Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek erről a 3 idézetről?

Figyelt kérdés

"Isten ma már nem magyarázat semmire, hanem inkább olyasvalamivé vált, aminek önmagában van szüksége elképesztő mennyiségű magyarázatra." - Douglas Adams


"Hogyan lehet, hogy alig akad olyan nagy vallás, amelyik a tudományra tekintve így szólt volna: “Hiszen ez jobb, mint gondoltuk! Az Univerzum sokkal nagyobb, mint ahogy a prófétáink mondták, nagyszerűbb, kifinomultabb, elegánsabb”? Ehelyett kijelentik: “Nem, nem, nem! Az én istenem egy kis istenke, és azt akarom, hogy az is maradjon.” Az a vallás, legyen akár régi, akár új, amelyik olyannak hangsúlyozza az Univerzum fenségességét, amilyennek a modem tudomány feltárja, a tisztelet és áhítat olyan tartalékjait mozgatná meg, amilyenről a hagyományos vallások nem is álmodozhatnak." - Carl Sagan


"Az a tény, hogy Biblia szinte semmit sem előlegez meg a modern tudományból, engem megerősít abban, hogy nem lehet isteni eredetű." - Carl Sagan



2018. márc. 5. 15:08
1 2
 11/11 KZitus ***** válasza:

Szia


1.re:

„Van, aki meggondolatlanul olyanokat mond, mint amilyen a tőrszúrás, a bölcsek nyelve viszont gyógyír” Példabeszédek 12:18.

"Az igazságosnak a szíve alaposan megfontolja, mit válaszol,a gonoszok szája viszont rosszat fecseg. Péld.15:28


2.Az a tudomány és ismeret amellyel az ember rendelkezik, még csak szélei, vagy árnyéka sem lehet Isten tudásának. Éppen az Univerzumot magasztalja, amelyet Ő hozott létre. Jogosan íratta le nekünk: „Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr! Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!” Ézsaiás 55:8, 9.

Az ember a tökéletlen agyával sok mindent megtudott/kutatott az elmult évszázadok alatt. Azt is megállapította, hogy az agyunk csak nagyon kicsiny részét vagyunk képesek használni! Vajon miért döntött Isten ennyi kapacitás mellett, ha csak pár %-át használjuk jelenleg? A Bibliában ott van a válasz.


3. Ez sem igaz, mert(bár nem tudományos könyv), olyan dolgokat árul el nekünk, amit csak az elmult századokban "tudott" az ember tudományosan bizonyítani. pl. „Van Valaki [Isten], aki a föld kereksége felett lakik” Ézsaiás 40:22.Ézsaiás nem tudta volna "a föld kereksége"-t bizonyítani, sem felfedezni.

vagy:"Kifeszíti északon az eget* az üres tér fölé, a semmire függeszti a földet." Jób 26:7 Tehát nem elefántok tartják, ahogyan nekünk az iskolában tanították a régi hiedelemről.


Te miért nem hiszed el, hogy az aki létrehozta, megalkotta az életet és annak feltételeit, sokkal de sokkal jobban, többet tud, mint az ember, aki Isten előtt csak por? És ezért a "por"-ért, mert annyira szerette/szereti felálozta a Fiát, hogy ne legyünk halálra ítélve mint jelenleg. Ez nincsen semmilyen hatással rád?

2018. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!