Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Félre értelmezném a szenthárom...

Félre értelmezném a szentháromságot?

Figyelt kérdés
Szóval a szentháromság azt jeletni úgye, hogy Isten, Jézus és a Szentlélek egy és ugyanaz. Namármost nekem ez nem fér a fejembe. Tehát van Isten aki megtermékenyítette Máriát, aki megszülte őt emberi formában, hogy aztán feláldozhassák az emberek és így megmentse a lelkünket? Elmagyaráznátok kérlek mert ez nonszensz így nekem.

2018. máj. 22. 00:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
43%
Ok-okozat! Végül is ezt mondta Jézus is, amikor "gyümölcsökről" beszélt.
2018. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
47%

Megnéztem a "tudományos igényességű" linkelt forrásokat...


A niceai zsinattal kapcsolatban megjegyzi, hogy "Így bárki, aki abban hitt, hogy az Isten Fia nem egyenlően örökkévaló az Atyával, vagy hogy a Fiú teremtve lett, azt örökké tartó kárhozatra ítélték."

No most, a zsinati szövegben nem is szerepel a kárhozat kifejezés: ez már csak a cikk írójának a fantáziája. Az eredeti zsinati szövegben "anathema sit" szerepel, mint gyakori fordulat, ennek jelentése: ki van vetve. Szokták valóban így fordítani, hogy legyen átkozott. De elsődleges értelme a kiközösítés - ki van vetve. Tehát, aki nem hisz a Szentháromságban, az nem lehet közösségben az Egyházzal. Ilyen egyszerű ez. Nyilván én meg nem fogadom el a Koránt, tehát nem vagyok közösségben az iszlámmal...

"El lehet képzelni, milyen nyomást jelentett ez az átlaghívőkre, hogy egyetértsenek ezzel."

Ja, azért tudott annyi eretnekség virágozni még Arius után is... Ezek olyan hatást gyakoroltak, hogy össze kellett hívni még 381-ben Konstantinápolyban egy újabb zsinatot, sőt még az V. században is további zsinatokra volt szükség az egyház álláspontjának megfogalmazására.


A honlap továbbá ezt írja: "A „Háromság” kifejezés jobb megértése érdekében feltehetjük a kérdést: Vajon ez Jézus és a tanítványok tanítása volt? Ha igen, akkor az időszámításunk szerinti első században már teljesen kialakult formájában jelentkeznie kellett volna."

Ahogy jelentkezett is. Nem a niceai zsinat volt ez első, amelyik ezt megfogalmazza. Ez a honlap teljesen figyelmem kívül hagyja az ókeresztény iratokat.

2018. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
40%

Ez csak szójáték, nem ennek van jelentősége!


"Ja, azért tudott annyi eretnekség virágozni még Arius után is..."


Vagy éppen az igazsághoz voltak közelebb!


"A honlap továbbá ezt írja: "A „Háromság” kifejezés jobb megértése érdekében feltehetjük a kérdést: Vajon ez Jézus és a tanítványok tanítása volt? Ha igen, akkor az időszámításunk szerinti első században már teljesen kialakult formájában jelentkeznie kellett volna."


Ahogy jelentkezett is. Nem a niceai zsinat volt ez első, amelyik ezt megfogalmazza. Ez a honlap teljesen figyelmem kívül hagyja az ókeresztény iratokat."


Nem hagyja figyelmen kívül, a második, harmadik rész (második, harmadik link) foglalkozik alaposan velük.


Másrészt semmiféle valós tanítás, még csak halvány utalás sincs a Bibliában erről a pogány tanról. Nem véletlen, hiszen a nemzetek hiedelmeiből van. A háromságos "érvek" mind leleplezhetőek a szövegkörnyezetből, vagy a teljes Írásból.


"Mialatt ezt a kutatást végzed, tedd fel magadnak a következő kérdéseket:


1. Találok-e olyan írásszövegeket, amelyek megemlítik a „Háromság”-ot?


2. Találok-e olyan írásszöveget, amely azt mondja, hogy Isten három különböző személyből áll, az Atyából, a Fiúból és a szent szellemből, de a három mégis csak egy Isten?


3. Találok-e olyan írásszöveget, amely azt mondja, hogy az Atya, a Fiú és a szent szellem mindenben egyenlők, úgymint örökkévalóságban, hatalomban, tisztségben és bölcsességben?"


Erre mind "nem" a válasz!


A pártatlan tudósok is ezt vallják, mert egészen egyszerűen ez van.

2018. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!