Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyházak miért nem osszák...

Az egyházak miért nem osszák szét vagyonukat a szegények között ahogy azt Jézus tanította?

Figyelt kérdés

2018. febr. 6. 15:37
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom teljesen véletlenül és nem rosszindulatod bizonyítékaként maradt ki, hogy közösségi házként üzemel azon felül, hogy a pap is ott lakik. A kertben például szabadtéri miséket tartanak, a "villában" bent számos különböző közösségi programot.
2018. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

# 21

Igen a garázs ahol a pap kocsija parkol ott van kb. 1 nagy meg egy kisszoba nagyságú hely ott vannak a nagy különböző közösségi programot a földszint és az emelet csak a szerény szentatyáé...

2018. febr. 6. 19:55
 23/42 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!


Ugye "vallásfelekezetekre"gondoltál,amikor "egyházakra"kérdeztél?


A válasz,a két kifejezés különbözőségéből adódik.


Krisztusnak NINCS egyetlen "vallásfelekezete" sem.


Neki egyetlen "egyháza"van,s az egyetlen vallásfelekezettel sem azonos.


Ennek az egyháznak minden vagyona,a Krisztusban való hite.


Minden vallásfelekezet,amelyiknek anyagi mértékkel megfogalmazható vagyona van,harsányan kifejezi,hogy SEMMI KÖZE Krisztushoz,hiszen Krisztus tiltotta a tarisznya hordozását,és a pénz halmozását.

2018. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%

Kieg.a 2.válaszhoz:


"...Menjetek el! Íme, elküldelek titeket, mint bárányokat a farkasok közé. Ne vigyetek magatokkal erszényt, se tarisznyát, se sarut...."(Luk 10:3,4)

2018. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

# 23

Akkor az úgynevezett "perselyezés" Krisztus ellenes? :D

2018. febr. 6. 20:08
 26/42 anonim ***** válasza:
35%

25.Hsz!


Nem feltétlen.


Ha az,pl.a szükségben lévők,vagy Krisztus örömhíre terjesztését szolgálja,semmiképen.

2018. febr. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
57%

"Hát én voltam már pár templomban misén és egyik se osztogatott ingyen ebédet a szegényeknek... :D "


Kérdező! Fizikai fájdalmat okozol a sötétségeddel. Ha éheznél tudnál róla, hol vannak az ingyenkonyhák. Voltál pár misén,igen, és azt tudod, mi az, hogy liturgia? Az egészről lövésed sincs. Jézus tanítását említed a kérdésben

- erről tudsz? Jn12,4-9


Mária vett egy font valódi nárdusból készült, drága olajat, megkente vele Jézus lábát és megtörölte a hajával, a ház betelt az olaj illatával.

Az egyik tanítvány, az iskarióti Júdás, aki elárulta, méltatlankodott miatta:

„Miért nem adták el inkább az olajat 300 dénárért, s miért nem osztották szét a szegények közt?”

De nem azért beszélt így, mintha a szegényekre lett volna gondja, hanem mert tolvaj volt: ő kezelte a pénzt és eltulajdonította, amit rábíztak.

Jézus így szólt: „Hagyd békén! Hadd tegye, hiszen temetésem napjára teszi. Szegények mindig vannak veletek, de én nem leszek mindig veletek."


Tehát a gyakorin Júdás felteszi a kérdést:

„Miért nem adták el inkább[...], s miért nem osztották szét a szegények közt?”


Az ok ugyanaz Júdásnál, mint a többi ilyen kérdezőnél: rohad a lelke és ezt a rohadást kihangosítja egy kérdésben.


Gondolkozzatok el ezen.

2018. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
73%

"Hát én voltam már pár templomban misén és egyik se osztogatott ingyen ebédet a szegényeknek... :D"

Akkor kerekedj felül és menj pl. a Tömő utcába a Teréz anya nővérekhez segíteni nekik ételt osztani. Én voltam már párszor, örülnek minden dolgos kéznek, naponta pár száz embert látnak el. És megfürdetik azokat a hajléktalanokat, akikhez valószínűleg te egy ujjal nem nyúlnál.


Nem csak a Teréz anya nővérek végzik ezt a szolgálatot, hanem számos más szerzetesrend, csak ők talán a legismertebbek.


Egyébként az egyháznak, mint intézménynek szüksége van pénzre, mert szerinted miből tartson fenn iskolát, kórházat, szegényházat meg a saját ingatlanjaikat?

2018. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
32%
Mindenki az ország adóján élősködik, mert mindenki kap valamilyen juttatást így vagy úgy. Az egyházak sem kapnak többet, mint mások. Élősködőnek nevezzük azokat a parazitákat akik lusták és eltartatják magukat vagy gondot okoznak másoknak, pl. a munkakerülőket és a drogosokat, alkoholistákat akik plusz terhet jelentenek a gondokkal küszködő egészségügynek. Az egyházakat a keresztények az egyházadókból, perselypénzekből és különböző adományokból tartják fenn elsősorban, sokkal több támogatást kap mondjuk a BKK ahonnan folyamatosan lopnak a vezetők. Miért nem osztják szét a vagyonukat az ország tehetősebbjei vagy te, ha már ilyet kérdeztél? Jézus mindenkihez szólt, amikor azt mondta, hogy segítsük a rászorulókat. Azt a kijelentését pedig, hogy oszd szét a vagyonodat és kövess engem, pont egy nagyon gazdag embernek mondta.
2018. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

# 27

Attól hogy személyeskedsz nem lesz igazad! :D

15 évig jártam minden vasárnap templomba mert rám is lelki terrort alkalmaztak!

Ismerem eléggé a katolikus szektát és a módszereiket.

Az államon élősködnek és abból építik a birodalmukat a pap bácsi a választások előtt azt is hangoztatja hogy kire kell szavazni hogy ki ad több pénzt az egyháznak!

És akkor kiszórnak a kapott vagyonukból néha ingyenkonyhákra... miközben sokkal nagyobb vagyont költenek az ő kényelmükre...

A háromnegyed a válaszodnak mellébeszélés amúgy...


# 28

"Egyébként az egyháznak, mint intézménynek szüksége van pénzre, mert szerinted miből tartson fenn iskolát, kórházat, szegényházat meg a saját ingatlanjaikat?"


És miért kell átadni egy vallásos hatalomnak a pénzt?Nem lenne egyszerűbb ha nem egy szekta kezelné ezt a pénzt hanem az állam maga?

2018. febr. 7. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!