Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudsz különbséget...

Hogyan tudsz különbséget tenni a fejedben isten hangja és a saját képzeleted között?

Figyelt kérdés

2018. jan. 13. 12:04
1 2
 11/17 Darkmoon80 ***** válasza:
54%

Kedves Neuronstar!


Lásd, mint előző hozzászólásom.


" Például sajnos olyan negatív helyzet alakult ki az életemben, amire nem tudtam megoldást találni. "


OK, AKKOR hol volt a segítő Isten, amikor ez történt????


"Ekkor az élőhelyemtől messze, ahol addig még nem is jártam, elkaptam "véletlenül" 2 előttem sétáló idegen ember beszélgetését, amely a kulcs volt a megoldáshoz. Vagy. Televízió csatorna váltásakor a két csatornán elhangzó szavak értelmes mondatot alkotva válasz egy szintén nagyon fontos kérdésre. Úgy "kaptam" munkát, lakást, családot is, hogy az mind egytől egyig Isten tevékeny erejének megnyilvánulása az életemben."


Azért, mert ezzel akarod magyarázni!


Tipikus mintaillesztés és hoppá érzés (lásd agykontroll hasonló, de vallástól független tapasztalatai).


Megoldást keresel, és az agyad megtalálja azt valamilyen inicializáló eseményben.

Pl.: mindaddig amíg nem döntöd el, piros autót szeretnél észre sem veszed mennyi ilyen autó van, de attól fogva egy csomót látsz az utakon.

Miért? Mert van egy szándék ami erre szenzibilizál. Persze, ha az isteni csodákat várod/keresed, akkor egy csomó dologba BELE FOGOD LÁTNI az isteni beavatkozást. Kívánság által motivált gondolkodás, amikor egy előzetes elvárással nézed a dolgokat.


AZ sosem jutott eszedbe, hogy nem kell csodálatos megoldás egy olyan problémára, ami LÉTRE SEM JÖN???

2018. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 neutronstar ***** válasza:

A 11-es válaszírónak:

Nem neuron-, hanem Neutronstar nickkel regiztem be, hogy tudjam, ha valaki hozzám szól, mint pl. most te. :) Nem izgatna az elírás, csak azért pontosítok, mert sajnos a többség, akik nem hívők - tisztelet a kivételnek, akik valóban tiszteletben tartják mások hitnézetét - hajlamosak akár nyíltan is bolondnak bélyegezni másokat csupán azért mert van hitük Istenben és az ígéreteiben. A neuron az idegrendszer legkisebb egysége, a hálózata alkotja az idegrendszert...

Valószínűleg csak elírtad, vagy félreolvastad a nickem és nem akartál a hitem miatt dilisnek beállítani. De ha még úgy is lett volna, amit mégegyszer hangsúlyozok, hogy kétlek; sem lett volna egy világégető probléma számomra, hiszen a Máté 5:10-12-ben Jézus Krisztus a következő felvilágosítást adja:


"Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok. Örüljetek, és legyetek végtelenül boldogok, mivel nagy a ti jutalmatok az égben, hiszen így üldözték korábban a prófétákat is."


