Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyházak miért nem osszák...

Az egyházak miért nem osszák szét vagyonukat a szegények között ahogy azt Jézus tanította?

Figyelt kérdés

2018. febr. 6. 15:37
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

# 9

Pont azoknak kell ilyeneket tanítani akik ennek a mitológiának a hírvivői? :D

2018. febr. 6. 16:30
 12/42 anonim ***** válasza:
44%

6


De ez olyan, mint az óvszer. Szóval ha istennek az aza akarata, hogy a pápát lelőjék...

2018. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

# 12

Ez is csak akkor van így ha vallásosok úgy gondolják hogy az "isten akarata"

2018. febr. 6. 16:37
 14/42 anonim ***** válasza:
64%

#11


Mondtam, hogy kell tanítani? Nem, arra bíztattalak, hogy mutass példát. Vagy te is tipikusan az a fajta vagy, aki mindig a másik zsebéből szeret adakozni, ha sajátjából kéne, akkor pedig mutogat?

2018. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
30%
Jézus állítólag uralkodói családba született, a zsidó nép királya volt. Én ezt hallottam, vagy olvastam valahol; nem néztem utána. Ozt, szerintem szokták szétosztani. Voltam olyan templomban, nem tudom, hogy több-ben is-e; de ott a bejárat után belül ki volt rakva ilyen persely; talán rá is volt írva; hogy kinek gyűjtenek, ilyen bazinagy persely. Nem üveg-falú, hanem átláthatatlan. Meg amúgy a papoknak is kell valamiből élni. Ők nemtom, miből kapják a fizut. Egyszer valaki azt mondta, hogy az apácák pl szoktak ilyen kézműves dolgokat csinálni, és akkor azokat eladogatják, azt abból élnek. Én ezeket nem tudom.
2018. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
*meg pl nem tudom,mennyire dőzsölnek, hogyha pl van, ahol megfelel nekik, hogy csak pl kenyeret vizet esznek-isznak. Azé kell bevinni vitamint is, szal nemtom, mennyire jellemző.
2018. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
*ha meg adományokból élnek,akkor talán nincs dőzsölés.
2018. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

# 14

Ezt is csak te mondat! :D

Pont az egyházak azok akik az ország adóján élősködnek amelyik vallás meg nem tud dézsmálni az adott ország adójából azok megy ugye legombolják pénzel a híveit.

Kiszórnak egy kis morzsát a szegényeknek és felépítik a papi rezidenciát mint ahogy a mi kis városunkban is... :D

3 szintes villa a templom mellet és egyedül él benne a szentatya... :D

2018. febr. 6. 18:35
 19/42 anonim ***** válasza:
74%

Aham, háromszintes villában lakik a helyi plébánosotok, a kertben pedig rózsaszín unikorniksok furkároznak. Biztos a wc is aranyból van neki. Rendkívül hihető a történeted.


Oh majdnem lemaradt ez a jel :D

2018. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

# 19

;)

[link]

2018. febr. 6. 19:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!