Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szűz Máriának tényleg csak...

Szűz Máriának tényleg csak úgy elhitték hogy nem csalta meg a férjét, hanem a szentlélek szállta meg?

Figyelt kérdés
Miért nem merült fel senkiben a kérdés hogy esetleg hazudik, és megnézzék hogy tényleg szűz-e még?

2018. ápr. 21. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
40%

#40

Miért csodálkozol a dolgok menetén ?

Egy konkrét kérdésre nem vagytok képesek egy normális választ adni.

Tessék itt van újra:

A legrégebbi emberi csontváz 2 millió éves.

A vallásotok szerint 6000 éves az ember.

Adj rá egyértelmű magyarázatot.

2018. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
55%

Kedves waltgab és 33-as!


No most 6000 éves Földet egyik történelmi egyház sem tanítja és soha nem is tanította. A Szentírásban nincs benne. Az, hogy ti bekajáljátok néhány "kisegyház" vagy pár fundamentalista keresztény egyébként a bibliai kutatásokat teljesen mellőző magyarázatát, ez a ti bajotok.

2018. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
41-es,azokat a kommenteket,amik erről szóltak,el sem olvastam,csak ezen a mondaton akadt meg a szemem,ez amúgy is off,ugyanis a fő kérdés nem erről szól,hanem Máriáról. Itt a valláskritikán minden második kérdés szinte a kreacionizmusról szól,felesleges egy tök más témába belekeverni. Egyébként sem fogok erről vitatkozni,mert megmondom az őszintét,én nem vagyok otthon a témában.
2018. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
0%

#42-es

Hát így már mindjárt érthető.

Én magam is bekajáltam a kisegyház dumáját. Hogy mennyire átvertek ezek mocskok.


Akkor ezt felírom a jegyzeteimbe, hogy a kicsinek nem hihetsz.


Na, de álljon meg a menet. Csak nem lenézed a kis egyházat ? Nem ég le a bőr a kis pofikádról, mikor ennyire képmutató vagy ? Ezt tanultad istenedtől ?

Ha az is lenézné a kicsiket, akkor hol lennél Te magad ?

Mert "nagy ember" Te sosem leszel ezzel a mentalitással.

Pontosan ez a baj veletek.

Mindenki szidja a másik vallását. Ha én keresztény vagyok, akkor lenézem a kis mitugrász afrikai törzsi rítusokat, amikor esőért táncolnak, meg lenézem az összes többit aki nem az én "NAGY" vallásomat választotta.

Tudod hol lennél Te, ha nem ide születsz ?

Ugyanott ugrálnál az afrikaiakkal esőért, Te szerencsétlen. Csak annyit tudnál az egész világról, hogy van két szomszédos falu, aztán ennyi.

Ott ugrálnál esőért és nagy ívben letojnád a keresztény vallást.

Hányszor olvasom itt az oldalon, hogy a hitgyülisek, meg az őrtorony, micsoda tróger banda. Ti mondjátok róluk, a NAGY VALLÁS. Mintha Ti különbek lennétek. Attól mert a Ti vallásotok régebb óta hülyíti az embereket, semmivel sem jobb, mint aki csak 30 éve.

2018. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
Olvasgatva a kommenteket és hallomásból megtudván, hogy kreaciónista ellenszenv van, így azzal kezdeném, hogy: "Kreácionista vagyok!" Szerénységem, ismerve a Biblia alapját és a bibliában foglaltakat (tudományos tényeket, logikus magyarázatokat pl.) mondanám azt, hogy Mária nem csalta meg a férjét. Egyébként, kedves kérdező felmerült a kétely Józsefben, ha olvasod a Bibliát láthatod, hogy haragudott is Máriára és elakarta küldeni őt. A kérdésem az, hogy elfogadjátok-e a leírtakkal előhozakodott emberek válaszát, mert ha nem, akkor provokatív a kérdés. :) Mivel, úgy ahogyan az evolúcióniásták is, úgy mi is egy írásra alapozunk. Fura módon, ez nálunk (kreációnistáknál) nincs elnézve. Akkor mondhatja-e egy Keresztény az ide illő vállaszát? :)
2018. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
Balinhun, próbáltam követni a válaszokat, próbálom megérteni a kérdezőt is, bár nekem annyira nem fontos, hogy Mária valóban szó szerint szüzen fogant vagy sem, de most hogy írtál, tényleg nem is tudom, hogy valaki megválaszolta-e a kérdést. Már hogy azt a részét, hogy akarták-e ellenőrizni. És én pl. nem tudom, hogy akkoriban ez lehetséges volt vagy sem, mert csak a Jeanne d’Arc c. filmet láttam, ahol tapasztalt nénik kukkolták szegény lányt, de az is ezerakárhányban lehetett. Szóval előbb talán azt kellene tisztázni, tudták-e Mária korában vizsgálni a szüzességet.
2018. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
*már hogy Jézus szüzen fogant meg Máriában
2018. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
...na jó, ez így sem jobb, mindegy, a kérdés érthető...
2018. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:

Balinhun !


Annyit tudok a vallásodról, hogy elutasítjátok nagyon sok tudományosan bizonyított, vagy bizonyítottság hiányában csak tudományos elméletnek tartott dolgot.

Elutasítjátok a DNS vizsgálatot és annak hitelességét?

2018. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó az evolúció véletlenül szélfútta élőlényekről ír. A Biblia viszont azt, hogy volt egy tervező, aki mindent sebészi pontosággal oda rakott olyan dolgokat (testrészeket), annyi dolgot (sejteket vagy a DNS-t), ami olyan bonyolúltságra utal, amire lehetetlenség lenne azt mondani, hogy véletlenűl így keletkezett. Az emberi szervezetben 100 billió sejt van, amik mindegyikében ott van a te genetikai kódod. Biztosan, mi vagyunk azok akik elutasítjuk a tudományt? :)
2018. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!