Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik lapos földben meg néhány...

Akik lapos földben meg néhány ezer éves világegyetemben hisznek, szerintetek tényleg komolyan is gondolják, vagy csak unatkozó trollok akik ilyen képtelenségek hangoztatásával próbálnak feltűnősködni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 13:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
77%

Bocs hogy a kérdező helyett válaszolok, de:

"Tehát, ha valamihez oda rakom, hogy tudományos elmélet, akkor az már igaz és megcáfolhatatlan?"

Nem, ez pont fordítva működik. Ha valós eredményeken alapul, ellenőrizhető, akkor lehet belőle tudományos elmélet.


"Ismerünk mindent a bolygónkkal kapcsolatban?"

Nem. De a bolygónk korát pont ismerjük, elég egyértelmű mérések alapján.


"ha ismernénk tudnánk mindenfajta betegségre a gyógymódot"

Eddig is gyanús volt, de mostmár biztos hogy álomvilágban élsz, és fogalmad sincs róla hogy működik a valóság...

Halálos betegségekről még nem hallottál? És nem azért halálosak mert ne ismernénk őket...


"Rengeteg régi ateista professzor által írt könyv arról szól, hogy a majomtól származunk és volt egy hiányzó látszem, amelyet soha nem találtak meg. "

Tudod, már Darwin is közös őst feltételezett, soha egyetlen hozzáértő tudós nem állított olyat hogy a mai majmok lennének az őseink.

Ennyit az állítólagos tájékozottságodról, felszínes ismereteid vannak és azok is hibásak. Nem csoda hogy simán benyalod a kretard hazugságokat :/


A cowboy kalapoddal meg nem tudom mit akarsz. Ettől kevésbé lesznek ősiek mondjuk az ősi óriásrovarok fosszíliái?

2017. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
69%

"Tömegvesztés 10 a kilencediken kg\s


Ezt szorozd fel 4 és fél milliárd évvel"


Igen, ennyi idő alatt kb egy ezrelékének ezrelékével csökkent a tömege. És?


Gondolom megakadtál ott hogy kilemcedik hatvány, mert számodra ez màr felfoghatatlanul nagy, de segítek egy picit. Ez egy porszemnyi sincs a Nap teljes tömegéhez képest.

2017. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
17%

81%-os semmi gond, hogy te válaszolsz, de veled sem fogok mélyebb vitába bele menni. Szóval, ezt el se várd.


"Nem, ez pont fordítva működik. Ha valós eredményeken alapul, ellenőrizhető, akkor lehet belőle tudományos elmélet."


Én ezt értem, de értsd meg te azt, hogy Isten az emberek elméletein és tudásán felül van. Te nem érthetsz egy mindenható végtelen lényt és még mielőtt mondanád, hogy: "mert te igen?" mondanám, hogy ÉN sem értem Őt meg soha! :) De az, hogy te ott voltál 4,4 milliárd évvel ezelőtt a föld születésénél, úgy érzem még hihetetlenebb, mint hogy én ott voltam 6-7 ezer évvel ezelőtt a Földünk születésekor. Én is (és aki ismer az mind tudja) az észérveket keresem/kerestem mindig is. Nem tulajdonítok olyan dolgokat Istennek vagy angyaloknak vagy démonoknak, ami úgy látszik magától mozog, mert nekem ahhoz látnom kell, hogy elhiggyem. Mint ahogyan ezt a kedves Kérdezőnek is leírtam (akiben jó értelemben csalódtam, mert lehet vele beszélgetni és vitázni is békésen), te nekem nem fogod bebizonyítani azt, hogy az evolúció igaz, tehát ha erre gondolsz, hogy ezt szeretnéd, most fejezd be, mert csak az idődet fecsérelnéd. :) Így én is csak elmondom az álláspontom és vagy elhiszitek vagy nem, képek és leírások, úgy mint nektek az én bírtokomban is vannak, ugyan ott vagyunk. :) Isten szeret engem és mindenki mást is, ezt nem kell elfogadnunk, csak ha elakarod fogadni, Ő nem kényszerít semmire sem, csak hosszan vár rád. lehetséges, hogy felszínes, lehetséges hogy nem az. :) Nem érdekel különösebben, elget olvastam én ezekről, hogy tudjam ma mi az álláspont, közös ős, akire még nincs semmi bizonyíték, de vakon elhiszitek, mint mi Istent, érdekes, hogy semmit mondónak mondotok egy olyan valamit, akit NEM akartok megismerni és nem is akarjátok tudni hogy van, de egy olyan dolgot vakon elhisztek ami megakartok ismerni és akarjátok tudni, hogy van-e. Nem érdekes? Ez nem baj, hiszen jogodban ál és ennyi, attól még ez nem áll össze nekem sem. :) Ha újból elolvasod ezt a részét a bejegyzésemnek, akkor láthatod, hogy én a test megismeréséről beszélek, és nem a betegségek megismeréséről, ugyan akkor még azokat sem ismerjük igazán, de ebbe sem fogok jobban bele menni. Tehát, összegezve: Te és én soha nem fogunk közös nevezőre jutni, hiszen mindketten megvagyunk győzödve a magunk igazáról, de ez nem baj, csak ne is próbáld fejtegetni az álláspontodat annak, aki erre nem vevő. A Kalapos és csízmás témát sem kell értened, hiszen nem neked ment a bejegyzésem. :)

2017. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 Dongaben ***** válasza:
0%
Azon gondolkodom, hogy a hasonló kérdésekre mindenki így válaszolna: "Igen", "Nem", "Talán", akkor mennyi ilyen jönne még?
2017. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
43%
Tesztel le egy kérdéssel, előző. :D
2017. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
*teszteld
2017. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
11%

Akkor én is segitek egy picit.


