Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallás miért nem...

A keresztény vallás miért nem szereti a természetet, az univerzumot?

Figyelt kérdés

A legtöbb kultúra őshonos vallása az animizmus és/vagy sámánizmus volt. Ezen vallások nagyrészt arra épültek, amit a korabeli kőkori szinten élő emberek megfigyeltek a természettel kapcsolatban, a kőkori technikával megmagyarázhatatlan dolgokat pedig természetfeletti dolgokkal magyarázzák. Pl. a villámokat Zeusz szórja, az új növények azért nőnek ki a halottak maradványaiból, mert Földanya úgy akarja, a háborgó vizekért a Tengeristen felelős stb. Az ember halála után vagy másik lénybe reinkarnálódik, vagy egy olyan túlvilágra kerül, ami szintén része a természetnek, egy sámán pl. örökre az elemek szellemével bolyonghat, a vadász az örök vadászmezőkre kerül.


Ezen vallások az embereket a természet részének tekintetették, úgy tartották, hogy ugyan a világ felett természetfeletti lények és erők uralkodnak, de ezen istenségek olyan világot teremtettek, amibe az ember is tökéletesen beleillik, ugyanúgy tagja, mint a szarvas, vagy akár az égen a Hold.


Az ókorban azonban megjelent egyre több olyan vallás, amik az embereket a természettől és a világtól különálló dolognak tartották, vagy pedig azt afféle megtévesztésnek, börtönnek látták, amiből szabadulni kell.


Ilyenek például a Közel-Keleti gnosztikus hagyomány vallásai, és az Ábrahámita vallások.


A keresztény tanítás szerint például Isten azért teremtette az embert a Földre, hogy uralkodjon minden fölött. Az embernek van lelke, az állatnak nincs, még egy okos állatnak pl. a kutyának sincs. Egy embernek nem arra kell törekednie, hogy valahogy beleilljen ebbe az egészbe ami körülöttünk van, hanem arra, hogy meneküljön belőle, halála után a Mennybe kerüljön egy természetellenes örökkévaló létbe. A távol-keleti Buddhizmus is hasonló elveket vall, ott is a cél a Nirvána elérése az anyagi világ megtagadásával.


Most, hogy fejlettebb a tudomány, egyre jobban azt látjuk, hogy mégiscsak a természethívő ősemberek értették meg jobban a világ működését. Az ember is állat, csak okosabb, mint a többi. Az ember is a természet része, a természet pedig az egész világegyetem része. A Földre hatással van a világűr, és a Föld is hatással van a világűrre.

Ugyan reinkarnációra még nem találtunk bizonyítékot, de valamilyen mértékben mégiscsak igaz, mert azok az atomok amik téged alkotnak régebben mondjuk egy tehén részei voltak, azelőtt egy fűszálé, jó sokkal azelőtt egy dinoszauruszé, nagyon régen pedig egy haldokló csillag lőtte ki őket.



2017. aug. 5. 20:01
1 2 3
 11/27 követ62 ***** válasza:
96%

Az IGAZ ISTEN (a Biblia Istene) és nem az a sok hamis és kitalált isten amiket felsoroltál.

Amikor megteremtette a Földet. Úgy alkotta meg az embert és az állatot is, hogy SENKI, SEMMI nem volt húsevő. Se az emberek, se az állatok.

Az embernek művelni és őriznie kellett az Édent.

Tehát harmóniában volt minden, mindennel.

Sajnos a bűn által romlott el. De Isten azon van, hogy helyre hozza ami elromlott.

Amikor Jézus eljön meg is történik.


Amúgy nem vagyok szakértője, de totál oda vagyok az univerzumért.

És alig várom, hogy mindent helyben nézzek meg. 😉😆

2017. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
23%

Kedves Összes Válaszoló!

A kérdező nem alaptalanul kérdezte mindezt! Személyes tapasztalatom, hogy keresztény vallásos emberek (főleg katolikusok) és maga az egyház is, vallási vezetők, teológusok (szigorúan a maiakra gondolok, nem a régiekre!!!) teljesen viszolyognak az égtől, a csillagoktól, az égitestektől, az asztrológiától. De ha nem elég meggyőző, akkor nézzétek már meg, merrefelé imádkoztok! Felfelé az Ég felé? Nem! Lefelé imádkozunk, arra pedig a pokol van.

Már jóval a kedves kérdező előtt feszegette valaki ezt a témát (alább belinkelem), főleg a koppányozós és szentistvánozós válaszolóknak érdemes lenne az egész videót végignézni, de legalább 1 óra 37 perctől van válasz a kérdéshez kapcsolódóan:

[link]

2017. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
27%
#12-es vagyok. A linkelt videóban a megadott időponttól van alátámasztás a kérdező gondolataihoz is szerintem.
2017. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
12%

A vallás az emberek működésének leképezése. A természeti népek, akik a természeti jelenségeknek, állatvilágnak még jobban ki voltak téve, mint mi, azok azon járatták az eszüket. Az ábrahámita vallás a társadalomban, méghozzá elnyomó társadalomban élő ember világát tükrözi. Ahol a földesúr parancsol, te meg nem kérdőjelezheted meg, milyen alapon.


