Jónáné, [ez] Eliákimé,

Luk 3:31 [Ez] Méleáé, [ez] Maináné, [ez] Mattátáé, [ez] Nátáné, [ez] Dávidé,

Luk 3:32 [Ez] Jesséé, [ez] Obedé, [ez] Boázé, [ez] Sálmoné, [ez] Naássoné,

Luk 3:33 [Ez] Aminádábé, [ez] Arámé, [ez] Esroné, [ez] Fáresé, [ez] Júdáé.

Luk 3:34 [Ez] Jákóbé, [ez] Izsáké, [ez] Ábrahámé, [ez] Táréé, [ez] Nákhoré,

Luk 3:35 [Ez] Sárukhé, [ez] Ragávé, [ez] Fáleké, [ez] Eberé, [ez] Saláé,

Luk 3:36 [Ez] Kajnáné, [ez] Arfaksádé, [ez] Semé, [ez] Noéé, [ez] Lámekhé,

Luk 3:37 [Ez] Mathuséláé, [ez] Énókhé, [ez] Járedé, [ez] Mahalaléelé, [ez] Kajnáné,

Luk 3:38 [Ez] Énósé, [ez] Sethé, [ez] Ádámé, [ez pedig] az Istené.


Ha tudsz számolni akkor az adatokat és az életkorokat és születéseket és halálozásokat összeadod,Ádámtol Jézusig ehez hozzáadsz kb.1985 évet mostanig.

Ádámhoz még számolsz kb 5 és fél napot és kijön az első szó a Bibliában: KEZDETBEN

2017. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!