Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek hogy isten (direkt kicsivel írtam) létezik? Nincs semmi értelme a vallásnak!

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 20:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/277 anonim ***** válasza:
29%

Hmmn. A kommentek között eléggé sok problémás rész van... De kezdjük előbb a kérdéssel!


0. Most konkrétan egy istenre gondolsz? Mert ha konkrétan a keresztény istenségre, akkor azt "Isten"-nek kell írni, # 11 is írja. A "nemecsek ernőzés" színvonalát hagyjuk csak meg a kisiskolásoknak.


1. A keresztény Isten tisztelete nálunk (s a "nyugati világban") kulturális örökség, mindenképpen. Bízom benne, hogy a keresztény oldalról majd jönnek, akik előtárják az istenérveket (filozófiai és teológiai érveket). Aztán azokat ki elfogadja, ki nem.


De itt nem is szaporítom a szót, mert a kommentek már elszálltak... Szóval:

2018. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/277 anonim ***** válasza:
63%

# 4 "Nagy Bumm" és hit...

Nos, a természettudományos elméletekben nem hiszünk, hanem -elfogadjuk- őket. Vagy nem, akkor meg elutasítjuk. Ateisták között is akadnak, akik nem fogadják el, DE! vallásosak között meg sokan elfogadják az Ősrobbanást. Bárki, aki utánaolvas a wikipédián, egyenesen ezzel találkozhat:

"Az elméletet Georges Lemaître (1894–1966) belga pap, a Louvaini Római Katolikus Egyetem fizika és csillagászat tanára dolgozta ki először 1931-ben „ősatom” név alatt."

[link]

Komolyan kiakasztó, hogy az itteni kreacos érvelők még ilyen alapvető dolgokra is képtelenek, minthogy picit is utánanézzenek, amiről beszélnek. Legalább 1 wikipédia bejegyzés...

Nem mellesleg olyan "keresztény hitvédő" is akad, aki szerint az ősrobbanás, és a 6+1 napos teremtés tökéletesen összepasszol... ő Hugh Ross.


Aztán jön a másik:

# 10 "Ateisták abban hisznek hogy nem volt semmi, aztán hirtelen varázsütésre lett egy nagyon sűrű kis pont ami ki tudja miért berobbant és így lett tér idő és anyag. Ez a legnagyobb tündérmese."

- Csak ismételni tudom magam... Kis utánanézés... legalább egy kis wikipédiázás... csak hogy ne kelljen pár sort feljebb nézned:

[link]

És akkor talán nem tűn oly tudatlan, de arrogáns alaknak.

2018. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/277 anonim ***** válasza:
27%

# 13 ...

"Mivel Isten ezért neki nem kellett megszületnie Ő a Volt a Van és a Lesz!"

- Mivel Ősrobbanás, nem kellett megszületnie, Volt a Van és a Lesz! Látod, én is tudok így dolgokat definiálni.


"hogy az ember tud a kémiai elemekkel "játszadozni" az azért van, mert így lett megalkotva az elem."

- Vagy inkább az anyagnak -önmagától- vannak ilyen tulajdonságai.


"Hidrogén és a Heliumból elő tudok álítani több elemet, mert elvileg a tudomány szerint így alalult ki a Föld, de ez nem jelenti azt, hogy nem Isten tervezte és Alkotta úgy ahogyan most van!"

- "elvileg a tudomány szerint így alalult ki a Föld," Azért ez eléggé elnagyolás... mondjuk úgy, hogy a Világegyetemet alkotó anyag (jórésze...) alakult ki így, aztán abból a Világegyetem.

- Akkor Te nagyon ügyes vagy! Én nekem ez eléggé sok pénzbe kerülne... de amúgy meg nem is kell csinálnom, a Napocska megtesz helyettem.

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy az elemek nem tulajdonnevek... nem kell nagy kezdőbetűvel írni őket... ahogy az "állítani" két l, ... De tökmindegy...

2018. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/277 anonim ***** válasza:
27%

# 20-ra... ott a # 22...

Mint írtam, nem példa nélküli, hogy valaki a kettőt összeegyezteti... lelkük rajta. De ők legalább tudják, hogy mi is az Ősrobbanás, legalább.

2018. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/277 anonim ***** válasza:
100%
#24: Jó, de az a rendkìvüli hőmérsékletű és sűrűségű anyag és energia, mely tágulni kezdett(és ekkor volt az ősrobbanás, ha jól értem), honnan, miből lett?
2018. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/277 anonim ***** válasza:
80%

# 25 Egy szingularitásból:

"A jelenlegi fizikai modellünk szerint a világegyetem paramétereinek határértéke kb. 13,8 milliárd (1,38·1010) évvel ezelőtt egy gravitációs szingularitás, az idő és távolság mérése értelmetlen, a hőmérséklet és a nyomás pedig végtelen ebben a szingularitásban."

[link]


Persze, jön a kérdés: Az honnan lett?

Hát volt, és kész :D

Tudom, tudom... de filozófiailag miben különbözik attól, hogy volt Isten, és kész?

Jelenlegi legjobb tudásunk szerint eddig a pontig tudjuk természettudományosan visszavezetni a dolgokat.

Aztán, hogy egyesek szerint ezt teremtette a Teremtő, vagy tervezte a Tervező... lelkük rajta. Sokaknak tökéletesen megfér a kettő egymással.

2018. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/277 anonim ***** válasza:
100%
#26:"...de filozófiailag miben különbözik attól, hogy volt Isten és kész?" Háþ, éppen ez az, hogy semmiben. A hívőknél, itt van "szerepe" a hitnek.
2018. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/277 anonim ***** válasza:
100%
Viszont, akkor ezesetben, az ezt elfogadó ateisták is csak hisznek benne, nem?
2018. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/277 Alain Delon ***** válasza:
21%
20: Miért jöttök vagy jössz nekem a "Nagy bumm"-mal? Ugye annyi becsület nincs benned vagy bennetek, hogy egy nevet felvállaljatok, vállalj? Ezek után hogy mered/meritek elvárni, hogy valaki komoly partnerként vegyen? Bummogjál/-jatok magadnak, magatoknak.
2018. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/277 anonim ***** válasza:
65%

Alain ne sértődjél meg, az Ősrobbanás, vagy Nagy Bumm - nevezhetjük akár Szabó Pistának is - attól még ugyanúgy egy db elmélet marad.

ez nem "becsület kérdés, felvállalás" vagy mi, még sok nagy hangzatos komoly megfogalmazást adhatunk.


Aminek kezdete van, annak vége is van, ez törvény.


A nagy bummnak a nagy reccs.

Az Ősrobbanáshoz mi illik szerinted?

2018. ápr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!