Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik lapos földben meg néhány...

Akik lapos földben meg néhány ezer éves világegyetemben hisznek, szerintetek tényleg komolyan is gondolják, vagy csak unatkozó trollok akik ilyen képtelenségek hangoztatásával próbálnak feltűnősködni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 13:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
72%

"Miért fanatikus? "

Mert a józan észt, a logikát és a tényeket figyelmen kívül hagyva ragaszkodnak egy régóta közismerten hibás elképzeléshez. Ez igencsak kimeríti a fanatizmus fogalmát.

2017. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
17%

"És ugyanez a helyzet a pár ezer éves világgal is"


A több milliárd éves éllet kialakulásával meg az a helyzet hogy a Nap zsugorodik ami valos tény! És tudjuk is mennyit


Namármost akkor tudatlanul megkérdem:

Mekkora volt a Nap átméröje(a "tudományos" elmélet)az éllet kialakulásának a kezdetén?

A nagysága hogyan befolyásolta a Földet és az életet a Földön és a gravitáciot a Földre, a többi Bolygokra,és a kb 100 Holdjára nézve a naprendszerünkben?


Ja és ne felejcsd ki a számitásodban hogy a tömegéböl(sujjábol is veszit) elég sokat egy évben.

2017. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
15%
A lapos Föld meg semmilyen összefüggésbe sincs a fiatal földel.
2017. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
73%

" hogy a tömegéböl(sujjábol is veszit) "


Te inkább ne erőltesd ezt...

Tömeg =/= súly!

2017. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 Dongaben ***** válasza:
25%

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljon valaki...

Szerintem: Komolyan hiszik! (Valószínűleg, sosem utaztak repülőgépen, ahonnan jól látható, hogy a Föld minden irányban görbül.) Ők ebben hisznek, és vannak sokan mások, akik más téveszmékben... Nem kell bántani őket, amíg nem ártalmas, amiben hisznek.

2017. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
58%

"Lehet, de tudományos elmélet. Vagyis tényeken, valós megfigyeléseken alapul, és nem azért találták ki őket mert ez fért bele a világnézetükbe."


Tehát, ha valamihez oda rakom, hogy tudományos elmélet, akkor az már igaz és megcáfolhatatlan? Ne legyünk nevetségesek, kérdező. Az, hogy ha én azt mondom Brit tudósok rájöttek arra, hogy az Univerzum csupán 30.000 kilóméter, akkor azt te elhiszed? Pedig, még el is mondom, hogyan jöttek rá akár. Több kreaciónista tudós is, valós tények alapján végzi a megfigyeléséket, nekik mégsem hisz az emberek nagy része. Tehát, ez nem cáfolat mint mondtam.


"De ugyanilyen egyértelmű a Föld korára vonatkozó bizonyíték is. Ismerjük a bolygónkat felépítő elemeket, azok működését, és ezek alapján tudunk számolni."


Ismerünk mindent a bolygónkkal kapcsolatban? Nem gondolod, hogy az emberek picit gőgösek? :) Szerintem azok. Mi MAGUNK vagyunk az isten! Fejlődünk és majd idővel MINDENT tudni fogunk. Tudsz te mindent kedves Kérdező, vagy akár a "mindennek" a felét? Mi emberek, igen kevest tudunk egy adott dologról. A tudósok is csak annyit tudnak, amennyit látsz egy írásban. Amit ők tudnak azt már te is tudhatod, ha akarod. De én kétlem, hogy az minden lenne a Földünkkel kapcsolatban, én úgy hiszem a Föld sokkal össze tettebb, mint ahogy mi azt gondoljuk. Úgy gondolom még a saját testünket sem ismerjük teljesen, ha ismernénk tudnánk mindenfajta betegségre a gyógymódot. :)


"És bocsi, nem győzködni akarlak, csak próbállak megérteni, mert ez így nagyon kesze-kusza. Az egyik kérdésben elfogadod az egyértelmű bizonyítékokat, a másikban pedig inkább letagadod őket, csak mert azt már túl macerás megértened, vagy miért?"


Nem is tudnánk egymást meggyőzni kedves Kérdező, én úgy érzem. Ezért sem kívánok túlságosan bele menni a dolgokba, de viszont azt elmondom, hogy ha nem néztem volna utána "mindennek" (hatalmas macska körömben), ami érdekelt a témával, akkor azt mondom teljesen igazad van, hiszen csak hasra ütöttem és nem jártam utána ennek. De utána jártam, rengeteg Ateista könyvet olvastam, de ugyan akkor olvastam mellette rengeteg mást is, ami vagy kreacionista tudósok által íródott, vagy a Bibliát ugye. :) És minden Ateista gondolat, valamilyen téren, részen megbicsaklott. Gondolok itt arra, hogy sokan már nem értenének ezzel egyet, de régen a Majom volt az ősünk. Rengeteg régi ateista professzor által írt könyv arról szól, hogy a majomtól származunk és volt egy hiányzó látszem, amelyet soha nem találtak meg. Ezért ma kitalálták azt, hogy egy közös ősünk volt és mindenki elégedjen meg ennyivel, pedig egy bunda valljuk be magunknak, sokkal jobb, mint bármilyen ruha. :) Télen melegít, Nyáron hűsít, remek dolog a bunda. Viszont én, ha úgy nézem a dolgot, vissza fejlődök a csökött szörzetemmel, ami semmire nem jó, csak arra, hogy szőrös legyek és a ruhám kihúzzon pár szálat, amit azért veszek fel vagy le, hogy jól érezzem magam (ne faggyak meg vagy ne legyen kánikula). Pedig az evolúció fejlődést mond, nem butulást, mégis butulunk gőz erővel.


"És ezek valóban megtörtént, dokumentált esetek, vagy egy kreacionista oldalon olvastad őket?"


Valóban vannak, olyan kreacionista helyek/weboldalak, ahol erről írnak és ezt bizonygatják, de mint mindenki aki ismer elmondhatja ezt rólam, én mindig annak hittem amit láttam, tehát nekem nem elég csak a beszéd, ha nincs bizonyítva az. A cowboy kalapról és csízmáról vannak feljegyzések és képek is, a cseppkőről, amit írtam azt pedig magam láttam már az alaksorunkban. sajnos arról nincs képem, épp ezért írtam azt is, hogy nem tudjuk egymást meggyőzni a másik igazáról. :) (Csízma: [link] )

(Kalap: [link] )

2017. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
15%

Sekitek kérdező


Tömegvesztés 10 a kilencediken kg\s


Ezt szorozd fel 4 és fél milliárd évvel :))

2017. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
35%

Igaz csak a wikiről idézem, de könnyen kiszámolható:


"Érdekes tény, hogy a Nap csupán a kisugárzott elektromágneses sugárzás miatt (kb. 3,7 · 10^26 W) másodpercenként 4 millió tonna (4 · 10^9 kg) tömeget veszít. Figyelembe véve, hogy a Nap tömege 2 · 10^30 kg, az eddig elvesztett tömege jelentéktelen a teljes tömeghez képest."

2017. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
34%
Van akinek komoly gondjai vannak a helyesírással, de idejön magyarázni.
2017. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
70%

A számolással is, mert végeztem egy gyors számolást és olyan kicsi volt a Nap tömegvesztesége az elmúlt 4,5 milliárd év alatt, hogy %-ban ki se tudtam fejezni.


Persze a kitevők közötti hatalmas eltérés miatt is látható lenne egyből.

2017. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!