Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hogyan kérhette számon...

Isten hogyan kérhette számon az engedetlenséget Ádámon és Éván, miközben tudnia kellett hogy Ádámék fel sem fogták, hogy rosszat tesznek?

Figyelt kérdés

Ugye a Bibliában a jó és rossz tudásának fájáról volt szó, azaz Ádámék nem érthették korábban mi az hogy jó vagy mi az hogy rossz.

Viszont így nem is számon kérhetőek, bármit is tesznek.

Most ez akkor mégis mi? Az Ószövetség gyakorlatilag úgy állítja be Istent, mintha ő lenne a gonosz, ilyen döntéseket hozva...


2018. febr. 17. 16:32
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:

38.

Ha nem ismerték a rossz fogalmát, akkor nemhogy nehéz, egyenesen lehetetlenség, hogy felfogják hogy valami rossz.


39.

Na most kicsit megkavartál. Isten akkor most nem látja előre a jövőt szerintetek?


40.

A "nem haltok meg" jelenti azt, hogy nem hal meg az ember.

Neked is azt mondanám, mint egy korábbi válaszolónak. Ha ennyire nem ismered a Bibliát, felesleges hozzászólnod egy ilyen kérdéshez.

2018. febr. 19. 11:56
 42/60 anonim ***** válasza:
Szerintem látja előre, mert az időtlenből egyszerre lát múltat, és jövőt. Viszont velünk együtt is él benne. Mint amikor többször megnézzük a kedvenc filmünket, beleéljük magunkat a szereplők helyébe, együttérzünk a főhőssel, pedig tudjuk mi lesz a vége, ismerjük jól a sztorit.
2018. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem ismerték a rossz fogalmát, akkor nemhogy nehéz, egyenesen lehetetlenség, hogy felfogják hogy valami rossz. "

Ismerték


"A "nem haltok meg" jelenti azt, hogy nem hal meg az ember. "

Azt nem Isten mondta


"Neked is azt mondanám, mint egy korábbi válaszolónak. Ha ennyire nem ismered a Bibliát, felesleges hozzászólnod egy ilyen kérdéshez."

A fenti alapján ezt gondolom magadnak írtad. Bár diszlexiás lehetsz, hisz ezeket írtad:

meghaltok=semmi bajuk nem lesz

kígyó szólt=Isten mondta

Ha az alapvető fogalmakkal nem vagy tisztába, hogyan akarod a Bibliát megérteni? A kígyó egy hüllő, nem Isten:))) A halál pedig lég nagy baj:))

2018. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:

"Ismerték"

A Biblia alapján nem.

Felesleges itt kötözködnöd, ha ennyire nem vagy tisztában azzal, amiről itt beszélünk.


"Azt nem Isten mondta"

Igen. És?


"A fenti alapján ezt gondolom magadnak írtad. Bár diszlexiás lehetsz, hisz ezeket írtad:

meghaltok=semmi bajuk nem lesz

kígyó szólt=Isten mondta"

Hogy ennyire nem vagy képes szöveget értelmezni (az általad felállított egyik egyenlőséget sem állítottam soha), ezzel végleg meggyőztél hogy csak egy troll vagy.

Viszlát!

2018. febr. 19. 13:06
 45/60 A kérdező kommentje:

42-es, bocsi, most nézem hogy neked elfelejtettem válaszolni.

Ami kérdés most felmerült bennem, hogy ez alapján akkor Isten előre tudta azt is, hogy amit tesz, azzal ő bűnbe sodorja az embert, nem?

2018. febr. 19. 14:02
 46/60 anonim ***** válasza:
Igen, Isten bizonyára tudta. Mégis mindenképp szükség volt a fára, mert enélkül az ember szempontjából a szabad akarat nem lett volna igazi. Egyébként nem önmagában az volt a probláma, hogy ettek a tiltott fáról, hanem utána elbújtak, majd a felelősséget egymásra és a kígyóra kenték. Ha akkor bocsánatot kértek volna Istentől, megbocsátott volna. De a szívükben már meggyökerezett a bizalmatlanság.
2018. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:

Hát, nem értem én ezt. Ha én alkotnék valamit, amiről előre tudom hogy az rossz, akkor miért alkotom meg egyáltalán?

Vagy inkább miért nem alkotom meg jobban?

2018. febr. 19. 16:39
 48/60 anonim ***** válasza:
Az ember nem reménytelenül romlott. Különben már Isten elpuszította volna az összes embert. Erről szól a két szövetség: az ó és az új.
2018. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:

Hát nem, de érted, bármi is a célom azzal, ha alkotok valamit, annak úgy van bármi értelme is, ha úgy alkotom meg, hogy az minél jobb legyen.

Ez a hozzáállás viszont, hogy létrehozok valamit amiről előre tudom hogy rossz lesz (eleve elég beteges dolog az, hogy kreálok valamit, majd büntetem mert olyan, amilyennek teremtettem), de majd talán akad a sok rossz között némi jó is... Hát, az a baj hogy bármilyen irányból is indulunk neki, az mindenképpen megkérdőjelezi Isten mindenhatóságát, ezáltal a puszta létét is.

Hiszen alkotott valamit amiről előre tudta hogy annyira rossz lesz hogy büntetni fogja érte. Most akkor Isten vagy képtelen volt jót alkotni, vagy csak képtelen jó döntéseket hozni. Esetleg mégsincs fogalma sem a jövőről.

2018. febr. 19. 18:17
 50/60 anonim ***** válasza:
Mindemellett nem ismerjük Isten teljes tervét az emberrel, és nem tudjuk hogyan képes kárpótolni a szenvedést elszenvedett embereket. Mert bármennyit is kell valakinek szenvedni az életében, majd visszatekintve mi lesz az az örökkévalósághoz képest?
2018. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!