Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha csak 6000 éves lenne az...

Ha csak 6000 éves lenne az univerzum, hogy láthatunk százezer meg millió fényévekre lévő csillagokat is?

Figyelt kérdés
Hiszen nem érhetett volna ide a fényük.

2017. júl. 16. 10:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 követ62 ***** válasza:
38%

Kedves #59, #60.


"A kérdésre egyszerű a válasz.Nem 6000 éves az Univerzum.Miért olyan nehéz elfogadni,hogy a Világegyetem összenergiája 0 és ebből kifolyólag nem volt szükség Teremtőre (ami/aki adja a plusz energiát és információt)?"


"Ennyi fasságot... Annyira imádom, mikor nuku fizika tudással hülyeségekkel példálózva "bizonygatnak".

Tényleg semmi rálátásuk a világ működésére, de osztják az észt... És természetesen bizonyított tényeket "cáfolnak".

Amúgy talán kétszázezerről még ideérne.

Mindenesetre a megmért dolgokból fizikusok által kikövetkeztetett, és átlátott összefüggéseket megcáfolni azzal, hogy de nem is igaz, nem elég. Az egész vita értelmetlen, nem hogy amik azóta bekerültek az ősrobbanásról, meg pörgésről."


Nézzétek meg ezt! De szerintem benneteket az sem győzne meg, ha előttetek állna maga Isten. MERT NEM AKARJÁTOK!


https://www.youtube.com/watch?v=rIsYRyb9eCs&t=1s


Bár úgy is bele fogtok kötni, ha egyáltalán megnézitek, mert nektek csak az számít, ha olyan hangzik el ami benneteket igazol.

2017. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
31%
Bammeg, én sem úgy születtem, hogy tudtam... Tehát nem az győz meg, ami engem igazol... Csak veletek ellentétben, én tisztába vagyok, olyan dolgokkal, amikkel ti nem. Én sem vagyok atomfizikus, de az nyilvánvaló, hogy több ismeretem van mint nektek, különben nem állítanátok, amiket állítotok. Ennyire egyszerű. Ez olyan, mintha tegyük fel, én tudom, hogy a csoki mérgező a macskának, és ezért nem kéne neki adni. Ti meg elkezdenétek cáfolni, mert nem tudjátok, hogy mérgező, és úgy állnátok hozzá, hogy az csak egy feltételezés...
2017. júl. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:

Én is meleg szívvel tudom ajánlani a következő videót (bocs, angol.....ha valaki tudja, hol érhető magyarul, akkor nyomja, Jim Al-Khalili - A káosz titkos élete)

[link]

2017. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
78%

Követ62, nem az a lényeg hogy bármi is minket igazoljon. Pont fordítva működik a dolog. Azt fogadjuk el, ami igazolt.

Nem dogmákat vallunk mint a kreacionisták, hanem bármikor képesek vagyunk felülvizsgálni egy állítást, ha olyan bizonyíték kerül elő ami nem illeszthető bele a már létező elméletekbe. És épp ezért van, hogy ha nem is mindenben pontos a tudomány, vagy rengeteg kérdésre még nincs válasz, de az biztos hogy a válaszai a legközelebb állnak a valósághoz.


Ami miatt pedig az ilyen kreacionista előadókat nem lehet komolyan venni, mert folyamatosan tanújelét adják hogy fogalmuk sincs arról, amiről beszélnek. Vagy direkt hazudoznak, de az sem jobb.

Itt van ez az úriember is a videódban, fogalmam sincs ki is ő, de rögtön elveszítette a hitelét, amikor az evolúciót ahhoz hasonlította, mintha egy szemétteleprobbanásból jönne létre egy karóra...

Már általános iskolában tanítják (legalábbis anno nekem még tanították, lehet azóta csökkent az oktatás színvonala), hogyan működik a kémia, hogy a szerves molekuláknak affinitása van egymáshoz, és megfelelő körülmények között folyamatosan épülnek fel és alakulnak át. Gyakorlatilag a sejtjeink is ezért képesek egyben maradni, mert az azokat felépítő legapróbb molekulák is természetes módon kötődnek egymáshoz.

Vagyis amikor valaki ezt egy mesterséges tárgy felépítésével akarja párhuzamba hozni, az vagy hazudik, vagy hülye, vagy borzasztó tudatlan. De bármelyik is igaz, természetesen nem lehet komolyan venni az illetőt.


Ha tudsz olyat mutatni ami ellentmond a tudományos álláspontnak, és olyan dolog aminek értelme is van és igazoltan úgy is van, akkor kíváncsian várom. De az ilyen előadásokkal, amelyekből ilyen szinten süt a tudatlanság a természettudományokat illetően, csak újra és újra hitelét veszti a kreacionizmus.

2017. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 changename ***** válasza:
38%

Követ 62


Ez is hasonló


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
76%

Visszatérve a null energiára,ha már ilyen szépen megy a pontozás...


[link]

2017. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 követ62 ***** válasza:

Kedves Changename.

Köszi. Már van amit láttam, de van amit nem. Megfogom nézni mindet.

2017. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
0%

"Visszatérve a null energiára,ha már ilyen szépen megy a pontozás...


[link]


Láttam anno, erőltetett, nem bizonyítható

2017. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
Félreérted, az emberiség az ami mintegy hatezer éves, ezt egy nagy hittudós számította ki a Szent Biblia alapján. Ádámtól Krisztusig ugyanis minden valaha élt generáció visszakövethető a Bibliából, így az emberiség kora kiszámítható. (Mikor vallásos suliba jártam ott volt egy hülye zsidó hittantanárunk ő magyaráztam...) A lelkem mélyén már akkorse nagyon hittem el a dolgot. Az evolúciót direkt nem tanultuk, semmi dínó meg ilyesmi, nehogy elkezdjünk "kombinálni".:D És ez az ezredfordulón volt...
2017. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
Vagy húsz éve mintha suliban mondtak volna olyat, hogy a rómaiaknál más az évszám, vagy hatezer.
2017. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!