Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus feláldozása az Isten...

Jézus feláldozása az Isten vagy az emberek bűnei miatt volt?

Figyelt kérdés
Logikailag úgy van rendjén, hogy a bűnös hoz áldozatot bűnei feloldozásáért. Ha Isten hoz áldozatot akkor ez beismerése annak, hogy Ő a bűnös? Különben mi értelme lenne annak, hogy megbántott vétlen hoz áldozatot annak érdekében aki a bűnt elkövette?
2018. ápr. 28. 06:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Gondold el így:


Én betörtem egy házba, ezért börtönbe kell mennem. Te nem csináltál semmi rosszat, ezért te nem érdemelsz büntetést. Viszont te szeretsz engem, ezért börtönbe mész helyettem, és én szabad vagyok.

2018. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem érzed simliskedésnek ha úgy vállalom helyetted a börtönt, hogy én vagyok a börtönőr? Azok akiket megkárosítottál nem érzik igazságtalannak az ilyen " áldozat vállalást "?
2018. ápr. 28. 11:22
 13/27 anonim ***** válasza:
akkor vedd úgy hogy még a kárt is kifizetem
2018. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Add meg a címedet és máris indulok betörni!!!
2018. ápr. 28. 11:58
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha anno az Ószövetségi Isten nem lett volna olyan kicsinyes és kegyetlen, eleve nem lenne szükség megváltásra. Azaz végső soron, a Biblia alapján Isten a saját hibáját próbálja helyrehozni vele.
2018. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
29%

A megváltástan Szent Pál nevéhez fűződik, de Jézus nem ezt tanította.

Nem igaz az, hogy csak elég volt Jézusnak meghalnia miértünk, és aki ezt elhiszi, az üdvözül.

Jézus szerint az üdvözül aki ÚT-ként is tekint Jézusra, tehát járni kell azt az UTAT, amelyen Jézus előttünk jár és mutatja az UTAT. (kicsiség, kiszolgáltatottság és szegénység, pont ahogyan azt Jézus muatta)

Ezt a megváltástan tévedést, amivel az egész kereszténységet úgy vezették félre, ahogyan azt Szent Pál apostol sem akarta, hiszen ő sem akarhatta azt, hogy Jézus szavait, az ő tanításaira való hivatkozással értelmezzék felül.



KÉT SZENTÍRÁSI RÉSZ MAGYARÁZATA:

"1. A tékozló fiú történetében, lényegében, a fiú apjának képében, annak a mennyei Atyának képét rajzoltam meg, aki mérhetetlen szeretettel és részvéttel van a megtért bűnös iránt.


Ti a mennyei Atyát olyan IGAZSÁGOS BÍRÓNAK ismeritek, akinek kezébe, szeme elé kerülni, félelmetes dolog.

Ez részben igaz. Azért igaz részben, mert aki bűneivel nem törődve kerül eléje, az látva jóságos szeretetének sugárzását, ez annyira bántja, hogy egyenesen inkább a poklok poklát választja, csak ne kelljen olyan lelkileg összeroncsolt állapotában e szeretetfényben lennie.

Tehát nem olyan értelemben IGAZSÁGOS BÍRÓ a mennyei Atya, hogy bárkit is büntetni akarna gonoszságáért, hanem olyan értelemben, hogy mindenki önbíráskodásra kényszerül az Ő szeretetének felismerése folytán.


A tékozló fiú apjában tehát azt akartam tudomásotokra juttatni, hogy nincs büntető Isten. Csak szerető Isten van, akinek mérhetetlenül fáj az, ha egy gyermeke azzal bünteti önmagát, hogy rosszat tesz.


Meg kell mondanom, hogy az Általam elétek festett atya-képet Istenről a mai napig sem fogadtátok el.

Inkább kitaláltátok a megváltó és kiengesztelő kereszthalálom gondolatát, csak ne kelljen olyan gondolkodás-átalakítást végeznetek, melyet természetszerűen követnie kell olyan magatartásnak, mely az Általam bemutatott ÚT vállalásával egyenlő.


