Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szűz Máriának tényleg csak...

Szűz Máriának tényleg csak úgy elhitték hogy nem csalta meg a férjét, hanem a szentlélek szállta meg?

Figyelt kérdés
Miért nem merült fel senkiben a kérdés hogy esetleg hazudik, és megnézzék hogy tényleg szűz-e még?

2018. ápr. 21. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
Egyébként, kedves "Mirőlszól", nagyon helyesen a főtémára szeretnéd vissza vezetni az emberek nézetét illetve gondolat menetét. Épp ezért én szeretném folytatni, a kedves ("Jon Doe")-val való vitámat, ha úgy érzi PRIVÁTBAN. De én ide a témán kívül ide nem szeretnék írni, csupán elmondtam a véleményemet. Köszönöm mégegyszer, kedves "Mirőlszól"
2018. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:

"Jon Doe" helyett


*JoHn Doe*

2018. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:

#50

Olvastam valahol a hitetek alapjairól. Ott azt írták, hogy tudományellenesek vagytok. Arra biztosan emlékszem, hogy az evolúció nálatok nem játszik, holott egyetlen év alatt is lejátszódik a folyamat az ember szeme előtt. Elég ehhez két fajtiszta , de különböző fajtájú kutyát elkezdened tenyészteni. Máris látszik az evolúció hatása. Ezt elég nehéz lenne letagadni. De nem akarok ebbe jobban belefolyni, mert én a másik oldalon állok és az utóbbi napok , hetek elég sok vitát generáltak.

2018. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:

Mégis csak jól emlékeztem:

Itt olvastam a hit alapjairól.

[link]

2018. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én mondtam, hogy "Mirőlszól"-nak teljesen igaza van, vissza kéne térni az eredeti témához, ha van kedved folytassuk ezt, de PRIVÁTBAN és ne itt. Köszönöm.
2018. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:

Nézd már, a 44-es hozzászólást megint lepontozták a jelentéktelen kis szent fazekak. Fáj a kritika, mi ?

Törtök zúztok is ilyenkor ?

:D

2018. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
Utolsó,én ugyan nem pontoztam le,de amit levágsz itt egy pontozás miatt az valami frenetikus. Olvasgattam már valláskritikán és találkoztam több hozzád hasonló ateista Sherlock-al,akik megállapították,hogy aki a gyakorikérdéseken megnyom egy piros kezecskét,az tuti tör-zúz sőt, még gyilkolni is képes. Milyen kényelmes logika,ezt én is alkalmazni fogom,ha egy ateista feltesz egy provokáló kérdést,vagy csak csúnyán néz rám,akkor azonnal elkönyvelem pszichopatának,így legalább nem kell törődnöm a mondandójával.
2018. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolom erre az utolsó cseppet sem bunkó és személyeskedő kommentedre,ahol instant lejelentéktelenezel más embereket,erre is 100%-ot vársz. A slussz poén pedig,hogy nem is a veled egyetértőktől várod a felpontozást,hanem azoktól,akiket sértegetsz,mert az a legviccesebb ugye,amikor megalázol valakit és utána kitátott szájjal várod,hogy az még értékelje is.
2018. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
54%

Merete.


Én pár héttel ezelőttig ha meghallottam, hogy valaki vallásos, megvontam a vállamat és tettem a dolgomat tovább.

Nem foglalkoztam vele.

Aztán belecseppentem valahogy ezekbe a vallási kérdésekbe-válaszokba.

Elmondom, nálunk normális embereknél úgy szoktak a viták menni, hogy én mondok egy állítást és bizonyítom, majd az ellenérdek is mond egy állítást és bizonyítja.

Ha az egyik fél bizonyít valamit és a másik fél látja, hogy igaza van, akkor azt mondja, hogy igazad van és tévedtem.

Magyarán megadom a másiknak az igazát. Ez az alapja egy normális beszélgetésnek.

Ellenben mi van nálatok ?

Mondok egy veszettül konkrét állítást és bizonyítom. Ti mint mondtok ?

Vagy elkezditek, hogy az ember a szívével látja istent és a többi hablaty dumát, vagy amit még furcsább, hogy kijelenti, hogy nincs megcáfolhatatlan állítás. Mondom, akkor cáfold meg. Mi a cáfolat ? Istent a szívével látja az ember és különben is megírta a biblia.

Ebből két dolgot lehet levonni.

1 - Vagy komplett idióta

2 - Ha törik , ha szakad, akkor sem adja meg az igazadat, mert akkor kiderülne, hogy a bibliában írtak helytelenek, ergo veszélybe kerül isten léte.

Ez utóbbi ugyanolyan bunkóság. Én meg kimondom a mit gondolok, mert vagyok olyan gerinces.

Az , hogy lepontoz engem abszolút nem zavar. A szomprú az, hogy bármilyen , de bármilyen kritikát is kapsz, abban a pillanatban lepontozod, mert nem tudsz érvelni. A vallásosnak ez a bosszúja, de olyan jókat szórakozom rajta, hogy el sem hiszed.

Nem tudjátok elviselni a kritikát és ez a nulla emberekre jellemző.

1- Ha azt mondom isten a legnagyobb, akkor rohantok és azonnal 100%

2 - Ha azt kérdezem, hogy hát biztos, hogy létezik isten, Ti azonnal nyomjátok a nullát.


Inkompetens vitapartnerek vagytok, de valószínűleg nem mind, csak az értelmesebbje nem szólal meg, mert az értelmes ember megadja a másiknak az igazát.

Ugyan nem láttam minden kérdés , minden hozzászólását, de amit olvastam, abban egyszer sem jelent meg az a szöveg, hívő részéről, hogy "igazad van".

Némelyik annyira ostoba, hogy a biblia hitelességének igazolására a bibliából idéz.

"A lopott ló azért az enyém mert nálam van."

2018. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
54%

Helyreigazítás:

Volt egy Jehova tanúja, aki azt mondta "teljesen igazad van".

Megnézhetitek a százalékát. Lepontoztátok a nézetei miatt, mert más.


Én elmondhatom egyik vallásos válaszát sem pontoztam le idáig, még azét sem akit komplett idiótának tartok.

2018. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!