Vagyis jó úton haladok. Az pedig, hogy te mit gondolsz az én esetemben teljesen mellékes, mivel te nem vizsgáltad meg Isten dolgait én viszont igen és a saját meggyőződésem az, hogy Isten létezik, Jehova a neve, Ő a világmindenség szuverén uralkodója, abszolút jóság, csupa pozitívum. Hogy mégis miért történnek rossz dolgok? A válasz erre is megvan és a világba kiáltotta már több ezer éve, de az emberek többsége nem hajlandó meghallgatni sem Őt, sem elolvasni, elmélkedni a szaván és alkalmazni az életükben az alapelveit... Ezért van, hogy sokan - én sem értettem mindent, és én sem hittem Istenben... - téves információkat innen-onnan összeszedve levonnak ilyen-olyan konzekvenciákat Istenről és vádolják Őt olyan dolgokkal, amikért nem Ő a felelős, amiket gyűlöl, amiket a vitakérdés miatt eltűr, de amiket majd az igazságossága révén helyreállít... Csúnya dolog egy olyan ismeretlenről rosszat feltételezni, aki nem zárkózik el attól, hogy megismerd, sőt, a legeslegnagyobb a világmindenségben, nem tartozna egyikünknek sem semilyen magyarázattal, megtehetne bármit, de Ő mégis alázatos, szerető kedvességének, bölcsességének bősége mérhetetlen, és hatalmasabb nincsen tőle... nem egoista, hanem alázatos. Nem kér időpontfoglalást, meghallgat bármikor, nem tétlen, mert folyton munkálkodik, nem személyválogató, mindenkinek a rendelkezésére áll, aki szeretné Őt megismerni... Elküldte az egyszülött fiát meghalni mindannyiunkért, nem akarja, hogy elvesszünk, hanem, hogy minnél többen megmeneküljünk, mert a napja Armageddon eljön és akkor sajnos már késő lesz, mert az új világban nem lesz helye Istentelenségeknek és a szükséges rosszat a tisztításkor el kell majd végezni... De nem leli gyönyörűségét még a gonoszok halálában sem és akik meghalnak, vagy meghaltak és nem méltóak a földi örök életre, azokat nem fogja a pokolba száműzni örök szenvedésre... Leíratta a Bibliát, mint egy vezető a beosztottjának, (titkárának) hogy abból megtudhassunk minden fontos dolgot, hogy hasznot merítsünk belőle és jobbá váljunk, hogy reménységünk legyen arra, hogy nem csupán ennyi az élet, hogy lesz feltámadás, örök élet, bőség, örömteli lét...

Én szabad akaratomból ezt az utat választottam, hitet gyakorlok nap, mint nap Jézusban, és Jehovában, az ígért dolgokban, erőt ad a szava, az életemben érzem a jelenlétét, támogatását...

Persze itt megint szó szót követhet, de nem vitázok, Jehova Isten Szent dolgai nem vita tárgya, távol áll tőlem is, hogy vitába keveredjek, de sajnos szabad akaratukból mindig is lesznek, míg ez a világrendszer él, olyanok, akik nem akarják felfogni, megérteni, nem vonzza őket, bolondságnak tartják, nem érzik magukat alkalmasnak arra, hogy Istennek tetsző életet tudjanak élni... Nem egyszercsak szentté kell válni, mert az lehetetlen, hanem fokozatosan kell hagyni, hogy Isten tevékeny ereje által formálódhassunk. Dohányoztam, kértem Őt, segített elhagyni a cigarettát... Ez most nem lett olyan összeszedett hozzászólás, de a lényeg:

Akik látták Jézus Krisztust amint prédikál, tanít, látták, hogy bénákat, vakokat, süketeket, leprásokat gyógyít, halottakat támaszt fel... Azok bár látták saját szemükkel, mégsem mind gyakoroltak hitet Istenben.

Én meg szerettem volna megosztani örömömben a tapasztalatom a kérdezőnek és a világnak, hogy így is dicsőséget szerezzek Istennek.


Az utánnad hozzászólónak, ha jól emlékszem (12-es?-nek):

Azt javaslom neked is, hogy először tájékozódj mielőtt olyan kijelentést teszel, amit később megbánsz! Isten nem egy gyilkos, nem szereti a halált! Nem szeretnék itt hittan órát tartani, jobban szeretek élőben, szemtől szemben beszélgetni... Ha valóban érdekel a téma, - gondolom érdekel és ezért olvasgatsz itt, és szólsz is hozzá - érdemes lenne megvizsgálni az érem másik oldalát is, mert lehet, ha nem vizsgálod meg, holott van rá lehetőséged és elutasítod (Őt) az komoly következményekkel jár majd a jövőben.


"Közeledjetek Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg a kezeteket, ti bűnösök, és tegyétek tisztává a szíveteket, ti határozatlanok."

(Jakab 4:8)

2018. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

10.Hsz!


Valóban nem értettél meg,de lerövidítettem az eset leírását,s így nyitva maradtak dolgok.


