Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik lapos földben meg néhány...

Akik lapos földben meg néhány ezer éves világegyetemben hisznek, szerintetek tényleg komolyan is gondolják, vagy csak unatkozó trollok akik ilyen képtelenségek hangoztatásával próbálnak feltűnősködni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 13:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
42%

#8


Mint azt a privát üzenetben hevesen rámtámadó kollégának is próbáltam elmagyarázni, a "kerek" egy síkgeometriai jellemző.

Egy kör az kerek, egy gömb az nem kerek, hanem gömbölyű, gömb alakú. Eltekintve attól, hogy a Föld geoid és nem gömb.


Tehát egy gömb sík szeletére vagy vetületére mondhatod, hogy kerek, de magára a gömbre nem nagyon.


Egyébként nincs ezzel gond. Kr.e. másfél évezreddel az volt az álatlánosan elterjedt világgkép, hogy a Föld lapos. A zsidók se gondolták akkor még máshogy, ahogy más népek sem.

Ettől Isten még nem azt nyilatkoztatta ki, hogy lapos, ahogy azt sem, hogy gömbölyű (minek is tette volna, ha ez utóbbi is hibás). Egyszerűen lényegtelen, hogy pontosan milyen alakú a Föld.

Ha az akkori ember szemlélete szerint lapos volt, akkor nem avatkozott be "Deus ex machina" módon, hogy márpedig akkr is geoid alakú. Ahogy más természettudományos kérdésbe sem, hagyta, hogy az emberek maguk fedezzék fel az általa teremtett természet törvényeit, csodáit.

2017. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:

"Mért kedves Kérdező, a Kreacionizmus kimondja, hogy lapos a föld, vagy csak annyit említ meg, hogy a Föld nem 4.3 milliárd éves, hanem csupán kb. 6-7 ezer. "

Nem, de mint említettem, mindkét elképzelés emberektől származik, és mindkét elképzelés mellé jó pár Bibliai igét tudnak felsorakoztatni azok, akik ebben hisznek, illetve a Biblián kívül semmi még csak nem is utal arra hogy így lenne, sőt, minden megfigyelés ellenük szól.

Vagyis lényegében a létjogosultsága mindkét elképzelésnek pontosan ugyanakkora, ennek tükrében fura hogy pontosan ugyanazon logika alapján az egyiket hiszed, a másikat pedig mesének tartod.

2017. okt. 15. 14:48
 13/61 anonim ***** válasza:
32%

Csak hozzátenném, hogy gimis kémia tanárom is kreacionista volt, még sem mondott olyat, hogy a Föld csak pár ezer éves. Pusztán az evolúciót utasította el és helyette a kreacionizmusban hitt.


Tehát a kreacionizmus sem egységes, ezen belül a fiatal Föld elméletet támogatók csak egy kis halmaz.

Nyílván a leghangosabb halmaz, akik azt hangoztatják, hogy ők az "igazi" kreosok, de a tényeken nem változtat.

2017. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
34%

"Nem, de mint említettem, mindkét elképzelés emberektől származik, és mindkét elképzelés mellé jó pár Bibliai igét tudnak felsorakoztatni azok, akik ebben hisznek, illetve a Biblián kívül semmi még csak nem is utal arra hogy így lenne, sőt, minden megfigyelés ellenük szól.

Vagyis lényegében a létjogosultsága mindkét elképzelésnek pontosan ugyanakkora, ennek tükrében fura hogy pontosan ugyanazon logika alapján az egyiket hiszed, a másikat pedig mesének tartod."


