Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen megcáfolhatatlan...

Milyen megcáfolhatatlan bizonyíték van arra, hogy a biblia hiteles tartalommal bír?

Figyelt kérdés
Olvasgatom sorban a különböző kérdéseket. Az ateista felteszi a kérdést, míg a vallásos nem válaszolja meg. Megtenné végre valaki, csak a tisztán látás végett.

2018. ápr. 21. 15:08
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Sajnálatos az a gondolkodás, ami szerint Istent képzeled.


Az pedig, hogy Isten hasonlatossága az ember, nem a fizikai kinézetre, ábrázatra utal az írásokban.

Hanem Isten felruházta az embert, olyan 4 fő tulajdonsággal, amivel Ő is rendelkezik.

De ezt, a Föld megmunkálása, és az állatok felett kaptuk.


S képzeld, Isten nincs ellene a technikának, a tudománynak, ha az nem mások életének megrontására, vagy erkölcsi tartásának lealacsonyítására használják.

2018. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

#51

Semmi bajom nem lenne istennel, ha hívők szépen befizetnék a klubban a belépti díjat és felőlem azt csinálhatnak ott amit akarnak.

Ezzel ellentétben mi van ?

A vallás megpróbál beleszólni az életembe. Belekotyog, hogy én elvetessek e egy gyereket vagy szüljem meg. (mivel pasi vagyok, így csak képletesen írtam)

A hittérítők rendszeresen zaklatnak az otthonomban.

Pöffeszkednek a hatalmas templomokban, aminek a gáz számláját sem tudnák kifizetni az adófizetők pénze nélkül. Nem a hívők fizetik a klubköltséget, hanem az adózók. Hányan halnak meg azért, mert a romokban heverő egészségügyre nem jut elég pénz, mert az egyházaknak mennek a komoly pénzek. Ha meg csökkentik a lét, akkor még reklamálnak is. A haszontalan Fideszes sport létesítményeknek is több értelme van, mint az egyházra költött egyetlen forintnak is. Épp most olvastam egy fiatal lány januári bejegyzését, hogy sérelmezi azt, hogy az iskolájában kötelező hitoktatásuk van és ő megmondta a hitoktatónak, hogy nem hívő, mire a hitoktató valamilyen szinten kiközösítette a csoportból. A lány szavaival élve, úgy néz rá, mint egy rongyra. Mit tiszteljek benne és abban amit képvisel? Az a nagy büdös helyzet, hogy vallás nélkül már előrébb járna a tudomány. Az évszázadok folyamán csak hátráltatta az egyház a fejlődést, mert védte a saját érdekeit. Hülyítették a hiszékeny embereket és ölték a vallás ellen felszólalókat. Ha nem tetszett a képe valamelyiknek, akkor ráfogták, hogy eretnek, boszorkány és még ki tudja mi mindent, aztán lecsapták a fejét. Ti ezt a vallást követitek. Szerencsére ma már nem tudjátok befolyásolni a normálisan gondolkodó embereket, mert az oktatás van olyan szinten, de a szellemileg , mentálisan sérült emberek még így is könnyebben fordulnak a valláshoz, mert az olyan happy érzés. Akik nem tudják felvenni az élet ritmusát, azoknak még ez egy mentsvár lehet.

2018. ápr. 23. 23:05
 53/57 anonim ***** válasza:
A probléma azzal van, hogy két szélsőséges álláspontot állítasz egymással szembe, és egyiket sem akarod megismerni a saját döntéseidből levezetve. Így csak mások álláspontjához csatlakozol, ami nem sokban különbözik a vak hittől. Ezt gyakran megteszik a vallásos oldalról is, ugyanakkor egy valóban szkeptikus vagy materialista soha nem érvelne a hittel szemben, ahogy egy valódi Istenkapcsolattal rendelkező emberre sem lehet igaz az általad felsorolt állítások közül egyik sem.
2018. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Kedves 52-es válaszoló.


Jehova Tanújaként, egyáltalán nem tartozom, egyetlen világban hatalmon levő egyházhoz sem.

