Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nyilvános istenkáromlás...

A nyilvános istenkáromlás büntethető?

Figyelt kérdés
Pl facebbookon vagy nagyobb nyilvánosság előtt?

2017. nov. 5. 21:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%

#11 Hogy te milyen okos vagy! Taníts még, mester!

Kár, hogy a kérdésre megint csak nem sikerült válaszolnod...

2017. nov. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem büntetendő.

De most konkrét esetről érdeklődsz, vagy csak általában? Milyen mértékű "istenkáromlásról" beszélünk?

Azért baj lenne, ha már mi is oda jutnánk, hogy semmit se lehet mondani, vagy írni, mert jaj, valahol valaki nehogy besérüljön.

[link]

2017. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem vagy vallásos,akkor nem értem,ez miért gond, ha meg az vagy,akkor meg minek akarsz Isten helyett ítélkezni?
2017. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
3%

" Hiszen amíg nincs sértett (vagy amíg az nem kíván feljelentést tenni), addig nincs bűncselekmény sem. "


Azért azt az ateisták is elismerhetik,hogy egy sértett mindenképp van,mégpedig a hívő ember,főleg akkor,ha a nem hívő szándékos bántásból kezd el előtte káromkodni. Nem büntethető a jog szerint,de ez nem jelenti azt,hogy sértett sincs,csak mert a törvény engedi,hogy megbánts valakit,attól még nem muszáj parasztnak lenni.

2017. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
9%

Gyakorlatban,az ellenkezője működik,legalábbis itt a Gyakorin.


Amikor én az "ateista"kifejezést magyarra fordítottam,rendszerint törölték azt,és figyelmeztettek,hogy az sérti az ateisták lelkivilágát,mivel a kifejezéshez-méltán-hozzáragadtak negatív jelentéstartalmak is,melyek azokra jellemzően vonatkoznak.

2017. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%
Mivel ez itt nem a közel-kelet, ezért nem büntethető kategória.
2017. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
3%
Nem tudom miért lett a 45%-os lepontozva,teljesen igaza van,ezt én is láttam. Istentelennek nevezte az ateistákat,akik erre felháborodtak,mert ehhez társultak negatív jelzők,de ugyanezek az ateisták nevezték előtte őt valláskárosultnak,ami szintén nem valami pozitív megnevezés,igaz? Ne legyünk már egyoldalúak,ha valami sértő az sértő,ezt igazán tudomásul veheti egy ateista is,nincs neki megtiltva.
2017. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi jogod van azt mondani, hogy Isten létezik és erről győzködni másokat, mint az ellenkezőjéről.

Magyarul éppen anbyi jogod van hinni, mint nem hinni Isten létezésében és ugyanannyi jogod van mindkettőt hangsúlyozni.


Igen, nyilván zavaró és parasztság egy olyan ember hitének ellentmondani, akinek van. De az is éppen annyira zavaró, ha valaki olyan embert próbál megtéríteni, akinek nincs vagy más a hite. Mindegy, hogy a keresztény vagy épp a wicca vallásról beszélünk.


Abban hiszel vagy éppen nem hiszel, amiben akarsz és ezt jogod van elmondani másoknak. (Legalábbis Magyarországon és a fejlett demokráciákban.)

2017. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
3%
Most nem is arról van szó,hogy beszélünk a másiknak a hitünkről,az nem sértő,ha egy ateista azt mondja,hogy nem hisz. De a "valláskárosult" meg a többi hasonló elnevezés már az. Valszeg az istentelen is,nem tudom,nem szoktam használni,de pont ez az,hogy nem egy ember hite vagy nem hite a sértő,hanem amikor ebből kiindulva degradálóan beszélnek a másikról és ebbe persze beletartozik,mikor Isten neve köré mindenféle cifra dolgot mondanak,mint itt az egyik kommentnél,amit le is töröltek azóta.
2017. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
93%

Merete! Ugye csak akkir van gond, ha a te hitedet sérti a dolog!?



Pár kérdéssel lentebb, a melegekről teljesen mást írsz.

Ráadásul a vallás csak hit kérdése, a melegség meg vele született dolog.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


De tovább megyek. Mi akkor, ha az én hitem az, hogy nem hiszek Istenben? :D

A te logikád alapján te azzal, hogy hiszel és ezt hangoztatod sérted az én meggyőződésemet, hitemet.

Vagy ez csak akkor baj, ha a te hitedet sérti valaki?

2017. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!