Az evolúció és a nagy bumm is egy emberektől származó elmélet. :) Ugyan ott vagyunk kedves Kérdező, volt egy másik picit hasonló kérdés, mint a te kérdésed, csak ott arról volt szó, hogy mi a Bizonyíték Isten jelenlétére. Oda azt írtam, hogy sem CÁFOLNI sem IGAZOLNI nemvagyunk képesek ezt egymásnak. Nekem már igazolni nem kell, hogy létezik, mert én tapasztaltam se a feleségemnek, mivel ő is tapasztalta, és amit ő tapasztalt azt láttam én, és az volt nekem a pont arra, a bizonyos "I"-re, amely az Isten igazolta. :) Nektek pedig Ateistáknak, nem tudom én elmondani, mert ha elis mondom, nem értitek meg vagy nem hiszitek el. :) Aki azt akarják alátámasztani a Bibliából, hogy lapos a föld, valószínüleg ők sem értik, vagy amit értenek is direkt kiforgatnak, ugyanis NINCS benne olyan, hogy a Föld lapos lenne. Mondom ezt úgy, hogy naponta forgatom a Bibliát tanulmányozom azt és Kreacionista keresztény létemre fogom leélni a maradék életemet. :) Tévednek minden pontban, azt írja, hogy "Föld kerekség" amely nem csak korongra értendő, hiszen lehet kerek egy gömb is vagy akár a föld (geoid) is, amely egy "göcsörtös" alakzat, de mégis egy kör alakot zár be. :) Tehát, tévedés azt hinni, hogy ha a Biblia azt írja "KEREK" akkor egy lapos korong alakra kell gondolni, hiszen a Biblia elég egyértelmű, aminek ott két értelme van, arra a Biblia fel fogja hívni a figyelmet (pl.: Olyan mint..., mint a..., Hasonló mint..., ecetera-ecetera) ha lapos földet írat le Isten, akkor azt íratja le. Nem kötörfalazó az Úr, ahogyan azt sokan gondolják. :) Mint írtam, azért tartom a lapos föld mesét, mesének, mert nincs rá bizonyíték, felmegyek egy magaslatra, egy jó magas hegyre akár, és látom a horizonton a görbületet, látom a hold árnyékán, hogy az is inkább GÖMB, mitsem lapos korong lenne. De az is kerek és kör. :) A Föld minden pora azt bizonyítja, hogy bizony egy GÖMB-ről beszélünk mitsem egy lapos korogról. :) Arra pedig, hogy a Föld valóban egy fiatal Föld az a bizonyíték, hogy a Biblia mit ír, de az is amit látok, látom, hogy egy cseppkő pár év alatt képes 3-4 cm is nőni, nem évmilliók, számomra az a bizonyíték, hogy egy ateista professzor sem volt képes megmagyarázni azt, hogy egy mamut elülső része és hátulsó része közt, hogy lehetséges több millió év külömbség. :) Találtak több olyan megkövesedett állatot és halat, amely hírtelen kövesedett meg. Sőt, egy megkövesedett cowboy csízmát benne a cowboy lábával illetve egy cowboy kalapot is találtak. :) Sok minden szól az ellen, hogy az amit mondanak, hogy mennyi idő, koránt sem annyi. :) De mint írtam ebből ennyi legyen elég, mivel se cáfolni nem vagyok képes neked és se igazolni nem vagy képes nekem az evolúció igazáról. Mindenesetre, én nem viszájt akarok szítani, hanem próbálom elmondani, ne higgyjetek annak, amit láttok, egy ember úgy, mint mindmásik hazudhat és tévedhet. Ne bizzatok emberekben, én is Istennek hiszek egyedül és annak aki szerinte szól, de aki magától szól az nem nagyon hat meg. :)

2017. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
21%

Sehol nincs a Bibliában olyan, hogy a Föld lapos.

Ez van, ha valaki a Biblia helyett konteós oldalakat tanulmányozgat.

Jajj és a híres "a kerek nem gömb" mondóka.

Persze, ha azt mondom, hogy földkerekség, akkor tuti köralakú lapos korongra gondolok, ha azt mondom lement a nap, akkor biztos bemászott a tengerbe. Ügyes.


Az az unatkozó troll, aki nem bír leszállni a témáról és folyton megkérdezi, hogy hihet valaki a 6000 éves Földben/világegyetemben.

2017. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:

"Az evolúció és a nagy bumm is egy emberektől származó elmélet. "

Lehet, de tudományos elmélet. Vagyis tényeken, valós megfigyeléseken alapul, és nem azért találták ki őket mert ez fért bele a világnézetükbe.


"Mint írtam, azért tartom a lapos föld mesét, mesének, mert nincs rá bizonyíték, felmegyek egy magaslatra, egy jó magas hegyre akár, és látom a horizonton a görbületet, látom a hold árnyékán, hogy az is inkább GÖMB, mitsem lapos korong lenne. "

De ugyanilyen egyértelmű a Föld korára vonatkozó bizonyíték is. Ismerjük a bolygónkat felépítő elemeket, azok működését, és ezek alapján tudunk számolni.


És bocsi, nem győzködni akarlak, csak próbállak megérteni, mert ez így nagyon kesze-kusza. Az egyik kérdésben elfogadod az egyértelmű bizonyítékokat, a másikban pedig inkább letagadod őket, csak mert azt már túl macerás megértened, vagy miért?


"egy ateista professzor sem volt képes megmagyarázni azt, hogy egy mamut elülső része és hátulsó része közt, hogy lehetséges több millió év külömbség. :) Találtak több olyan megkövesedett állatot és halat, amely hírtelen kövesedett meg. Sőt, egy megkövesedett cowboy csízmát benne a cowboy lábával illetve egy cowboy kalapot is találtak. "

És ezek valóban megtörtént, dokumentált esetek, vagy egy kreacionista oldalon olvastad őket?

2017. okt. 15. 15:57
 17/61 A kérdező kommentje:

"Sehol nincs a Bibliában olyan, hogy a Föld lapos. "

Igen, pont ezt írtam én is, mégis vannak emberek akik ebben hisznek, állítólag. És ugyanez a helyzet a pár ezer éves világgal is.

2017. okt. 15. 15:59
 18/61 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos tényleg vannak akik komolyan gondolják. Egyszerűen vannak a hívők között is ostoba emberek, akik nem megérteni próbálják Isten szavát, hanem inkább bálványt csinálnak egyetlen számukra elfogadható értelmezésől.

Annyit tehetsz, kérdező, hogy nem az ilyen fanatikus kreacionisták alapján ítéled meg a kereszténységet!

2017. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
29%

"Annyit tehetsz, kérdező, hogy nem az ilyen fanatikus kreacionisták alapján ítéled meg a kereszténységet!"

És már megint ezt csinálod. Miért fanatikus? Minden kérdéshez odabiggyesztem, hogy legyetek kreacionisták?

Te ellenben nem először nyilvánulsz meg a kreacionisták ellen ilyen "kellemes" stílusban. Ki a fanatikus?

2017. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
0%
"nonsense" Hát az agyam eldurran.
2017. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!