Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyházak miért nem osszák...

Az egyházak miért nem osszák szét vagyonukat a szegények között ahogy azt Jézus tanította?

Figyelt kérdés

2018. febr. 6. 15:37
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
45%
Mert a pénzt szeretik azok, nem téged. Amiből következik, hogy semmi közük nincs Jézushoz és a Úrhoz.
2018. febr. 13. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem nem úgy tűnik, hogy te szegény vagy, tehát te nem kapnál belőle. Így is megfelelne?

Továbbá úgy tűnik, hogy a kérdésed inkább provokáció, mert haragszol, mint hogy valóban érdekelne a válasz.

Sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt abban a 15 évben.

Mivel katolikus voltál, mindenképp egy katolikus ellenpéldát akartam találni:

[link]

Vagy ez: [link]

Rengeteg egyháznak, vallási egyesületnek vannak ilyen és hasonló karitatív megmozdulásai. Képzeld, drogosok felé való szolgálat is van. Sorolni lehet.

Jézus nem azt tanította, hogy mindenki ossza szét a vagyonát a szegények között.

Amire te gondolhatsz tanításként - mivel nem írtad meg pontosan, mire gondolsz, így találgatok - az talán a Máté evangéliumban így hangzik.

"Jézus ezt mondta neki: „Ha tökéletes akarsz lenni, add el minden vagyonodat, és a pénzt oszd szét a szegények között! Így a Mennyben lesznek a kincseid. Azután gyere, és kövess engem!”

A fiatalember ekkor szomorúan elment, mert nagyon gazdag volt."

És a sztori itt nem ér véget!

Tehát nem csak a vagyon szétosztásáról van szó! Van olyan része, amit megtehetnél te is. Tényleg! Kié az internet, amiről írsz? Ha te már szétosztottad a vagyonodat,mert ugye akkor van jogod erkölcsi feltételeket szabni ezen a téren... Szóval hol marad Jézus követése? Hiszen ez is ott szerepel. De nem akarlak téged nagyon oktatni, olvasd el nyugodtan magad. A 19. fejezetből idéztem.

2018. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!