Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Bibliát Isten ihlette,...

Ha a Bibliát Isten ihlette, akkor miért vannak benne ilyen hamis információk?

Figyelt kérdés

Például a Biblia szerint a mustármag a legkisebb mag, viszont tudjuk, hogy ez nem igaz, mert vannak sokkal kisebb növényi magok is a földön.

Joggal vetődik fel a kérdés, hogyha egy ilyen csekély dologgal kapcsolatban, mint amilyen a mustármag ekkorát téved a Biblia, akkor megbízható-e az ennél jóval nagyobb horderejű dolgokkal kapcsolatban.


2018. febr. 18. 12:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
67%

"Most komolyan ez a legnagyobb problema?. Vannak kisebb magok nalunknde ott Izraelben mas az eghajlat es lehet higy nincsennek megfelelo foldek egyes novenyek termesztesehez. "

Nem, nem ez a legnagyobb probléma. Csupán ez is egy a számtalan bizonyíték közül a Biblia komolyan vehetetlenségére.

Mert a kérdezőnek igaza van, ezt annyi féle képpen meg lehetett volna fogalmazni úgy, hogy az ottani emberek felfogják. Elég lett volna annyi, hogy nézzétek ez milyen apró mag, és mégis mekkora fa lesz belőle. Ugyanaz az értelme, és még igaz is. De így kijelenteni, hogy ez a legkisebb, holott ez nem igaz, nos, ez egy komoly tévedés.

2018. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
57%

"Istennek és az embernek ebből az együttműködéséből következik, hogy a sugalmazott kv. magán viseli az emberi szerző adottságait, szerkesztői képességét, s így megvan a maga irod. műfaja. A kv. mindig bizonyos vallási, társad. és műveltségi körülmények között keletkezett, hiszen a szt író onnan kapta fölkészültségét."


Ezt valahogy kihagytad, pedig ez is ott volt a leírásban.

Tehát az írás egyrészt magán viseli a szerző adottságait, illetve az adott társadalmi és műveltségi körülményeket. Ezért ha a zsidó társadalomban 2000 éve a mustármag volt a legkisebb mag, akkor az szerepel benne. Ha 3500 éve a nyulat kérődző állatnak gondolták a zsidók, akkor az szerpel benne. Ez nem változtat Isten tanításán, hogy például szeresd embertársadat, mint saját magadat.

2018. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
50%
Ez csak az alaptézisen változtat, mely szerint a biblia isteni eredet. De dugjátok homokba a fejeteket, ne akarjátok látni.
2018. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:

"Ezért ha a zsidó társadalomban 2000 éve a mustármag volt a legkisebb mag, akkor az szerepel benne."


De felvetődik a kérdés, hogy miért kellett hazudni, mert a példázat mondanivalója úgy is érthető lett volna, hogyha a mustármagra csak mint "kis magra" hivatkoznak.



"Ez nem változtat Isten tanításán, hogy például szeresd embertársadat, mint saját magadat."


Csak az kérdőjeleződik meg erősen, hogy valóban a mindenhatótól kapott útmutatás alapján íródott-e.

2018. febr. 18. 14:35
 15/72 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező!


A Biblia azoknak a könyveknek (66 db könyvnek) a gyűjteménye, amelyeket a zsidóság és a kereszténység Istentől sugalmazottnak gondol és ennek okán szentnek fogad el. A kereszténység két részre osztja a Bibliát: a zsidó Bibliát magában foglaló, héber nyelvű, és 39 könyvből álló Ószövetségre (Ótestamentum) és az apostoli írásokat tartalmazó, görög nyelven íródott, 27 könyvből álló Újszövetségre (Újtestamentum). Az ószövetséget Krisztus előtt 1513-ban kezdték megírni - héber nyelven - és i.e. 443 körül fejezték be, valamilyen szinten. Ezzel szemben az Újszövetség írása Krisztus után 41-ben kezdődött és Krisztus után 98-ban fejeződött be. Tanait görög nyelven jegyezték le. Elsősorban az állítólagos Jézus földi működéséről, és az apostoli egyház életéről, a tanítványok működéséről ad számot és a keresztény tanítás alapjául és kiindulópontjául szolgál. Kik írták a Bibliát? Az Újszövetséget heten írták (i.sz. 41-98 közt): Máté, Lukács, János, Pál, Jakab, Péter, Júdás, az Ószövetséget pedig 33-an.

A Biblia története szempontjából kulcsfontosságú volt, a Niceai zsinat! Ami i.sz 325 -ben Nagy Constantinusz császár a Nicaeai zsinaton, az akkori keresztény egyház 300 összehívott vallásvezetője (püspöke) segítségével „fogadta el” a „hivatalos” evangéliumokat, melyek később a ma ismert Biblia anyagát jelentették. A zsinaton egyeztek meg az egyház dogmáiban, kitűzték az egyház fő irányvonalát, kimondták az Atya, a Fiú és a Szentlélek szentháromságát, az állítólagos Jézus isteni lényegét. Az alternatív nézeteket vallókat (pl. Arius püspök) elítélték, a szentként tisztelt evangéliumoktól eltérő mondanivalójú írásokat pedig betiltották. Innentől az el nem ismert evangéliumokat gnosztikus iratoknak nevezték. A gnosztikus szó töve, a gnózis görögül tudást jelent. A Gnózis az igazi tudás tana. A zsinat rendelkezéseivel egyet nem értők, a dogmák kihirdetése után elrejtették ezeket a dokumentumokat, mert azok eretnekséget hordoztak a püspökök szerint. A mai modern történettudomány összesen négy gnosztikus írásgyűjteményt tart nyilván, melyek mindegyike az ókori Egyiptomból származik, az i.sz. 2. és 4. század közti időkből: Codex Askewianus, Codex Brucianus, Codex Berolinensis, és a Nag Hammadi-i apokrif iratok.


