Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szűz Máriának tényleg csak...

Szűz Máriának tényleg csak úgy elhitték hogy nem csalta meg a férjét, hanem a szentlélek szállta meg?

Figyelt kérdés
Miért nem merült fel senkiben a kérdés hogy esetleg hazudik, és megnézzék hogy tényleg szűz-e még?

2018. ápr. 21. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
#30-as, nincs több kérdésem.
2018. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 waltgab válasza:
28%

@30 ! Azon gondolkodom, ha nem tudod, hogy a vallásod szerint mikor történt a teremtés, ellenben az ateisták tisztában vannak vele, akkor kompetencia tekintetében megszégyenülve alulmaradtál.

Az a szint, amit magadénak tudhatsz nem mérhető semmiféle lexikális szintmérőn. Én magam nem vagyok biblia szakértő, de ha ezt még én is tudom, akkor bár óvatosan, de közkeletű adatnak tekinthető.

És ahogy látom , erre még 100%-ot is kaptál. Javaslom fogd a csapatodat , nézzetek utána és fussatok neki újra a kérdésnek, mert így ezt egy Teológia tanár elégtelenre osztályozná.

2018. ápr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
62%

#32-es


Én ráhagytam. Ahogy mondani szokás: Egy bizonyos szint felett, már nem megyek egy bizonyos szint alá.

Amúgy a 6000 év csak egy közelítő adat, mert még ezek egymás közt sem tudták eldönteni, hogy mikor is suhintottak a varázsvesszővel.

Szomszédomban is van egy öregasszony, akivel nem szoktam hadakozni, mert ráhagyom a kis vallási hóbortját, de egyszer valahogy szóba került, hogy az írás szerint Ádámnak nem is Éva volt az első felesége, hanem Lilith, de ezt valamiért cenzúrázta a biblia moderátor. Na erre az öregasszony kifakadt, hogy ne mondjak már ilyen butaságot, Ő csak tudja ki volt. Sokan csak nyomják az istenhitet, aztán ez lesz belőle, mint az előzőnél.

2018. ápr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
0%
...hmmm...olyanról még senki sem hallott, hogy a Szellem megtermékenyít...és létrejön a mű...hasonló ez is ehhez, csak nem mű jön létre, hanem a VILÁGOSSÁG lángja lobban föl az emberi elmében...vagyis megszületik majd a MEGVÁLTÓ, az IGAZSÁG megismerése megtörténik a Szentszellem nyomán, és az az ember az ÚRÉ lesz, Ő vezeti majd a fölnövekedés (HIT) útján...ez spirituális születés, a földies szellem halála...minden arra elhívott, kiválasztott embernél meg kellene történnie, de nem biztos hogy megtörténik, mert éppen úgy el is vetélhet a megtermékenyült szellemmagzat, és sajnos ez a leggyakoribb ("sokakat elhitet, és még választottakat is")...vagyis nem tudnak a HITRE eljutni, mert csak az anyagi világban akarnak hinni.
2018. ápr. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
...az előző vagyok...elfelejtettem azt leírni, hogy ez a hittétel (Szűzmária megtermékenyítése, és a Szent születés) ANALÓGIA...vagyis a fizikai- világbéli fizikai test születésével, létrejöttével analóg...nem szimbólikus, analóg!!!
2018. ápr. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 Darkmoon80 ***** válasza:

#34!


Ennél zavarosabban is tudsz írni, vagy ez már a maximum?


Be kellene venni a gyógyszert, mert nagyon lázas lehetsz!

2018. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:

Darkmoon80!


...csak sajnálni tudlak, ha értelmi színvonalad csak eddig terjed, hogy esetleg aki olyat mond, amit te nem vagy képes megérteni, annak "elgurult a gyógyszere", mert az is lehetséges, hogy a tied az,amit még nem vettél be....:(


...minden viszonylagos,azaz relatív, így az igazságok is...:)

2018. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:

#34


Most, hogy mondod, én már hallottam ilyet.


A Grace Klinikában a nővérke rohant a főorvoshoz, hogy "Doktor Úr ! Siessen, megint egy olyan eset..."

Ha jól emlékszem a cselekményre, nem tudták megmenteni. Mindig elszomorítanak az ilyen esetek egy filmben.

2018. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:

...érdemes górcső alá venni, hogy ki a bolond, vagy az-e, akit bolondnak hisznek!...korlátolt elmével nem megválaszolható a kérdés.


"Lk 10,21

Azon órában örvendeze Jézus lelkében, és monda: Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted. Igen, Atyám, mert így volt kedves te előtted."

2018. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:

" Mi a fenéért itt múlatjátok az időt, menjetek már a saját topicotokba és ott nyalogassátok egymást. Itt olyanok vannak akiket nem tudtok megrontani. "


Öhm,akkor ez a kérdés itt talán ateistáknak lett feltéve? Bírom,amikor olyan kérdéseket tesznek fel,amikre gondolom hívőktől várják a választ,de jössz te meg még néhányan és kikergetitek a válaszadókat csak mert "valláskritika" kategória. És? Azt nézd,hogy kinek van címezve a kérdés,semmi jogod megszabni egy fórumon,hogy ki hova írhat. Facebook oldalakon is nagyon bírtam ezt,amikor a fekete földig lehordták a hívőket,aztán meg voltak sértődve,hogy mit keresünk ott. Kicsit olyan,mintha azt mondták volna,hogy " menj innen,épp kibeszélnénk a hátad mögött,de úgy nem megy,ha itt vagy".

2018. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!