Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nyilvános istenkáromlás...

A nyilvános istenkáromlás büntethető?

Figyelt kérdés
Pl facebbookon vagy nagyobb nyilvánosság előtt?

2017. nov. 5. 21:26
1 2 3
 21/27 Darkmoon80 ***** válasza:

"de ugyanezek az ateisták nevezték előtte őt valláskárosultnak,"


Ebben az állításban van némi tévedés,lévén én kifogásoltam az "istentelen" szó használatát annak pejoratív és sértő kapcsolódó jelentéstartalma miatt, ugyanakkor egyszer sem neveztem senkit "valláskárosultnak".

2017. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
5%
Nem is un block az ateistákról beszéltem,hanem egy bizonyos kérdés alatt lévőkről,akikkel a 45%-os vitatkozott.
2017. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező:


"De mások számára, akik vallásosak, ez sértő lehet, nem? Ez alapján se büntethető a dolog?"


Sértő lehet, persze. Nyilván, ha te mondjuk keresztény vagy, és valaki a közeledben hangosan elkezd szentségtelenül káromkodni, az téged sérthet. De - sarkított példa - lehet valakinek sértő az, hogy egy ember fehér zoknit hord, mert olyan vallása van. Akkor neki is joga lenne lépten nyomon feljelenteni bárkit, akit meglát fehér zokniban.


Oké, a példa nem valós (bár ki tudja, a mai világban), csak a szemléltetés kedvéért hoztam. Gondolom érthető belőle, hogy miért nem büntethető az istenkáromlás.

2017. nov. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Merete!


Igen, az voltam én! Pontosan rólam állítottál olyat ami nem igaz!

2017. nov. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azt lehetne büntetni ha ilyen szándèkai vannak valakinek, hogy másnak keserűsèget okozzon mert elkövet egy hibát ami igazából nem a világ vège.
2017. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Most gondolj bele, hány indiai tehetne feljelentést azért, hogy nálunk levágjuk és megesszük a teheneket!
2017. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hogy lenne mar az? Beszivtal, kerdezo? Hogy lehet ilyen marhasagokat feltenni kerdesnek?
2017. nov. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!