Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy vallásos ember, aki nem...

Egy vallásos ember, aki nem fogad el olyan tudományosan bizonyított dolgokat, mint például az evolúció, miért rohan azonnal a tudományhoz amikor éppen annak vívmányaira van szüksége?

Figyelt kérdés

Miért nem ragaszkodik isten segítségéhez, ha megbetegszik ?

Az orvostudomány vívmányait ugyanolyan kvalitású emberek alkották meg számunkra, mint az evolúciót. Az orvostudomány nem tökéletes, de sokak szájából hallom, hogy isten viszont az. Akkor miért nem istent kérik a vallásosak ?

A magyar nyelvnek van erre egy szép szava, a képmutatás.


2018. ápr. 25. 20:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%
Szállj már le a vallásos emberekről.
2018. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
22%

A kreacionizmusnak nem sok köze van a valláshoz, áltudományos hülyeség, a keresztények többsége nem azonosul ezzel.


Másrészt pedig az Úr egy jó orvas segítségével is meg tud gyógyítani, ha nem mennek el dokihoz, hanem várnék a csodára, az vakhit lenne, és amúgy is meg van írva: "Ne kísértsd Uradat Istenedet!".

2018. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

*orvos


Bocsi😂😂

2018. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
19%
Az evolúció nem bizonyított tény. Bár sok tudós van, aki támogatja az elméletet, de legalább ugyan annyian vannak, akik azt vallják, hogy a világegyetem és a földünkön megtalálható változatos élővilág egy értelmes tervező létét feltételezi. Mind az evolúció, mind a teremtés elmélet hit kérdése. Azonban Darwin bármennyire meglepő, vallásos ember volt és azt kutatta, hogy a mutáció, vagy a környezeti hatások milyen változásokat idéz elő a különböző élőlények esetében. Ezen felesleges vitatkozni. Gondolj azt amit akarsz, és ha kedved van hozzá, írj egy könyvet az evolúcióról és csatold az egyértelmű bizonyítékokat, de olyanokat, amelyet egyetlen tudós sem tud megkérdőjelezni. Sok sikert!
2018. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy az evolúciót miért nem tekintitek bizonyítottnak, hisz többek közt a Magyar Tudományos Akadémia is aláírta a nemzetközi "egyezményt" , mely erről szól.

A társadalmunkban ezt elfogadottnak kell tekinteni. Nem lehet, hanem kell.

Nyilván egy ilyen aláírást egy annyira részletes vizsgálat, bizonyítékok elemzése előzi meg, ami garantálja , hogy a későbbiekben sem kell ezen a megállapításon változtatni.

Nyilván lehetnek ellenzői, de ez mindenben így van.

Biztos van olyan aki a magyar személyi igazolványt nem tekinti "bizonyítottnak" , de ha egyszer az erre kijelölt szervezet, jelen esetben a Magyar állam azt mondja, hogy a személyi igazolvány hiteles, akkor ezt minden normális ember el kell, hogy fogadja.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a korábbi katolikus egyházfő elutasította az evolúciót, a mostani már nem, de ez lényegtelen is voltaképp.


Én mindig úgy gondolkodom, hogy aki a saját munkájában, hivatásában állít valami, azt el kell fogadnunk hitelesnek, mert az az ő szakterülete. Ki értene jobban hozzá ? Természetesen egyetlen ember ehhez kevés, de itt sok ország sok szakembere állította és írta alá egyetértésben. Talán el kellene már mindenkinek fogadni, hogy az evolúció bizonyított.

2018. ápr. 25. 22:06
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

#4

Az evolúció tény. Tudományos körökben elfogadott biológiai alaptény. Akárcsak a kémiában az atomelmélet, a fizikában meg a gravitációs elmélet. Egyiket sem lássuk, de a sok különböző tudományágakból érkező bizonyíték hegyek alátámasztják.


Igen, sok tudós és orvos hisz Istenben.

Viszont én olyat is láttam(tudóst is és egyszerű vallásos embert), aki mindkettőben hisz. Na, ilyenkor mi van?

2018. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy az evolúciót miért nem tekintitek bizonyítottnak"


(Nem a magam nevében beszélek, én abszolút hiszek az evolúcióban.)

Mivel van elméleti tudomány és kísérleti tudomány.

Egy kísérletet meg tudsz ismételni akárhányszor, és (ha nincsenek zavaró tényezők) és ugyanazt az eredményt kapod, akkor bárkinek be tudod bizonyítani az igazadat.


Olyan dolgoknál mint az evolúció meg "csak" azt tudod mondani, hogy az evolúció sok mindent megmagyaráz, de ennyi is a bizonyítékod hogy jól beleillik a képbe, és logikus feltevés hogy sok a mutáció, és az előnyös mutációval rendelkező egyedek adják tövább a génjeiket.

2018. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Az evolúció három természeti jelenség logikai következménye. Ez a három jelenség pedig az öröklődés, a mutáció és a szelekció. Mivel mindhárom bárki által megfigyelhető jelenség (tehát tény), ezért az evolúció is az. Aki meg még ezt se tudja belátni, az egy hülye. Mint például a 4#-es.
2018. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

8

Sajnos a vallásos emberek logikátlanok. Olvastam egy két meredek hozzászólásukat.

2018. ápr. 25. 23:20
 10/33 anonim ***** válasza:
1%

Hahaha, a nap vicce a kérdés. :D

Én egyébként se vallásos nem vagyok, se hívő, se hitetlen.


Ellenben az akadémikus "tudósok" hívők: materialisták, valamint hipotézisekre, azaz előfeltevésekre építenek, azaz áltudományosak. Akadnak bár igazságok is az ismereteikben, kis hányadban. Meg gyártanak a "tudásuk" által olyan eszközöket, melyek többet ártanak az emberiségnek, mint használnak.


Az evolúció elméletét meg számtalanszor megcáfolták már logikai és filozófiai alapon.


Orvos"tudomáááány"? Na mentem, csá. Hányingerem van ettől a szemellenzőtől és ostobaságtól...


Tisztelet a kivételnek, így részben a sebészeknek, fogászoknak, de ott sincs minden rendben agyilag.


Hofi nagyon reálisan fintorgott:

"Orvosok...? Ugyan már.... De a sebész, az igen! :) Kivágta, kész, egyértelmű. ;-)"


Tudod te, hány FELTALÁLÓ (pl ingyen energiát előállító készüléket feltaláló) fizikus öltek meg rafinált és rejtélyes módon, mert az olajbiznisznek az az érdeke, hogy a tankönyvekbe az kerüljön akadémiai alapon, hogy

"ingyen energia nem létezik"...??


És te ezeknek hiszel??

Atyaég... megint egy hívő materialista akadémikus ostoba...

:(

2018. ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!