Régi barátom hívott meg A keleti partra.(Dél-Kaliforniában élek),mert nem győzte az elvállalt munkáit.Ahol élt,egy kollégiumban szerzett szállást nekem.Július elejére elvégeztem az ottani munkát,és a kollégium-az egész-bezárt.Még a személyzetet is szabira küldték.Nekem ezt egy péntek reggel közölték,és vasárnap estig el kellett költöznöm.

A közösség tagjai,a szomszéd államban,ahol a következő munkámat kaptam,nem ismerhettek.A fiatal házaspár akiknek a bérelt lakását kaptam használatra,2 nappal korábban kaptak munkát Bostonban,és lakást a szülőknél.


Ennek a sokismeretlenes egyenletnek minden tényezője pontos időre ki volt sakkozva.

A munkám befejezése,a kollégium csődje,a házaspár pályázata elfogadása,s döntésük a költözésre,a szülők befogadása,a közösségben való találkozás,melyről egy nappal korábban tudomásom sem volt,a házaspár-hozzám hasonlóan- segítséget kért,s az én problémámról nem tudhattak.

Ilyen sok tényező egybefutása egy időben,nem történhet véletlenül!

2018. jan. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

10.Hsz!


Egy kérdésre nem válaszoltam:


Kerestem ingatlan ügynökségeket.

Egyetlenben sem volt csupán 3 nyári hónapra szoba kiadó.Csak teljes 12 hónapra tudtak szobát kiadni.


A következő évben is ugyanoda mentem nyárra dolgozni.Csak távolabb,és egy hostelben kaptam szobát,közös fürdővel,közös konyhával,minden szobából mariuána füsttel,napi üvöltözéssel.

2018. jan. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Darkmoon80 ***** válasza:
6%

Minden, ami nem eleve kizárt megtörténhet, legfeljebb kicsi a valószínűsége.


De te nyugodtan hidd el, Isten segített neked, ha így kellemesebb. Kivételezett személy vagy. Nem mindenkin segít ám!

Tudod, hány hívő bányász halt meg a bányákban, beomlott tárnákban rekedve? Lengyelországban jártunk egy sóbányában, és a vezető elmondta azért van olyan sok sóba faragott kápolna a bányában, mert az egykori bányászok nagyon vallásosak voltak, és sokat imádkoztak pl. a Szűzanyához szerencséért, mivel statisztika szerint nagyjából minden tizedik bányász bányaszerencsétlenségben halt meg. (!!!)


Bár, visszatérve a te esetedre. Miért is kellett a segítség? Talán mert egy csomó kellemetlen körülmény miatt rossz helyzetbe kerültél? Isten akkor miért nem inkább a kellemetlenségeket hárította el?


Mondjuk a hotel bezárását elhalasztják annyi időre, amíg ott tartózkodsz?


Tudjuk az egészségügyből, KÖNNYEBB a megelőzés, mint a gyógyítás!

2018. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Darkmoon80 ***** válasza:
12%
Visszaolvastam, Bocsi az elírásért, tényleg nem sértés akart lenni!!!
2018. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A bányászok történetére,az egyének sorsa ismerete hiánya miatt,csak butaságokat lehet írni.


Válasz,az én esetemre:


Befejeztem egy nagy munkát(egy farmház,és barn-istálló,plusz terménytároló- külső festését)ott ahol a kollégiumban aludtam,s a következő munkáim mintegy 200 km-el északabbra volt,ami napi kb 7 óra autókázást jelentett volna a kolesztól.(A kollégium bezárása,a csődjük miatt történt pont akkor,amikor máshol kellett dolgoznom.(4 szomszédos 3 szintes ikerház külső festése).


Persze,Isten másként is kisakkozhatta volna,de akkor nekem is szükségem volt a "vízen járás"gyakorlására,s a fiataloknak is az ima meghallgatás,és Isten gondviselésének megtapasztalása.(A hölgy-hosszú sikertelen próbálkozások után -teherbe esett,és tele volt rettegéssel,az újabb terhessége miatt.A fenti imatapasztalat megnyugtatta.Megerősítette Isten oltalmába vetett bizalmát.)


Isten,kiváló játékos,mert ismeri a jövőt,mint egy élő térképet.

2018. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!