E magatartásotoknak mérhetetlen sok káros következménye van. A legnagyobb e sok közül az, hogy így képesek vagytok felmenteni magatokat az igazi megtérés alól, s minden ez irányú kötelezettséget rám hárítotok. Mintha számotokra és az Isten számára elég lenne egyetlen keresztény módon megélt élet az emberiség történelmében, az Enyém. Mintha nektek, a ti üdvösségetek eléréséhez elég lenne az, hogy csupán elhiggyétek azt a történeti igazságot, hogy Engem valamikor, mert szeretetből Atyám iránt és irántatok, mindent vállaltam, keresztre feszítettek.


Ez bizony több mint szégyen, mert ezzel éppen a lényeget, Engem, mint UTAT tagadtatok meg, s lett a ti úgynevezett MEGVÁLTOTT életetek karikatúrája és nevetség tárgya az Én életutamnak, a meg nem váltott, tehát a nem keresztény világ szemében. Mindez annak következménye, hogy nem ismertek sem Engem, sem az Atyát.


PEDIG ÉN ŐT a tékozló fiú atyjában bemutattam nektek.


2. A „tükör által, homályban látás” tartalma szintén hasonló horderejű, mint a tékozló fiú története. Míg ez utóbbi félremagyarázásával lehetővé vált számotokra, hogy Engem, mint UTAT ne kelljen vállalnotok, addig a „tükör által homályban látás” helytelen felfogása alapján Engem, mint IGAZSÁGOT is képesek vagytok megkerülni. Így valójában az ÉLETRŐL mondotok le, mert ÉN VAGYOK AZ ÚT, AZ IGAZSÁG ÉS AZ ÉLET. E három úgy összetartozik, mint a SZENTHÁROMSÁG. Úgy mondotok le az Általam meghirdetett ÉLET-ről, a szívbékéről és boldogságról, hogy ezt áttoljátok az időtlen világba. Holott én éppen onnan hoztam közétek azzal a szándékkal, hogy az, mint MAG, bennetek szárba szökkenjen, fává nőjön és gyümölcsöt teremjen. Utópiának tartjátok azt, amit Én egyetlen, és megvalósítandó IGAZSÁGNAK hirdettem nektek, és éltem elétek.


A különböző vallási felekezetek által megfogalmazott hitvallások hittételei, dogmái, mind olyan IGAZSÁGOT fogalmaznak meg, melyeket megfellebbezhetetlennek tartva, égettek el máglyán embereket, öltök halomra más felekezethez tartozókat, sőt hirdetitek, hogy nemcsak ti gyilkoljátok ezeket, de Én is, mert pokolra valónak mondom azokat, akik nem úgy látnak teológiai igazságokat, mint ti.


Az eddigi legnagyobb teológusotoknak, aquinói Tamásnak egy alkalommal bepillantást engedtem az örök igazságok birodalmába. Eredménye az lett, hogy ez az általatok legnagyobbnak tartott teológus ettől kezdve nem vett tollat kezébe, nem volt hajlandó egyetlen örök és megváltoztathatatlan igazságot sem leírni, sőt amit eddig írt, azt mind értéktelen holminak tekintette.


Bizony, béke csak akkor lesz majd a különböző felekezetek között, ha alázattal bevalljátok, hogy éppen azért, mert „tükör által, homályban” láttok, állandóan ki vagytok téve tévedéseknek. Csak akkor lesz béke, ha elfogadjátok, hogy Magamra mutatva nem dogmatikai igazságot mondtam, mikor Magamat IGAZSÁG-nak neveztem, hanem erkölcsi igazságot. Vagyis azt, hogy egyetlen IGAZSÁGOT hirdetek. SZERETNETEK KELL EGYMÁST!"

Jézus; A HANG - könyv 366

2018. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Dongaben ***** válasza:

Most biztosan sokan utálni fognak... (Ismét.)

