Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolkodnak így a hívők?

Miért gondolkodnak így a hívők?

Figyelt kérdés
Még ha nem is mindenki, de sokaknál megfigyeltem, hogy ha bármi jó történik az életükben, azért köszönetet mondanak Istennek. De amikor pedig bármi rossz, akkor soha nem okolják Istent. Pedig a rossz pont ugyanannyira származik tőle, mint bármi ami jó.
2018. máj. 23. 13:32
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Ezek szerint, Te is teremtesz rosszat, amikor a gyermeked elé két utat állítasz?


Nem.

Nemes egyszerűséggel, ismered mi az ami nem tenne jót a gyermeknek. Ezt pedig elmondod neki.

Ezzel kifejezed a szeretetedet, hogy megóvd.

Ha nem mondod el neki, akkor nem figyelmezteted, tehát ekkor leszel bűnrészes.


Isten úgy alkotta meg az embert, hogy erkölcsi téren, nem lehet független, amiben saját magukat irányíthatják.

Ezért amikor meghatározza, mi használ, vagy mi a jó, azt közli, valamint azt is, hogy mi a következménye, ha nem fogadsz szót.


Ezzel nem hozott létre rosszat, csak mert felállított, egy értékrendet.

2018. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A nép hiteője ***** válasza:

Ujra itt vagyok. xd


"Igen, végülis ha így gondolkodsz, alapesetben az ellentmondást kimagyarázod. Viszont így pedig a Bibliával kerülsz ellentmondásba, miszerint Isten az egyedüli teremtő, és minden általa lett ami csak van a világban."


A biblia elso mondatat biztos ismered: Kezdetben teremtete Isten az egeket es a Foldet"


Itt a teremteni ige egyedul a vilagon a heber nyelvben ugy fordul elo, ami csakis egyedul Istenre vonatkozik. Heber : 'bara' ige. Ezzel a biblia elvalasztja az embert az isteni teremtestol mibel kepesek vagyunk szellemi alkotasokra, kezmuvessegre stb. De ezt a kulonbseget az ekberi es az isteni teremtes kozott egyedul a heber nyelv teszi.

2018. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

"Ezek szerint, Te is teremtesz rosszat, amikor a gyermeked elé két utat állítasz?"

Nem tudok róla hogy én teremtő lennék. Viszont kismillió rossz utat tudnék sorolni. Na azokat vajon ki teremtette, ha egy teremtő létezik?

2018. máj. 24. 16:07
 44/50 A kérdező kommentje:

"Ezzel nem hozott létre rosszat, csak mert felállított, egy értékrendet"

Ember, eleve szükség sem lenne értékrendre, ha Isten nem alkotott volna rosszat!

2018. máj. 24. 16:08
 45/50 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ezzel azt mondod, hogy ha Isten a leges legjobb, akkor ne teremtsen saját magánál rosszabbat!
2018. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Ha nem hozott fel volna.... akkor kukorica sem lett volna.... ha nem lett volna, a volna sem lett volna... :)


Tegyük fel, hogy nem tesz ilyet.

Mi alapján döntötte volna el az ember, hogy meddig mehet el a Teremtőjével szemben?

Ha még is olyat tesz, amit a Teremtő nem szeretne, utólag kellett volna mondania, hogy "ja bocsi ezt nem szabad?" DE a baj megtörtént....


Egyébként is a felállított tilalom, azt hivatott kifejezni, hogy Istennek van joga bizonyos dolgokban döntést hozni. Minden más egyéb dologban az ember szabad kezet kapott.

A halál fogalma, ismert volt Ádám előtt, hiszen az állatok nem kaptak örök életre lehetőséget.

Tudta, mi az ami kockán forog. Mérlegelhette volna, hogy a Teremtője, nem akar rosszat neki, hiszen ettől akarta megkímélni.


Hogyan is gondolta, hogy az élete forrását, felülmúlhatja, egy gyümölcs, vagy egy Fa amit szintén maga a Teremtő hozott létre?

2018. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Jób története gondolatformáló lehet:


[link]

2018. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:
Nem, azt mondom ha egyszer teremtett egy világot ami teli van rosszal, akkor ne tetszelegjen hamisan valami végtelenül jóságos szerepben...
2018. máj. 24. 23:40
 49/50 anonim ***** válasza:

Sajnos ugyan oda jutottál vissza a válaszok ellenére, ahonnan indultál.


Isten nem teremtett rossz világot. A teremtményei éltek vissza a szabad akaratukkal, és hozták be a rosszat. Azok akik nem akarnak Isten vezetése alatt élni, fellázadtak ellene. Ezt nem Isten akarta, és nem is hagyja szó nélkül.


Hogy Isten megenged valamit, vagy Ő okozza, az nem ugyan az.

2018. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 Darkmoon80 ***** válasza:

"Hogy Isten megenged valamit, vagy Ő okozza, az nem ugyan az."


Ok, de amit megenged, az honnan kerül a választható lehetőségek palettájára? Magától? Bizony nem!


Én megengedem (lehetőséget teremtek rá), hogy a gyerek leverje a vázát, amit az asztal szélére állítottam, bár figyelmeztetem, hogy büntetést kap érte. A többi ugye, már az ő felelőssége!


EGY NAGY FRÁSZT!


Az én hibám, hogy bár előre láttam a problémát, nem előztem meg!!!!

Elvégre felnőttként nekem már megvan az előre látásom, a tapasztalatom és nem utolsó sorban a lehetőségem, hogy elkerülhető legyen a baj!


Na ennyit Isten "szeretetéről és jóságáról"!

2018. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!