Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudták a Biblia írói,...

Honnan tudták a Biblia írói, hogy Jézus anyja szűz volt?

Figyelt kérdés

Jézus sehol sem említi, az ő korában senki nem tud ilyesmiről, sőt, egyház-történeti adatok vannak arról, hogy nem is tekintették Istennek a kortársai.

Melyik fejezetben írják, hogy Máris szűz volt, ki írja és ír e róla, hogy ő honnan tudja?



2018. máj. 22. 21:33
1 2 3 4 5
 31/45 LeonScottKennedy ***** válasza:
54%

#29:

Megnyugtatlak, nagyon jól ismerem az ősrobbanás hipotézist, amivel én magam nem teljesen értek egyet, mivel van egy saját elméletem a világegyetem mibenlétéről, ami habár ha egyes ciklusonként hasonlatos az általánosságában elfogadott ősrobbabás elmélethez, mégis nézőponttól függően kicsit, vagy egészen más. Általában a tudomány fórumon szoktam lógni és asztronómiával foglalkozó kérdéseket szoktam megválaszolgatni (tudod, amik számítanak is), szóval azért nem mondanám, hogy halvány lila gőzöm sincs a témában ;) A vallás fórumra csak azért szoktam feljárni, hogy nevessek egyet buta emberek buta kérdésein és buta válaszain, de amikor már én sem bírom ép ésszel, mint pl itt, akkor már közbeszólok, mert ez már kabaré ami itt folyik "valláskritika" alatt.

2018. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 pelgrim ***** válasza:
27%

Nem tudták, a klasszikus értelemben Mária nem volt szűz. Mária szüzessége azt jelenti, hogy tiszta lelkű volt, nem azt hogy nem ismert férfit. Ismert a tény hogy a magzat nem csak az anyától, de még a környezetéből, a körülményekből is átvehet bizonyos dolgokat, érzelmeket gondolatokat feszültségeket stb. Ebben az értelemben Mária igenis kiválasztott szűz volt arra a célra, hogy tiszta lelkű szülője legyen egy nagy léleknek, akinek küldetése sikerrel kellett, hogy járjon.


Mária szüzességére vonatkozóan a félreértés, a helytelen magyarázat onnan származik, hogy az evangélium jámbor de túlbuzgó szerzői válasszal akartak szolgálni bizonyos vádakra, mely szerint Mária házasságon kívül került áldott állapotba.


Jézus valóban a szentlélek által fogant, mint ahogy minden ember a szentlélek által fogan, nincs a világon egyetlen ember aki Isten akara ellenére jött világra, teljesen függetlenül attól hogy az házasságon belül történt vagy sem.


Mindez természetesen nem csökkenti Jézus érdemeit, Ő marad nagyjaink legnagyobbja, a megváltó, nem a bűnöktől váltotta meg azokat akik tanítását komolyan veszik, hanem a lelki-öntudat szánalmas állapotából.

2018. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

#pelgrim


Eleve ott sántít, amit mondasz, hogy Jézus már egy házasságba született bele. Ezért hát kutya se feltételezte volna róla, hogy nem Józseftől, Mária férjétől van. Mi meg így utólag még annyira se mondhatnánk ilyet, mint a kortársaik.

2018. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

#32

Ezzel lényegében kitaláltál egy teljesen új story-t (hiszen itt már nem másféle értelmezésről van szó). Javaslom más neveket használj, mert Jézus és Mária már foglalt.

2018. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 pelgrim ***** válasza:

# 33/ Márpedig az írás szerint József nem csak feltételezte, hanem tudta is, hogy Mária nem tőle lett terhes. Azon felül Jézus ellenfelei is tettek célzásokat erre.


# 34/ Nem találtam ki egy új story-t csak a valóságot írtam le, vallásos vagy más eredetű elfogultság nélkül.

2018. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem csak kitaláltak egy akkoriban hihetetlennek tűnő történetet, melyet az akkor élő ostobának számító (jelenkort nézve többnyire életképesebb) emberek elhittek.

Mert hím ivarsejt nélkül nincs megtermékenyítés! Ez meg egy tény. Gondolom akkoriban lombik program még nem volt, így a véleményem szerint egyetlen lehetőség jöhetett szóba: sör, bor töménytelen mennyiségben melynek következtében egy vagy több kanos férfi huncutkodott egyet Máriával. Ő meg másnap kicsit amnéziás lett, mivel mégis csak József volt a jegyese...

2018. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg Jézus sem emlékszik saját fogantatására. Szóval valószínűleg Máriától."


Halottat támaszt fel,súlyos beteget gyógyít meg,ördögöt űz,vízen jár,feltámad,de a saját fogantatására sajnos valószínűleg nem emlékszik.Te ezt tényleg életszerűnek látod?


Mária szüzessége csak egyházi kitaláció,hogy az emberek valami misztikus,de fölösleges dologgal foglalkozzanak,ez egy manipulációs trükk.

Valaki mondja már meg nekem,mi a célja,értelme annak,hogy Mária szűz? Mi??? Jézus a csodáit nem fellengzésből tette,hanem példamutatásból.Nem pedig azért,hogy "Nézzétek,én annyira nagy májer vagyok,hogy még a születésem sem hétköznapi volt"

2018. jún. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

"Mária szüzessége csak egyházi kitaláció"

Lehet, ahogy Jézust is sokan mondják kitalációnak, te ezek közé tartozol.


Én meg egyszerűen elfogadom a Szentírást Isten szavának, ami azt állítja, hogy Mária a Szentlélektől foganta Krisztust és szűzen szülte.


Lehet neked van igazad, lehet a keresztényeknek. Ez egyhamar úgy sem derül ki. Majd ha meghalunk és lesz túlvilág, akkor nekünk volt igazunk, ha nem lesz, akkor nektek.

2018. jún. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Mária szüzessége csak egyházi kitaláció"


Lehet, ahogy Jézust is sokan mondják kitalációnak, te ezek közé tartozol."


Honnan ez a magabiztos ítélkezés fölöttem?

Leírtam a véleményem,de ne találj már ki rólam dolgokat úgy,hogy nem is ismersz.Tudod,erről is beszélt Jézus,az ítélkezéssel kapcsolatban...

2018. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Valóban általánosítottam, elnézést. Csak manapság akik nem hisznek a Szentírás szavában, gyakran szeretik akár Jézus létét is megkérdőjelezni.
2018. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!