A Nap saját tömegvonzása miatt folyamatosan zsugorodik, ez a zsugorodás munkavégzést eredményez,és ez a munkavégzés alakul át hövé, fénnyé, és sugárzó energiává.

Ez ma a legmegalapozottabb elmélet.


Ezzel az az evolucionisták problémája hogy nem biztositja a feltételezett miliárdnyi évet az evoluciohoz.


A számitásol és a megfigyelések szerint is kb óránként másgél métert zsugorodik az átméröje.

Ha ugyan ebben az ütemben folyt a zsugorodás a multban is akkor kb 20 millio éve kiért a Napkorong a Földünk pályáig.

Ez azt jelenti hogy maximum 20 milió éve került a Föld a pályára.

Figyelembe véve azt hogy ez aa folyamat biztos lassult volna, legfeljebb 5millió évre számolhatunk, ez pedig semmiféle evolucira nem elég.

Valojában ennyi idő sincs mert az az energia menyiség amit a Nap kisugároz,a Földre, egyenes arányosságban áll a Napkorong távolságával, és a Napkorong láccolagos nagyságával.

Amint a Nap zsugorodik egyre kevesebb energia jut a Földre, és amint egyre távolabb kerül a felszine a Földtöl akkor is egyre kevesebb energia kerül.

Ha figyelembe veszük ezt a számitást akkor kb 1000 év alatt 1%-ot zsugorodik a Nap mérete.

Tehát 50000 évvel ezelött 50% több energiát kaphatott volna a Föld ami nem lehetett volna alkalmas arra hogy a Földön élet legyen.

Nem is kell 50ezer évet visszamenjünk a Nap jelenlegi zsugorodás ütemében 15-20ezer ével ezelött is lakhatatlan lett volna a Föld.

2017. okt. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
85%

"A Nap saját tömegvonzása miatt folyamatosan zsugorodik, ez a zsugorodás munkavégzést eredményez,és ez a munkavégzés alakul át hövé, fénnyé, és sugárzó energiává.

Ez ma a legmegalapozottabb elmélet"

Érdekes hogy egy ilyen megalapozott elméletről a tudományos közösség nem tud.

[link]

Tessék, okulj egy kicsit!

Egyébként neked komolyan belefér a hitedbe hogy hazugságok terjesztésével próbálod azt megetetni másokkal?

2017. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
9%

Ha igaz az(mert igaz) hogy a Föld 6ezer éves akkor a Nap energia menyisége a Föld szempontjábol a leg tökéletesebb.


A Nap létezése pillanatátol folyamatosan zsugorodik zsugorodik ez azt jelenti hogy a sűrüsége egyre növekszik.

Nem lehet tudni hogy a változatlan gravitációs erőtér meddig fogja bírni a jelenlegi zsugorodás ütemét, az egyre növekvő ellenálással szemben.

A tények alapján hamarosan elkövetkezhet az hogy lelassul a Nap zsugorodásának a folyamata.


Ha lelassul a zsugorodás akkor kevesebb munkavégzésre kerül sor > ha kevesebb munkavgzésre kerül sor kevesebb energia szabadul fel > ha kevesebb energia szabadul fel akkor a Nap alacsonyabb hmérsékleten fog izzani > ha alacsonyabb höérsékleten izzik a jelenlegi sárga helyett vörösre változik a fénye > ha a Nap vörösre változik akkor a Hold fénye is vörösre változik mert a Nap fényét sugározza vissza.


Ha halványabb lessz akkor eltünnek az égröl a csillagok vagyis láthatatlen lessz.


A Biblia beszél az utolsó időröl


Máté 24:29 Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.


Márk 13:25 És az ég csillagai lehullanak, és az egekben levő hatalmasságok megrendülnek.


Apcs 2:20 A nap sötétséggé változik, és a hold vérré, minekelőtte eljő az Úrnak ama nagy és fényes napja.


Ez lessz a leg utolso jel Jézus visszatérése előtt.

A Nap elsötétedik lényegesen kevesebb energiát fog kapni a föld.

Ha ez bekövetkezik akor heteken belül talán egy honapon belül a Föld megfagy, ez azt Jelenti hogy Jézusnak jönnie kell mert külömben nem találna élö embert a földön.


A jéggel kapcsolatba


Jel 16:21 És nagy jégeső, mint egy-egy tálentum, szálla az égből az emberekre; és káromlák az Istent az emberek a jégeső csapásáért; mert annak csapása felette nagy.


Tálentum=30kg.


Ezért a nagy Sátáni propaganda hogy az emberek figyelmét elvegye Istenröl

2017. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
73%

"Egyébként neked komolyan belefér a hitedbe hogy hazugságok terjesztésével próbálod azt megetetni másokkal?"


Sajnos belefér nekik. Hazudnak a történelemben, hazudnak a tudományokban. Kitalálnak valami hülyeséget, majd tényként kezeik.


Láthatod, beírt számos tudományosnak ható, áltudományos ordenárét, aminek talán az egyszerű olvasó be tud dőlni. De amint valaki is egy kicsit belegondol abba a sok maszlagba és nem a 100-as számkörben képes műveleteket végezni, rájöhet mekkora baromságokat olvas.


"Ha halványabb lessz akkor eltünnek az égröl a csillagok vagyis láthatatlen lessz."


Ez a hazugsága különösen tetszik. Állít a valóságnak teljesen ellentmondó állítást, hoz rá pár bibliai igét és kész a remek elmélete. Éjjel is biztos ezért látunk kevesebb csillagot, mint nappal.


Csórikám a kitevőkkel sem képes pár egyszerű műveletet elvégezni, mit várjunk tőle a bonyolult csillagászati, fizikai ismeretek terén :)

2017. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!