Egyébként lehet, hogy a természeti vallások nem olyanok voltak, ahogy azt a mostani vallásból kiindulva elgondolják. Először is az ő isteneik elvitathatatlanul léteznek, mivel az az Ég, a Nap, a Hold, a bolygó- és állócsillagok, a felhők, az a legmagasabb hegy ottan, az a nagy fa a tetején, a folyó, a farkas, a szarvas, a medve, és így tovább... Legfeljebb kicsit jobban meg voltak személyesítve a dolgok a kelleténél. De honnan tudjuk, hogy ők azt tényleg olyan elvont istenként kezelték, mint a JHVH-t? Vagy ezt csak a mostaniak gondolják, magukból kiindulva? Szerintem ők ezeket a mozgó égitesteket, tudattal rendelkező állatokat egyszerűen annak kezelték, amik, egyszerűen azért ajnározták körül őket annyira, mert tényleg rajtuk múlt az életük. Ha a fagyhozó isten (Szíriusz) az évben először felkelt a délkeleti horizonton, akkor nekik nem elvont téziseken járt az eszük, hanem azon, hogy halálra fagyhatnak (akkor jönnek az első fagyok), ha nem húzódnak be időben valami védettebb völgybe. Különben meg az a fajta teremtéstörténet, hogy az ég (világűr) megteremtette magából a csillagokat, bolygókat, amin kialakul az élet, és körforgásban megy az anyag... végül is a tudományos felfogáshoz hasonlatos. Az űr porából lett a csillag, a felrobbant csillagból a nehézelemek, ami a földi élővilág építőanyaga. Szóval a teremtő nem egy elvont istenség, hanem maga az ég, a természet.

2017. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
1. egy keresztény számára ugyanolyan tény a Mennybejutás,mint egy ateista számára az,hogy a halállal megsemmisül,de egyik esetben sincs szó róla,hogy a természet elől menekülne,egyszerűen csak állít valamit,ami neki tény. 2. Itt egyáltalán nem a természetről van szó,azt azért gondolom te sem hiszed el,hogy a világunk csak mosolygó felhőcskékből meg madárfüttyögésből áll. Nagyon sok kegyetlenség is van,nekünk innen a számítógépek mögül könnyű irkálni,hogy de szép a világ,de vannak emberek,akik számára élhetetlen és az utcán végzik,ezek közül pedig nem mindegyik tehet róla,hogy idáig jutott. Ebből akar az ember szabadulni,nem a természetből.
2017. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%
Kedves 12-es,a lefelé imádkozáson megakadt a szemem. Az a meghajlás,tiszteletadás jele. A Bibliában van egy olyan rész,ami leírja,hogy még a szeráfok sem érzik magukat méltónak,hogy Istenre nézzenek és szárnyaikkal a szemüket takarják. Szóval ez csak a tiszteletről/alázatról szól,ne gyártsunk hozzá összeesküvés elméleteket.
2017. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
13%

#16 Tiszteletadás, igen, csak kérdés, hogy kinek?

És volt még olyan is nemrég, hogy az oltárnak háttal állt a pap és úgy misézett (II. vatikáni zsinat előtt), holott eredetileg nem így volt.

2017. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Előző,erről viszont nem tudok nyilatkozni,mert nem vagyok katolikus,erről kérdezd meg őket.
2017. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
29%

Visszatérve az eredeti kérdésre:


A kérdésben megfogalmazott rágalomból semmi sem igaz.


Krisztus követőinél senki sem szereti jobban a természetet,és az univerzumot.


Attól az istentelentől,aki nem tisztel Teremtőt,teremtést,ne várd,hogy szeresse azt,amit nem tisztel!

2017. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

Tipikusan ateista troll kérdés. Először hazudik a kereszténység nevében, majd a hazugságokat kritizálja. Pl.:

"A keresztény tanítás szerint például Isten azért teremtette az embert a Földre, hogy uralkodjon minden fölött. Az embernek van lelke, az állatnak nincs, még egy okos állatnak pl. a kutyának sincs."

Keresztény tanítás szerint van lelke az állatoknak


"A keresztény vallás miért nem szereti a természetet, az univerzumot?"

Szereti, de nem bálványozza


"Egy embernek nem arra kell törekednie, hogy valahogy beleilljen ebbe az egészbe ami körülöttünk van, hanem arra, hogy meneküljön belőle, halála után a Mennybe kerüljön egy természetellenes örökkévaló létbe."

Ritkán olvasni ilyen nagy marhaságokat. A bűnből kell menekülni, nem a természetből. A Mennyben ideiglenesen leszünk, visszatértünk új testben a Földre.


"Most, hogy fejlettebb a tudomány, egyre jobban azt látjuk, hogy mégiscsak a természethívő ősemberek értették meg jobban a világ működését."

Na ez is egy marhaság. A természettudománynak semmi köze a történelemhez, ráadásul pont az ellenkezőjét írtad:

"Ezen vallások nagyrészt arra épültek, amit a korabeli kőkori szinten élő emberek megfigyeltek a természettel kapcsolatban, a kőkori technikával megmagyarázhatatlan dolgokat pedig természetfeletti dolgokkal magyarázzák. Pl. a villámokat Zeusz szórja, az új növények azért nőnek ki a halottak maradványaiból, mert Földanya úgy akarja, a háborgó vizekért a Tengeristen felelős stb. "

Össze vissza beszélsz. Felesleges ekkora műsort csinálni, mert gyűlölöd a keresztényeket és a Bibliát.


"Ugyan reinkarnációra még nem találtunk bizonyítékot, de valamilyen mértékben mégiscsak igaz, mert azok az atomok amik téged alkotnak régebben mondjuk egy tehén részei voltak, azelőtt egy fűszálé, jó sokkal azelőtt egy dinoszauruszé, nagyon régen pedig egy haldokló csillag lőtte ki őket."

Jesszusom. A reinkarnáció nem az atomok vándorlását jelenti az emésztőcsatornán keresztül, hanem lélekvándorlást jelent. A haldokló csillag nem képes mindenféle elemet előállítani, ez is egy nagy kamu

2017. aug. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!