A keresztény vallások elfogadják az Ó-szövetségben leírtakat, pedig az az Isten egy elég brutális "mészáros" volt... Városokat, népeket irtott ki...csecsemőket gyilkolt a "választott nép" érdekében. Aztán jött Jézus, aki PONT AZ ELLENTÉTJE ennek a kegyetlen Istennek...És akkor hirtelen...ez a korábban gyilkos Isten "jóságos" lesz??? Ez csak nekem fura?

2018. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
11%

Arra nem gondoltál, hogy mindez az emberek mérhetetlen gonoszsága miatt volt. Válaszért kattints a következő linkre és előítélet nélkül olvasd el a cikket.


[link]

2018. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A világegyetem legnehezebben érthető titka,hogy miért halt meg az igaz Alkotó,a bűnösökért.


Aki örök életet nyer,kutathatja ezt a kérdést,egy örökkévalóságon keresztül.

2018. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
32%

#17



"Most biztosan sokan utálni fognak... (Ismét.)

A keresztény vallások elfogadják az Ó-szövetségben leírtakat, pedig az az Isten egy elég brutális "mészáros" volt... Városokat, népeket irtott ki...csecsemőket gyilkolt a "választott nép" érdekében. Aztán jött Jézus, aki PONT AZ ELLENTÉTJE ennek a kegyetlen Istennek...És akkor hirtelen...ez a korábban gyilkos Isten "jóságos" lesz??? Ez csak nekem fura?"



Senki sem utál azért, ha gondolkodsz. :)


Ez nem fura, ha megfelelően értelmezzük!

Ami az Ó-szövetségben van,. azt a próféták írták le ihletésből és sugalmazásból, amibe bele vihették saját magukat is. Ez azért egészen más, ahhoz képest, amikor az Isten emberré lesz, és közvetlenül mutatja be azt, hogy milyen az igazából az Isten.

Tehát az Evangéliumok írói már a tényeket írták le, és nem ihletéseket, amibe már nem igazán vitték bele önmagukat, mert szem és fültanúi voltak annak, hogy az Isten milyen is, amikor leszületik a földre és emberré lesz.



"Miért kell rangsorolni a Szentírásban?


Isten nem sugall igazságot, mivel az igazság nem más, mint a valóság tudati tükrözése. Isten VALÓSÁGOT sugall. Miután e VALÓSÁG átszűrődött valakinek tudatán, az illető ezt éli meg IGAZSÁGNAK. Tehát mindenképpen rányomja tudatának foncsorozott tükrét a sugalmazást kapott lény arra a valóságra, melyet IGAZSÁGNAK fogalmaz meg. És mint tudjátok, ahány foncsorozás, annyi igazság egy-ugyanazon valóságot illetően.


Most mondom az ismert példát: Egy képet nézve, kaptok némi ismeretet a kép alkotójáról. Még több ismeretet tudtok meg róla, ha az alkotó falujából jönnek emberek, és beszélnek róla. De a legtöbbet és legtisztább ismeretet akkor kapjátok, ha maga az alkotó jön el, és beszél önmagáról.


E példa alapján már a teremtés (kép) ad némi ismeretet Istenről. Sokkal több ismerethez jutnak azok, akik a sugalmazás (Biblia) által igyekszenek nagyobb istenismeretre. (Az alkotó falujából jött emberek által kapott ismeret), de minőségileg és mennyiségileg egyaránt tisztultabb és több ismeretre jut az, aki a MEGTESTESÜLT IGÉT hallgatja. (Maga az alkotó jön, és beszél önmagáról.)


Gréber ez utóbbival nem számolt. Sőt! Szinte egyetlen felekezet sem számol ezzel. Ezért van az, hogy a Bibliából mindent ki tudnak olvasni, és mindennek az ellenkezőjét is. Így aztán a Biblia teljesen alkalmatlan arra, hogy a Biblia alapján állók egységre jussanak, bárhogy is akarják. "

Jézus; A HANG - könyv 278

2018. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!