A biblia nem lehet(szándékosan kisbetű!) Isten szava, sem sugallata, hiszen tele van ellentmondásokkal (nem részletezném a 463-at!), téveszmékkel, emberi vonatkozásokkal, és emberi rekciókkal.

Ha lenne Isten nem az lenne a fő érve, hogy azért, mert én mondom, mert így döntök, mert ezt akarom, aki nem ezt-azt teszi elkárhozik. Ez a legnagyobb primitívség amit úgy hívunk: zsarnokság!

Nem veszik figyelembe a vallásosak, hogy a vallással egy világképet választanak, aminek azonban semmi köze a valóság tényeihez, mégha valós tények is vannak belekeverve elvétve.

Ha egy szuper intelligens szuper erő, szuper szava lenne, akkor a józan ész számára azt jelentené: - amit ő maga teremtett-, explicit lenne, de annyira következetlenek a leírtak, hogy csak emberek találhatták ki sok éve, egy primitív kor szemléletéből és a civilizáció értelméből következtetve. Sőt, a Bibliai Istenkép mintha folyamatosan saját magát találná ki, nem egyértelmű az emberekhez való viszonya, végig változásban van és azzal a logikával, amit elvileg ő tökéletes "világnak" teremtett teljesen megérthetetlen. Ha pedig valami megérthetetlen, következetlen és folyamatosan magyarázatra szorul, valamint ellentmondásos, és változik akkor miért kellene igaznak elfogadni???

Ez a vakhit győzelme a józan ész felett,(szerencsére volt a felvilágosodás) tudja ő, hogy nem igaz amit mond, de azért leírja/elmondja, hátha elhiszi valaki, és leadja PL. a fizetése 10%-át.


A Biblia egyértelműen a legek könyve: a világon a legtöbbször és legtöbb nyelvre lefordított, a legtöbb kiadást és a legnagyobb példányszámot megért könyv., és a legnagyobb tudománytalanságot tartalmazza. A Biblia a kereszténység elterjedésével túllépett a zsidó nép, illetve a zsidó közösségek által lakott területek határain, és eljutott a Föld szinte minden ismert országába és népéhez. A könyvnyomtatás és a reformáció további lendületet adott a Biblia és a bibliafordítás, valamint a bibliaolvasás terjedésének. Természetesen itt lép be a tudomány! Vagyis!! Az ókorban csak kevés ember tudott olvasni, más szóval nem ismerték a kódot. A kódot a tudomány tanította olvasás formájában az emberiségnek.


Nem azért ilyen az Univerzum, hogy mi itt legyünk, hanem azért vagyunk itt, mert ilyen az Univerzum!

2018. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
23%
Emberek írták mert ha tényleg egy mindenható dobta volna a földre talán még működne is. Nem vázolom fel a folyamatot de legyen elég annyi, hogy ez a könyv mankó de nem a követőinek.
2018. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
60%
#16, senki nem állít olyat, hogy a Bibliát Isten dobta le a Földre. Emberek írták, isteni sugalmazásra.
2018. febr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 követ62 ***** válasza:
26%

Kedves kérdező.

Érzékelhetően a kötözködés a célod.

Akkor azt javaslom BESZÉLD MEG JEZUSSAL majd, ha vissza jön! Bár szerintem ezzel a lelkülettel nem tudod.

Addig pedig türelem!

2018. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 Darkmoon80 ***** válasza:
57%

"De az emberi szerző nem egyszerű eszköz, aki diktálás után ír, hanem Isten úgy hat rá, hogy teljes belátással, szabadon és egyéni képességeinek használatával írja le, amit Isten akar. - Az isteni hatásnak és az emberi szabadságnak ez az együttműködése éppen olyan misztérium, mint minden hatékony kegyelem. Isten mint transzcendens ok működik, tehát semmit nem mozdít ki helyéről, és nem csak részt vállal a műből, hanem minden tőle van és ugyanakkor minden az embertől is van. "


Milyen szépen van megfogalmazva:

"Az isteni hatásnak és az emberi szabadságnak ez az együttműködése éppen olyan misztérium, mint minden hatékony kegyelem." Mit is jelent ez magyarra fordítva?


Misztérium:

"1. Magyarázat nélküli jelenség, átélt rejtélyes hatás, amelynek oka, értelme ismeretlen összefüggés.

2. Vallási: Vallási titok; csak a beavatottak számára ismert szellemi rejtély, illetve titkos szertartás.

"

Szóval olyan dolog, amiről a nem tudunk mit mondani, mert fogalmunk sincs róla.


Ezt szeretem a vallásban, amit nem tud megmagyarázni, arról annyit mond "misztérium"! Ne is kérdezd, mert csak, így van és kész!!!

2018. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 A kérdező kommentje:

#18


Már megbeszéltem vele, azt mondta, hogy a Biblia egy tréfa része és jókat röhög azokon, akik komolyan veszik.

2018. febr. 18. 16:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!