Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen megcáfolhatatlan...

Milyen megcáfolhatatlan bizonyíték van arra, hogy a biblia hiteles tartalommal bír?

Figyelt kérdés
Olvasgatom sorban a különböző kérdéseket. Az ateista felteszi a kérdést, míg a vallásos nem válaszolja meg. Megtenné végre valaki, csak a tisztán látás végett.

2018. ápr. 21. 15:08
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
44%
Ja értem, tehát ha 4000-ben olvasol az Enterprise-ról, és az adatok alapján stimmel a legénységszám, akkor biztosra veheted, hogy 2150-ben klingonokkal találkoztunk.
2018. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

#9-es

Ha nem tudod mi az, hogy hiteles, akkor szaladj át máshová és előbb járd ki a 8 általánost.

A hitelesség megállapításakor minden szempont szerint hitelesnek kell lennie, bármiről is legyen szó.

2018. ápr. 21. 18:17
 13/57 anonim ***** válasza:
Nem engednek vissza. :( De most jól rákeresek, hátha megértem a kérdést!
2018. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:

Kérdező, én kerestem, aztán átszaladtam máshová ahogy tanácsoltad: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..


Segíts, mert nem tudom!

2018. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

#14

Úgy látom most magad alatt vágtad a fát.

Vártad volna, hogy lecsengjen a kérdés és, ha számodra kedvezőek a válaszok, akkor dörgölhetted volna az orrom alá.


Egyébként tévedésben vagy Te a hitelességgel kapcsolatosan. Tök mindegy, hogy arra a kérdésedre ki és mit válaszol, attól sem az, sem a Biblia sem lesz hiteles.

Hitelességnek egy nagyon fontos ismérve van, ez pedig az ellenőrizhetőség és/vagy a bizonyíthatóság.

A bibliánál melyik áll fenn a kettő közül ?

2018. ápr. 21. 22:30
 16/57 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy Tőlem kérdezed a Bárka méretét, minekutána, elfogadott hírességek szavai ellenére is, valaki semmisnek

a válaszomat.


De hogy lásd, nem zavar a nullázgatás, megírom a Bárka méreteit, hogy legyen újra nullás a válasz.


Méreteit tekintve a bárka 300 könyök hosszú, 50 könyök széles és 30 könyök magas volt. Ha a könyök klasszikus hosszát vesszük, mely 44,5 cm (néhányan úgy gondolják, hogy az ókori könyök közel 56 vagy 61 cm volt), akkor a bárka 133,5×22,3×13,4 m volt, vagyis kb. fele olyan hosszú, mint a Queen Elizabeth 2 óceánjáró. A hosszúságnak és a szélességnek ugyanezt az arányát (6:1) használják a modern hajóépítésben is. Tehát a bárka térfogata kb. 40 000 m3 volt. Az általunk ismert ókori teherszállító hajók még csak meg sem közelítették ennek a roppant nagy bárkának a méreteit. Belül a szerkezetét két szinttel erősítették meg, így a három fedélzet területe összesen 8900 m2-t tett ki.


Egy fa, amelyet Noé a bárka építésénél használt. Nem lehet pontosan meghatározni, hogy milyen fa volt (1Mó 6:14). A Károli-fordítás egyszerűen csak transzliterálja (betű szerint átírja) a héber kifejezést. Mivel ez a héber kifejezés hasonlít a ’kátrány’ (’szurok’, Kár.) szó héber megfelelőjéhez (kóʹfer), ezért néhányan egy fajta gyantatartalmú fával hozzák összefüggésbe. A tudósok szerint a ciprusról lehet szó, amelynek a faanyaga igen tartós, vagyis nem egykönnyen korhad.

2018. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ellentmondás van az állításodban. Ha vártam volna, hogy számomra kedvező válasz érkezzen, miért linkeltem volna ide még azelőtt a kérdést, hogy egyetlen válasz is érkezett volna ra?


Veled ellentétben én nyitott vagyok elfogadni mások álláspontját. Azt gondolom azért nem kaptál számodra egyértelmű választ a kérdésedre, mert a kérdésed sem egyérzelmű.


Amit te tartalmilag hitelesnek tekintesz, az valójában a szubjektív véleményed. Te húzod meg a határvonalat és azon a rendszeren belül értékelsz. Nem tudod semmilyen hiteles forrással alátámasztani azt, hogy tartalmilag hiteles csak az a szöveg lehet, ami ellenőrizhető vagy bizonyítható. Ilyen alapon a történelmünk nagy része is csak fikció, ahogy a tudományos elméleteink is.


Leírsz egy ilyen mondatot és higgyem el neked, hogy valóban a válaszokat keresed és nem csak a saját világképedet peóbálod igazolni?

"Tök mindegy, hogy arra a kérdésedre ki és mit válaszol, attól sem az, sem a Biblia sem lesz hiteles."

2018. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:

#16

Lelkiismeretem abszolút tiszta.

Tőlem negatívot nem kaptál, igaz pozitívat sem.

De a bárka méretezésedre jár egy "Ződlájk"

Negatív nálam nem játszik.

Engem állandóan lepontoznak mert szembe merek szállni a vallási nézetekkel, de tőlem még egyik ájtatos sem kapott pirosat, igaz zöldet sem.

Zöldet a poénokra mindig osztok, meg, ha biztos vagyok abban amit állítanak. Találgatásra nem megy zöld.

A pirosat sokan csak bosszúra használják. Legyen meg az örömük.

De Te valakinél nagyon kihúzhattad a gyufát, ha ennyire lementél, pedig szerintem többször álltál sorba az intelligencia osztogatásnál, mint némelyik isten által "evolucionált" egyén.

2018. ápr. 22. 00:03
 19/57 anonim ***** válasza:
0%

Engem a hova tartozásom miatt pontozgatnak, illetve nullázgatnak.

De nem is ezért vagyok itt. Hanem mert érdekelnek az emberek érdeklődési körei, sokat tanulok ezekből, mert feltudom használni, hogy utána kutassak a témában.

S ha legközelebb hasonlóval találkozom, már van némi pislákolásom, a dolog felől.


Jehova Tanújaként, mindig is nullás lesz a válaszom, akár mit is írhatok ide.

2018. ápr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

Annak idején mikor kezdtem, voltam 56%-on is.


azután jött a "le Jehova Tanúival" mozgalom. :)

2018. ápr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!