Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek is így gondolkozna...

Szerintetek is így gondolkoznak a hívők?

Figyelt kérdés

Nem saját megfogalmazás de nagyon jól érvel aki ezt írta:

"Sajnos azt is látom hogy a hívő embereknek semmi sem jó bizonyíték.

Sajnos ott tartunk ha egy hívő embernek a Biblia azt mondaná a pirosról hogy fekete , akkor az.

Még ha tudja azt hogy nem így van akkor is elfogadja , mert a Biblia , Jehova ill. Krisztus mondja

."



2018. febr. 4. 16:39
1 2 3
 11/24 Darkmoon80 ***** válasza:
60%

Kedves #7-es!


Bocsánat, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni!


"Sajnos ott tartunk ha egy nem hívő embernek a tudomány azt mondaná a pirosról hogy fekete , akkor az.

Még ha tudja azt hogy nem így van akkor is elfogadja , mert tudósok és doktorok mondják "


Már nem haragudj, de tudnál akár egyetlen egy példát mondani, amikor (megalapozott!!) tudományos vélemény ilyen formán ütközik a valósággal????



Nem gondolsz arra, hogy ezer meg ezer vizsgálat és megfigyelés az alapja minden egyes tudományos elméletnek (nem hipotézisről beszélek, ami a feltételezés kategória), amelyek ráadásul kiegészítik egymást, épülnek egymásra, és kapcsolódnak más tudományos vizsgálatokhoz!



Persze van egy csomó áltudományos állítás, amit a szerzők úgy próbálnak beállítani, mintha lenne alapjuk, de ezekről nagyon hamar kiderül, bizony tévedések, vagy szándékos hazugságok. Ebből a fajtából bőséggel találhatsz a kreacionista koholmányok kategóriában, csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy ezek éppen vallásos oldalon születtek, és nem keverendők a tudományos állítások közé!


A HIT oldali állítások között viszont könnyedén találhatsz olyanokat, ahol a feketéről azt állítja a vallás, hogy fehér!


A teljesség igénye nélkül, csak néhány konkrét példa, mire is gondolok:


Halott feltámad, tenger szétnyílik, ember vízen jár, semmiből anyag lesz, létezik örökkévaló, végtelen hatalmú intelligens lény, stb ....


Ugye ezen állítások mindegyike szemben áll a világban tapasztalható fizikai, biológiai észlelésekkel?


Akkor most ki is az, aki bizonyítékok nélkül hitelt ad olyan állításoknak, amik ellentétesek a tapasztalatokkal????

2018. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%

'Már nem haragudj, de tudnál akár egyetlen egy példát mondani, amikor (megalapozott!!) tudományos vélemény ilyen formán ütközik a valósággal???? '


Csak a teljesség igénye nélkül:


“A számítástechnika elérte fejlődésének határait.” Neumann János 1949


És tegnapról:

[link]


És persze még rengeteg bizonyítéknak vélt eset van az én oldalamon amit te nem fogsz elfogadni és rengeteg van a te oldaladon amit én nem fogok.

Ez csak akkor fog megszűnni, ha én elvesztem a hitem vagy te kezdesz hinni, lássuk be egyiknek sincs sok esélye - ezért ebbe az adok kapókba belemenni teljesen feleslege.


Nem is ez volt a lényege annak amit írtam, hanem pont az ahogyan reagálsz.


Mert a kérdés maga lekezelő és provokatív, csak amíg a hívőknek szólt kényelmes volt, amint visszafordult már azt érzed amit mi.

2018. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

Én hívő vagyok, és nem így gondolkodom. És a legtöbb ismerősöm sem. Abszolút nem vetjük el a tudományokat, emellett hiszünk Istenben.

A vallás NEM áll szemben a tudománnyal! Igen, vannak a Bibliában tárgyi tévedések, hiszen az akkor élt embereknek még nem volt annyi ismeretük a tudományokról, a Biblia pedig nem természettudományos szakirodalom, hanem erkölcsi útmutatás. Szóval aki szembeállítja a Bibliát a tudománnyal, az tkp. keveri a szezont a fazonnal.

2018. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Darkmoon80 ***** válasza:
63%

"Csak a teljesség igénye nélkül:


“A számítástechnika elérte fejlődésének határait.” Neumann János 1949

"


Bocsi, ez nem megalapozott tudományos álláspont, hanem kb. 70 évvel ezelőtt egy ember (igen tudós!) VÉLEMÉNYE volt, aki az akkori kor ismereti szintjén így gondolta. DE ugye ez ma már nem tudományosan elfogadott álláspont?


És ezt ne tekintsd adok-kapoknak! Csupán egy állításod alátámasztására kértelek!

2018. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Andizsuzsi ***** válasza:
Ki bizonyított mit a hívőknek?
2018. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

# 15

A hívőknek nem lehet mit bizonyítani mert amikor a vallásukról van szó (vagy tudatosan vagy nem) de szembe mennek a logikával és a józan gondolkodással!

Saját megfigyelés!

2018. febr. 6. 15:35
 17/24 Andizsuzsi ***** válasza:
49%
Akkor mit próbáltál bizonyítani?
2018. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

Vidiripi


"A hívőknek nem lehet mit bizonyítani mert amikor a vallásukról van szó (vagy tudatosan vagy nem) de szembe mennek a logikával és a józan gondolkodással!"


Egy olyan embernek aki nem hisz Istenben, miért lenne logikus az Istenbe vetet hit?

2018. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

# 17

Bizonyítani?

Én semmit csak egy érdekes meglátást vázoltam fel a hívőkkel kapcsolatban :D

# 18

Itt az a kérdés hogy a világ amit eddig tapasztalt miért lenne logikus egy isten létezése... főleg egy biblia alapú Isten létezése...

Sok minden amit istenek tulajdonítottak mára kiderült hogy köze nincs az úgynevezett istenhez.

Még XVI. Benedek is megetette ezeket a dolgokat azzal hogy ezzel csak közelebb jutunk istenhez, de az igazság az hogy ahogy az ember felfedez úgy szorul ki az istenes story a világból.

2018. febr. 6. 18:28
 20/24 anonim ***** válasza:
15%

Mindazok a tudósok,akik kutatják a környező világot,és nem fedi látásukat a fanatikus istentelenség fekete hályogja,egyre inkább megbizonyosodnak a Teremtő Isten létében,szeretetében,művészi adottságaiban.


Természetesen az a"tudós",aki csupán azért kutatja a világot,hogy Isten-istenek nemlétét,szükségtelenségét bizonyító felfedezéseket találjanak,belelátják azt is ami nincs benne,csak istentelenségük hályogjában.

2018. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!