Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kellett megszületnem ha...

Miért kellett megszületnem ha mindenki gyűlöl? Miért nem teszi elérhetővé számomra Isten a párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
A Bibliában is azt írják, szeressétek egymást, az ember társas lény, stb akkor nem látom át miért nehezít sokunkat ezzel.

2018. máj. 3. 18:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem gyűlöl mindenki, az emberek többségét nem érdekled. Az embereknek éppen van elég bajuk a saját életükkel, nem foglalkoznak random ismeretlen emberek gyűlöletével. Szóval ezen ne parázz.


Azt mondod, csúnya vagy. Tegyük fel, hogy így is van. Szerinted hány csúnya ember van a világon? Gondolod, hogy mindőjük élete értéktelen, mert ebben az egy szempontban nem érvényesülnek? Annyi dolog van, ami igazolást ad egy emberi élet értelmének, és te éppen arra az egyre figyelsz, amiben hiányt szenvedsz. Én például katasztrofálisan béna vagyok, mindent ősszetörök, folyton megsérülök. Ráadásul baromira rossz a kondícióm is. Ha nekiállnék élsportot űzni, valószínűleg szétfrusztrálna a dolog.


Ne támassz magaddal szemben irreális elvárásokat, mert akkor tuti a kudarcélményre kárhoztatod magad.


Amu a csúnyaságot illeti: van jópár nőismerősöm és kolléganőm, akik hát nem a Vogue címlapjáról léptek le (csúnyák), és mégis kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolatban élnek, gyerekeik vannak. A titok: a férfiakat valójában nem érdeklu annyira a külső, amennyire állítják, vagy a média sugallja. A tiniknél és a fiatal férfiaknál talán igen, de ahogy halad előre az idő, és megtapasztalják, hogy a szépség nem garancia az érzelmi biztonságra (némely jó nők átb*sszák őket, mint szart a palánkon) legtöbbjüknek benő a feje lágya.

2018. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Mansour ***** válasza:
Amúgy valószínűleg az a legnagyobb baj, hogy megkeseredtél, és ez sugárzik rólad. Tudod mennyire vonzó tud lenni egy kedves, aranyos nő, még ha nem is néz ki jól? Ráadásul a kor előrehaladtával egyre inkább ez számít. Nekem nem volt különösebb baj a kinézetemmel, mégsem volt sikerem a lányoknál. Később jöttem rá csak, hogy igazából a fellépés, a viselkedés az, ami számít. Jó, a nőknél kicsit többet nyom a latba a kinézet, de azért messze nem minden. Nagyon fontos a kisugárzás!
2018. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 pelgrim ***** válasza:
Azt hiszem már majdnem minden fontosat megírtak előttem én csak egy dolgot tennék még hozzá, Azt, hogy te választottad ezt az életet, mert éppen ezek a körülmények, ez a külső az ami téged a leginkább előresegít szellemi fejlődésedben. Tekintsd ezeket a nehézségeket kihívásnak! Vedd tudomásul, hogy te Isten egyszülött leánya vagy, a kerek nagy világon belőled csak ez az egyetlen van! Legyen ez a tudat a „Vezérlő lángoszlopod!” Más szóval tegyél szert helyesebb önismeretre, szilárdabb öntudatra, nagyobb lelki erőre – mert szerintem nagyon alábecsülöd magad. Ha kitartasz, meglátod egy idő után rajongni fognak érted az emberek!
2018. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok én arra a "ronda" lányra. Küldesz nekem képet priviben? Lehet hogy nem is vagy az, csak bebeszéled magadnak.
2018. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hallgass csak rám "csúnya lány"... :)

Ha nekem személyesen tennéd fel ezt a kérdést, akkor biztosan elkerülnélek.

Ha valami normális pasit szeretnél , akkor a biblia és az isten szavakat sürgősen felejtsd el.

Nekem is küldhetsz egy képet, kíváncsi vagyok, hogy néz ki egy ronda nő.

De nem ám lepattintasz, hogy már minden ujjadra jutott egy pasi, mert akkor a kardomba dőlök.

:)

2018. máj. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 követ62 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Szomorú, hogy így érzel, hogy egyedül vagy.

És ne haragudj meg amiért ezt írom. De te tudhatod a választ.

Te csak elvársz szeretetet, törődést másoktól, vagy de is adsz?


Szerintem kezdj el mások felé önzetlenül szolgálni és hidd el rengetegen lesznek akik szeretni fognak.

És talán idővel a társad is megtalálod.


A Bibliában sokminden le van irva.

Pl, hogy mindennek rendelt ideje van.

A türelem nagy erény. Fontosabb adni mint kapni. És még sorolhatnám. De talán a legfontosabb amit Jézus mondott "Mindazonáltal ne az legyen amit én akarok, hanem amit Te Atyám."

A lényeg, hogy többet foglalkoznunk mások jólétével mint magunkkal.

Ezzel minden gondunkat bízzuk Rá.


Fel a fejjel és bizz Istenben!

2018. máj. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Kései Sirató ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy Isten lehetővé teszi számodra, csak te nem akarsz élni a lehetőségeiddel?
2018. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%
Keresztény közösségekbe kellene járnod. (Ha eddig nem történt meg) Imakörbe, bibliakörbe. Ott is nehéz ismerkedni, de nagyobb eséllyel találkozhatsz olyan férfival, aki a külsőségektől el tud vonatkoztatni. Ha a közeledben nincs ilyen közösség, ahol veled egykorúakkal találkozhatsz, akkor el kell messzebbre utazni. Vannak hosszúhétvégi, vagy nyári egyházi rendezvények, táborok. Ott egyúttal felülemelkedhetsz a gondjaidon, másrészt komoly lelki barátságokat köthetsz, amiből később több is lehet.
2018. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig figyelem, hogy a kérdést feltevő vajon mennyire kapcsolódik be a beszélgetésbe.

Most azt látom, hogy semennyire.

Ez pont elég ahhoz, hogy ne is figyeljenek fel rád.

Biztosan hibás vagy Te magad is a kudarcokban.

Nem várhatod el másoktól, hogy közeledjenek.

Akik kértek fotót, vajon kaptak ?

Ugye, hogy nem ?

2018. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%

Igen, az a baj, hogy én még nem láttam szép vallásos lányt.

Tehát nekünk fiúknak nem jó ilyen gyülekezetbe járni, mert pusztít ott az igénytelenség.

Sajnos a kérdezőnek apácának kell mennie, mese nincs.

A ronda srácok is bomba nőket keresnek. Sajnos ilyen lett a világ, a belső nem számít csak a külsőség.

2018. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!