Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek abban ami az...

Miért hisztek abban ami az emberek agyszüleménye?

Figyelt kérdés

Az összes vallás egy vagy több ember agyszüleménye, amit azért talált ki, hogy tömegeket irányítson, mert jó ember magától is lehet jó nem azért, hogy egy jobb helyre kerüljön, ez olyan mintha segítesz valakinek ingyen de másnap már kérsz tőle egy ezrest

igen, ateista vagyok, viszont ezt a kérdést fel kellett tennem mert ez az amit nem tudok megérteni



2017. dec. 28. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/190 anonim ***** válasza:
59%

Ez meg a te agyszüleményed. Miért kellene hinni neked?

Hovatovább mindazok, akiket te hitelesnek tartasz, ők is a gondolkodás útján jutottak el azokhoz a megállapításokhoz amelyeket magadénak vallasz. Tehát nem tudsz olyan dolgot mondani, ami ne lenne agyszülemény.

2017. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/190 anonim ***** válasza:
30%
Te miért hiszed azt, hogy a vallás emberi agyszülemény?
2017. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/190 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek azért hisznek emberek agyszüleményében, mert semmilyen más élőlény agyszüleményét nem ismerik.
2017. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/190 A kérdező kommentje:

igen ez a kérdés az én agyszüleményem de láthatóan nem az a tervem vele, hogy tömegeket irányítsak, mint a vallás

választ még nem kaptam a kérdésre

2017. dec. 28. 18:51
 5/190 anonim ***** válasza:
67%
Mert a gondolkodàs fàrasztó, és nem mindenki képes rá. Én erre jutottam, bár megérteni én sem tudom, elfogadtam, hogy az emberek nagy része buta, mint a föld..
2017. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/190 anonim ***** válasza:
17%
Én az átlagtól sokkal okosabb vagyok, mégis hiszek Istenben. Egyrészt, mert számtalanszor tapasztaltam már a létezését, másrészt pedig csak a "buta, mint a föld" jellegű ember hiheti azt, hogy a világ a semmiből, véletlenül jött létre. De azok a legbutábbak, akik a hitet azonosítják az emberek által létrehozott egyházakkal, amelyeknek már nem sok közük van Isten akaratához, hogy mást ne mondjak, a pápa inkább a Sátánhoz áll közel.
2017. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/190 anonim ***** válasza:
62%
na ja, mert a Bibliában nem az áll, hogy a semmiből teremtődött a Föld.. :D
2017. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/190 anonim ***** válasza:
24%

"igen ez a kérdés az én agyszüleményem de láthatóan nem az a tervem vele, hogy tömegeket irányítsak, mint a vallás

választ még nem kaptam a kérdésre"


Az apostoloknak ez lett volna a céljuk? Te jóember, elüldözték őket a városokból, börtönbe vetették őket, meg a legtöbbet ki is végezték...

2017. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/190 A kérdező kommentje:
igen, mert azok a saját vallásukban hittek amit egy ember talált ki
2017. dec. 28. 19:23
 10/190 anonim ***** válasza:
65%

Akkor még egyszer...

Az apostoloknak irányítás és uralom lett volna a céljuk? Elüldözték őket a városokból, börtönbe vetették őket, meg a legtöbbet ki is végezték...

Semmi azaz SEMMI hasznuk nem volt abból hogy azt hirdették hogy látták a feltámadt Jézust.

2017. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!