Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hogyan kérhette számon...

Isten hogyan kérhette számon az engedetlenséget Ádámon és Éván, miközben tudnia kellett hogy Ádámék fel sem fogták, hogy rosszat tesznek?

Figyelt kérdés

Ugye a Bibliában a jó és rossz tudásának fájáról volt szó, azaz Ádámék nem érthették korábban mi az hogy jó vagy mi az hogy rossz.

Viszont így nem is számon kérhetőek, bármit is tesznek.

Most ez akkor mégis mi? Az Ószövetség gyakorlatilag úgy állítja be Istent, mintha ő lenne a gonosz, ilyen döntéseket hozva...


2018. febr. 17. 16:32
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

Na de eleve miért kell olyan világot alkotni amiben azokat akiket szeretünk, majd kárpótolni kell?

Egy mindenható entitás maga alkotja a szabályokat, tehát képes kellett volna legyen egy olyan világ megalotására, ahol nincs miért kárpótolni bárkit is, mert eleve nem kell senkinek szenvednie.

Na most tapasztalati tény hogy ez a világ nem összeegyeztethető egy jó vagy logikus teremtés képével. A konklúziót mindenki vonja le maga szerintem...

2018. febr. 19. 18:47
 52/60 anonim ***** válasza:
A szabad akaratnak ez a foka, amivel mi rendelkezünk, úgy látszik nem létezhet szenvedés nélkül. Ebben a világban nincs valódi szeretet áldozat nélkül, és ettől olyan értékes. Egy abszolút tökéletes világ egyúttal érték nélküli is lenne.
2018. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
Hát én meg azt mondom, hogy ahol a szeretet csak szenvedés és aldozat aran letezik, vagy attol igazi, az a vilag alapjaiban tartalmazza a gonoszságot. Maga az a lèny, aki miatt ilyen az univerzum. Nekem ez az érték nem kell. Szerintem sokkal jobb lenne egy tokeletes vilag, ami pont azért erne sokkal tobbet, mert nincs benne szenvedés. Mellesleg hozza kell tegyem, a paradicsom is ilyen volt, és isten a szenvedés, a gonoszsàg eltuneset igeri, persze azoknak akik udvozulnek.
2018. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Igen, ebben a világban a gonoszság uralkodik, és mégis az ember képes jót cselekedni. Ha képesek vagyunk rossz helyett jót tenni, akkor nem háríthatjuk el a felelősséget a magunk által elkövetett bűnökről sem. Sajnos sokminden van, amit nem lehet jóvá tenni, és az ember a maga erejéből nem szabadulhat ki a bűntudat rabságából, akárhány jó cselekedetet is gyűjt össze, vagy akármennyire nem akar tudatában lenni. Csak Isten szabadíthat fel. Ha Ő megbocsát, akkor van bűnbocsánat. De ha nem, semmit nem tehetünk érte. Az igazság és a szeretet kibékíthetetlen ellentétét egyedül a Isten kegyelme tudja feloldani. Ebben kell hinnünk, ez az ember egyetlen reménye.
2018. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy az ember nem tudja meg nem történtté tenni a bűneit. azonban én nem ismerem el az isten igazságát.

az egyik oka ennek hogy rengeteg beszéd, tanitás van ami isten nevében hangzik el ,de a szellemisége leuraló, elnyomó jellegű. ez ellen megvéd ez a hozzáállás. De ha ismerem is az istent, akkor is maximum tudomásul veszem a személyét, de olyat nem mondok ki soha, hogy elismerem az igazságát.

(régen hívő voltam, ma azonban arra szántam oda az életemet, hogy megtapossam azt az erőt ami hívővé tett, ez pedig a pokoltól való félelem).

Amikor az ember nálánál nagyobb hatalommal szembesül. akkor két választása van: vagy kapitulál, vagy "megfogja a biztosíték nyelvét" és az eredményekre való tekintet nélkül folytatja a háborút. Az utóbbinak főleg akkor van értelme ha abban hiszünk, hogy az ellenséges hatalmat végül valamilyen nagyobb erő megsemmisíti.

Ugyanúgy ahogy hitler vagy sztálin igazságát nem ismertem volna el, hiába voltak nagy hatalmúak, ugyanúgy nem ismerem el azt az istent, akit nekem prédikáltak.

Mindezt azért irtam le, mert sok beszédből/írásból visszanéz az az istenkép, és én ezzel szemben állok.

2018. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
De akkor szerinted hol a világban az igazság? Mi az a nagyobb erő, ami legyőzheti az ellenséges hatalmat?
2018. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Ilyen ertelemben én nem definiàlok igazsàgot, hanem egyfelől azt hatarozom meg hogy mi(lyen isten)t nem fogadok el, masfelöl a lelkiismeretet követem, mint útmutatàst a jó es gonosz harcànak ember szàmàra megfogható dimenziójàban.

Nem tudom hogy mi az az erő ami legyőzheti az ellenségemet, erre csak a jövő ad választ.

Csak azt tudom, hogy azt az istent, akit elfogadtam régen, mint mindenhatót, ha lenne fölötte hatalmam, akkor beletaszítanàm a gyehenna tüzébe. Ilyen módon kizárt, hogy igazságát elismerjem.

2018. febr. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Megértem a haragodat. Velem eddigi életemben szinte csak jó dolgok történtek. Amire vágytam meglett, vagy még meglehet. Mindenkivel jóban vagyok, nincsenek haragosaim. Akiket nagyon nem bírok, azokkal nem kell találkoznom. Így persze könnyű hinni az igazságban és a szeretetben. Isten még nem próbált meg igazán, és azért imádkozom, hogy ne is kelljen kiállnom kemény próbákat. Viszont tudom, hogy a baj egyszer mindenkit utolér. Úgyhogy remélem addig erősödöm a hitben.
2018. febr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Hàtha megkapod a Jàbes àldàsàt. :)
2018. febr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Erről a Jábesről még sose hallottam, most hogy írtad utánanéztem. Köszi szépen!
2018. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!