Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Bibliát Isten ihlette,...

Ha a Bibliát Isten ihlette, akkor miért vannak benne ilyen hamis információk?

Figyelt kérdés

Például a Biblia szerint a mustármag a legkisebb mag, viszont tudjuk, hogy ez nem igaz, mert vannak sokkal kisebb növényi magok is a földön.

Joggal vetődik fel a kérdés, hogyha egy ilyen csekély dologgal kapcsolatban, mint amilyen a mustármag ekkorát téved a Biblia, akkor megbízható-e az ennél jóval nagyobb horderejű dolgokkal kapcsolatban.


2018. febr. 18. 12:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

Az 5-s válaszolónak teljesen igaza van, Jézus példálózhatott volna más maggal is, de ha nem értették volna akkor nem lett volna értelme a példázatnak. Ezt elsősorban azoknak mondta akik akkor őt hallgatták és nem azoknak akart megfelelni akik a mai tudás szerint hibát keresnek a Szentírásban. Jézus pl. nem beszélt az atombombáról vagy a kvantumfizikáról, mert nem lett volna aki megérti. De ha ezt nem akarod így elfogadni, már pedig te csak kötekedni akarsz, akkor írok mást is. A legkisebb magot olvastam olyan fordításban is, hogy egy a legkisebb magok közül vagy, hogy kisebb minden más magnál.

Honnan tudod, hogy melyik a helyes fordítás? Én nem tudom, de lényegtelen, a példázat mondanivalóján nem változtat.

2018. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 követ62 ***** válasza:
47%

Kedves #50.

"Legalább a wikipédiát nyitnád ki, mielőtt ilyen bődületes baromságot leírsz!"


Igazad van nem néztem meg a Wikipédián. De tudod miért, mert én feltétel nélkül HISZEK JÉZUS SZAVÁNAK aki azt mondta a mustár mag kicsi és nagy fává nől.


Így aztán most megnéztem igaz nem a Wikipédián.


[link]

És ezt találtam. És igen igaza van Jézusnak. Mert ezekszerint van egy olyan mustár mag amiből ekkora fa nől.

És ahhoz képest bizony kicsike a magja, hogy mekkora a fa.

Tehát tanításnak nagyon is szemléletes volt akkor és ott.


Innentől kezdve LÉNYEGTELEN van-e kissebb, vagy akármilyen mag.

Aki nem akarja elfogadni Jézus tanítását annak hozhatta volna az orchidea magjait is akkor sem fogadja el.


Itt egy másik kép és oldal róla.

[link]

2018. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves követ62!


Elnézésedet kérem, valóban létezik a Salvadora persica L. - perzsa fogkefefa, mustárfa nevű növény. A félreértést az okozza, hogy a Biblia mustár magot és nem mustárfa magot említ, ami nyilván valóan vagy a sokszoros fordításokból adódik, vagy egyszerűen abból, hogy ott ezt a növény nevezték mustárnak.


Mindennek ellenére, az, hogy nem olvasol utána egy állításnak, és csak a Bibliára hagyatkozol, mint alapra, szerintem nem jó gyakorlat. Azóta eltelt 2000 év és az emberiség tudása jelentősen gyarapodott. Kár megragadni az akkori tudás szintjén.

2018. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:

Sokan hozzászoltatok sok okosságot!

Akkor most megkérdem tud e valaki mondani kissebb magot mint a mustármag a vetemények közzül? Mert a mustár akkori időben vetemény növény volt!


Kérdező!!!!!

Mond meg kérlek melyik veteménynövénynek a legkissebb a magva, amely megnőve a legnagyobb?

2018. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

"Sokan hozzászoltatok sok okosságot!

Akkor most megkérdem tud e valaki mondani kissebb magot mint a mustármag a vetemények közzül? Mert a mustár akkori időben vetemény növény volt! "

Jézus azt mondta, a legkisebb minden mag közül. Veteményt egy szóval nem említett.

Éppenséggel az, hogy ilyen plusz kritériumokat kell beleszőnöd a Bibliába hogy feloldj egy ellentmondást, ez csak megerősíti az ellentmondás létezését.

2018. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

**"Sokan hozzászoltatok sok okosságot!

Akkor most megkérdem tud e valaki mondani kissebb magot mint a mustármag a vetemények közzül? Mert a mustár akkori időben vetemény növény volt! "

Jézus azt mondta, a legkisebb minden mag közül. Veteményt egy szóval nem említett.

Éppenséggel az, hogy ilyen plusz kritériumokat kell beleszőnöd a Bibliába hogy feloldj egy ellentmondást, ez csak megerősíti az ellentmondás létezését.**


Márk 4:31 A mustármaghoz, amely mikor a földbe vettetik, minden földi magnál kisebb,

Luk 13:19 Hasonló a mustármaghoz, melyet az ember vévén, elvet az ő kertjében; és felnevelkedett, és lett nagy fává, és az égi madarak fészket raktak annak ágain.


"Elvet az Ő kertjében"- vagyis vetemény növényröl van szó!

Mellélőttél kérdező kiderült a kis butaságod!

2018. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
81%

"minden földi magnál kisebb"

Nem pedig minden vetemény magjánál kisebb.

Legközelebb próbáld értelmezni is a szöveget amit olvasol. Azért az már nagyon ciki amikor egy ateista magyarázza neked, mi van leírva a Bibliában :D

2018. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

"minden földi magnál kisebb"

Nem pedig minden vetemény magjánál kisebb.

Legközelebb próbáld értelmezni is a szöveget amit olvasol. Azért az már nagyon ciki amikor egy ateista magyarázza neked, mi van leírva a Bibliában :D"


"Minden földi magnál kisebb" előtt még van valami ami meghatározza- nagy baj az mikor nem érti az ember azt amit olvas!

2018. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
51%

""Minden földi magnál kisebb" előtt még van valami ami meghatározza- nagy baj az mikor nem érti az ember azt amit olvas!"

Kár hogy az egy időhatározó mondatrész. A mondatelemzés annyira nem bonyolult tananyag. Vagy még nem jutottatok odáig a suliban?

Tényleg nagy baj, amikor ennyire nem érti az ember, amit olvas. Főleg hogy még hisz is benne...

2018. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

"Kár hogy az egy időhatározó mondatrész."


Földbe vettetik- melyik határozza meg az időt, a földbe?, vagy a vettetik?

Értem már megvan!!! A "mikor"! Nagyszerü akkor már van egy határozott idő a vetésre!

Tudod kedves barátom a veteményeket pontos időben vetik el,(időrendje van)nem össze vissza.

A másik evangélista még azt is írja hogy saját kertjében :)

Arrol hogy nem tudjátok azt hogy ott aban az időben vetemény növény volt a mustár, ami 3-4 méter magasra megnőtt,ezt már régen tudják! Egy kis tanulás nem árt!


A Bibliában nincsenek ilyen hamis információk, hanem ti hamisitjátok meg aljas módon!

Nincs kisseb mag a vetemények közzül mint a példázatban lévő mustármag amely akkorára megnő,sem a mag sem az arányt illetően!

2018. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!