Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Félre értelmezném a szenthárom...

Félre értelmezném a szentháromságot?

Figyelt kérdés
Szóval a szentháromság azt jeletni úgye, hogy Isten, Jézus és a Szentlélek egy és ugyanaz. Namármost nekem ez nem fér a fejembe. Tehát van Isten aki megtermékenyítette Máriát, aki megszülte őt emberi formában, hogy aztán feláldozhassák az emberek és így megmentse a lelkünket? Elmagyaráznátok kérlek mert ez nonszensz így nekem.

2018. máj. 22. 00:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Úgy tűnik a keresztények közt sincs egyetértés. Most akkor egyenlő vagy nagyobb nála? És a 'Szent Lélek' hol helyezkedik el? Rá milyen szerep jut?
2018. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

"Ez a tipikus vallásos magyarázat hogy "Fogadd el és kész ne keress benne logikát mert nincs" XD"


Szent Ágostonnál reklamálj.

Egyébként a De Trinitate c. művében kifejti a Szentháromság teológiáját, ajánlom elolvasni, ha esetleg érdekel a téma.

2018. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
11%

Nem. Isten különböző megnyilvánulási formái az Atya, a Fiú, és a Szentlélek.

Az Atya teremtette a világot és "atyáskodik" a világ felett.

A Fiú akiben Isten ember alakjában kijelentette önmagát.

A Szentlélek pedig aki "belülről" munkálkodik az emberben.


Jézus keresztáldozatáról ezt kell tudni:

Minden ember bűnös (én pl. beismerem hogy már hazudtam, loptam, gyűlöltem, stb...).

Jézus 100%-ban Isten és 100%-ban ember volt. Isten volt mert csodákat tett és tökéletes életet élt, ember volt hiszen emberi teste volt emberi érzelmekkel.

Annak ellenére szenvedett és végezték ki hogy tökéletes életet élt, és ezt helyetted tette.


Hogy ez mit is jelent: Képzeld el hogy én loptam és a bíróság börtönbüntetést szab ki nekem. Te nem loptál, viszont annyira szeretsz engem hogy helyettem leülöd a büntetést, hogy nekem nem kelljen. Valami ilyesmiről lenne szó Jézus esetében is!

2018. máj. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%
Te most meg egy személyről beszélsz három megnyilvánulási formában. :)
2018. máj. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
20%
Ez egy sátáni filozófia, mely valójában arra jó, hogy megossza még jobban a benne hívőket (mert ugyanis a háromságban hívő egyházak amúgy is gyakran a végletekig, VÉRRE MENŐEN megosztottak)! A Biblia nem tanítja, sőt ellent mond neki. Tehát tisztelt kérdező, ez a gyászos magyarázkodás és megosztottság nyilvánvaló jele annak, hogy a téma nem valóság.
2018. máj. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%

Miért pontoztatok le? A kérdező arra volt kíváncsi hogy a keresztyének hogyan értelmezik a Szentháromságot.


Ilyen szempontból az alapján hasznos és nem hasznos számotokra a válasz hogy egyetértetek-e vele? Vagy valamit helytelenül írtam volna?

2018. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%

#16

Mindenkit lepontozott a kérdező és az eretnek szektások, aki leírta a keresztény nézőpontot. Ez van.

2018. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Akkor engem nekik nem volt okuk lepontozni. Szóval ha valaki rávilágít, hogy mindannyian hisztek valamiben, de másként, az az nincsen egységes nézetetek róla az mennyen a fenébe?
2018. máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
20%

Itt tudományos igényességgel megtalálsz kérdező mindent a témában:


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
43%

A Máté 7:15–19. versében Jézus elmondta, hogy a következőképpen különböztetheted meg a hamis vallást az igaz vallástól:


„Őrizkedjetek a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, belülről azonban ragadozó farkasok. A gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajon szednek-e tövisbokorról szőlőt, vagy bogáncsról fügét? Minden jó fa jó gyümölcsöt terem, de minden romlott fa értéktelen gyümölcsöt terem . . . Minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe vetnek.”


Vegyünk egy példát. Jézus azt mondta a János 13:35-ben: „Abból tudja meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.” Isten ihletett Szava az 1János 4:20. és 21. versben ezt a további kijelentést teszi:


„Ha valaki azt állítja: ’Szeretem Istent’, és mégis gyűlöli a testvérét, az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, az nem szeretheti Istent, akit nem lát. És ez a parancsolatunk van tőle, hogy aki szereti Istent, az szeresse a testvérét is.”


Hogy az igaz keresztények között szeretetnek kell lennie, alkalmazd ezt az alapelvet mindarra, ami századunk két világháborújában és más háborúiban történt. A kereszténység egyazon vallásához tartozó emberek csaptak össze a harcmezőkön és ölték meg egymást ellentétes nacionalista nézetek miatt. A harcvonal mindkét oldalán kereszténynek állították magukat az emberek, mindkét oldal élvezte papsága támogatását, amely azt állította, hogy Isten az ő oldalukon áll. Ez a mészárlás, amelyet „keresztény” végzett „keresztény” ellen, rothadt gyümölcsnek bizonyult. Ez a keresztény szeretet megsértése, Isten törvényeinek a megtagadása. (Lásd még: 1János 3:10–12.)


Ezek, melyek ezt művelték egymással és másokkal, javarészt háromságot tanító egyházak voltak! Milyen gyümölcsöket is teremtek és teremnek ma is?


Az igaz keresztény hittől való eltávolodás tehát nemcsak istentelen hitnézetek kialakulásához vezetett — amilyen például a Háromság tantétele —, hanem istentelen viselkedéshez is.

2018. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!