És ez nem egy klub. Itt nincs kötelező tized, pénzgyűjtés, vagy perselyezés. Itt minden testvér segítséget kap, aki rászorult, és nem az adófizetők pénzéből, hanem mi testvérek magunk adunk önként.

Annyit, amennyit tudunk, és akkor amikor tudunk.


Ennél fogva, nem rólunk nyilatkoztál ezen a téren.

Valamint a Tanúk senki magán életébe nem szólnak bele addig, míg megkeresztelt testvérként keresztény életet él. Hiszen a keresztelkedésekor vállalta, a keresztény élettel járó kötelezettségeit.

Ha valaki nem tudja vállalni, az ne keresztelkedjen meg.

Nem kötelező.


Az viszont tény, hogy Jézus a követőit, megbízta egy világméretű munkával, amit parancsba adott.

Ez alól egyetlen keresztény sem bújhat ki. Így valóban felkeressük a felebarátainkat az otthonaikban, közterületeken. Ez a feladat, hozzá tartozik, a keresztény élethez, és Istennek bemutatott imádathoz.


Jól tudom, hogy sokan ugranak erre, és gyűlöletet szítanak, mert ezt a feladatot végezni kell.

Ha nem mennék szolgálatba, akkor az egyenlő lenne Istenem megtagadásával, és ellenkeznék a szándékával.

2018. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

Na látod #54-es , a keresztelkedéssel járó kötelezettséget számon kérik az olyantól is aki nem akart megkeresztelkedni.

Engem is megkereszteltek, "erőszakkal".

Hogy védekezhettem volna csecsemőként ?

Utálatos egy dolog rám ragasztani a bélyeget, amit én nem akarok.

A zsidó fiúkat megcsonkítják.

Ha hatalmamban állna, diktatórikusan megtiltanám a 18 éves kor előtti bármilyen vallási ceremónia megismertetését egy gyerekkel.

Egy gyerek még nagyon befolyásolható. Senkinek nincs joga ehhez.

Majd ha felnőtt lesz, döntse el, hogy kell e neki ez.

A vallás annyit hazudik a gyereknek, hogy az felháborító.

Miért hazudják a szülők, hogy a jézuska hozza az ajándékot, miért hülyítitek a gyereket ?

Én azért lettem a megszállottan vallás ellenes, mert kisgyermek koromban hülyítettek ezekkel a dolgokkal, majd egyszer az iskolában egy két felvilágosított gyerek előtt megszégyenültem.

Nem bocsájtom meg a vallásnak, gennyes egy dolog.

2018. ápr. 24. 13:47
 56/57 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Teljesen igazad van.


Azonban azt szeretném elmondani, hogy Jehova Tanúi, semmilyen írás ellenes emberi ünnepeket hagyományokat nem tartanak, így a karácsonyt sem.

Ezért aztán népszerűtlennek, és megvetendőnek tartanak sokan.

A keresztelkedést pedig nem lehet erőszakkal, mert az is írás ellenes.

A keresztelkedést, Isten szava alapján annak kell megtennie, aki az ismeret birtokában vállalja a keresztelkedéssel járó kötelezettségeket. Ezt egy csecsemő, nem teheti, hiszen arról sincs fogalma, hogy él.

A keresztelkedés olyan korosztálynak van fent tartva, akinek edzett a gondolkodó képessége.

Így ha hibázik is, tudatában van, hogy veszélybe került a keresztény élete, és ezért, szintén Isten elvárása alapján, hogy ne érje Isten nevét szégyen, és a testvéreit se becsméreljék, nyilván valóan, feddésben részesül.


Az általad felsorolt okokért pedig ne Istenre haragudj, hanem azokra, akik Isten elvárásai, vagy kérései ellenére, olyan elemeket szőttek bele az imádatba, amit Isten nem kért.

Ezekért a dolgokért a Teremtő számon fogja kérni azokat, akik ellene tettek, a tiszta imádatnak. Erről beszél is a Jelenések könyve.

2018. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látom lezárható ez a kérdés. Nem sikerült kézzel fogható bizonyítékot találni a biblia hitelességére.
2018. máj. 1. 22:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!