Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők! Miből gondoljáto...

Kedves hívők! Miből gondoljátok, hogy Isten létezik? Tudom, hogy unalmas már a kérdés, de akkor is ti bele gondoltatok már a dolgokba?

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 20:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%
Akik meg azt állítják, hogy szervetlenből nem lehet szerves anyag, azok nézzenek már utána, mit jelent a fotoszintézis. Hoppá, mégsem kell hozzá isten? Na ugye, csak kicsit utána kellett volna nézni a dolgoknak, mielőtt mindenbe kényelmesen istent magyarázunk.
2018. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/194 yesyesyes ***** válasza:
61%

#22


"Akik meg azt állítják, hogy szervetlenből nem lehet szerves anyag, azok nézzenek már utána, mit jelent a fotoszintézis. Hoppá, mégsem kell hozzá isten? Na ugye, csak kicsit utána kellett volna nézni a dolgoknak, mielőtt mindenbe kényelmesen istent magyarázunk."


Nem látom hol írják azt hogy szervetlenből nem lehet szerves anyag.

Azt említi valaki hogy élettelenből nem lehet élő...


A fotoszintézissel sztem kicsit mellélőttél, hiszen: "A fotoszintézis során növények, algák és egyes baktériumok a Napból származó fényenergia felhasználásával szerves vegyületeket állítanak elõ."


Tehát élő organizmus állítja elő a szerves vegyületet...


Ráadásul igen-igen szigorú feltételeknek kell megfelelni hogy hiba nélkül végbemenjen a folyamat...

"Mivel a fotoszintézis fotofizikai, fotokémiai, redox és enzimatikus reakciók bonyolult sorozata, ezért számos környezeti tényezõvel szemben igen érzékeny. Túl sok látható fény, ultraibolya sugárzás, alacsony- vagy magas hõmérséklet, túl kevés vagy túl sok víz, illetve tápanyag, légszennyezõk, nehézfémek, stb. képesek önmagukban - de méginkább együttesen - károsítani a fotoszintézis folyamatát..." MTA Szegedi Biológia Központ ( [link]


Szerintem sokkal-sokkal nagyobb hit kell annak elfogadásához hogy a világmindenség valami ősrobbanás, az élet pedig evolúció (véletlenek millió és millió sorozata) által jött létre ebből a halott anyagból, mintsem Isten teremtése által...


Nem tudom elhinni hogy az ősrobbanás extrém körülményei (több millió fokos hő, iszonyú gravitációs és más fizikai erők stb...) között valahol ott volt az "ÉLET", ami egyszer csak megjelent valami kezdetleges

2018. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/194 yesyesyes ***** válasza:
76%

formában...

ez lemaradt a mondat végéről...:)

2018. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
36%

#22, 23:

Nem igazán lőttem mellé. A fotoszintézisre alkalmas élőlények olyan szén alapú vegyületeket hoznak létre, amely maga az élet alapköve. A Földön ugyanis szén alapú az élet felépítése.


"Szerintem sokkal-sokkal nagyobb hit kell annak elfogadásához hogy a világmindenség valami ősrobbanás, az élet pedig evolúció"


Nem, ehhez nem hit kell. Önálló, logikus gondolkodás, illetve utánajárás kell hozzá. Mindkettőre van bizonyíték, ellenben Istennel. Az Ősrobbanás kétségbevonására még nem szoktam annyira felkapni a fejem, mivel még ma sem tudjuk pontosan, hogyan, miért történt, csak azt tudjuk biztosan, hogy megtörtént. Oké, ezt el szoktam nézni.

De ember, 2018-ban megkérdőjelezni az evolúciót? Komolyan? Erre nem csak egy pár, hanem több millió bizonyítékunk van, ehhez már nagyon vak, tájékozatlan és nemtörődöm istenhívőnek kell lenni, hogy ilyet állíts. És most figyelj: igen, az egyház már rég elismerte és elfogadta mint az Ősrobbanást, mint az evolúciót. Úgy látszik, te még elvakultabb vagy, mint az egyházfők. Ehhez csak gratulálni tudok.


"Nem tudom elhinni hogy az ősrobbanás extrém körülményei (több millió fokos hő, iszonyú gravitációs és más fizikai erők stb...) között valahol ott volt az "ÉLET", ami egyszer csak megjelent"


Nem, én sem tudom elhinni. Az élet valószínűleg megvárta, amíg lehűlt a hőmérséklet, nem voltak már olyan iszonyúak a gravitációs hatások és kialakult egy olyan bolygó egy olyan környezettel, ami megfelelt az élet kialakulásának feltételeivel. Attól a ponttól kezdve, egészen a Föld legelső élő egysejtű organizmusaitól már végig tudjuk követni az evolúciót egészen máig, erre pedig az a legszebb bizonyíték, ha fogsz egy kiskanál vizet akár egy tóból, de akár csak egy pocsolyából és mikroszkóp alá teszed azt a pár cseppet. Azt fogod látni, hogy nyüzsög benne az élet, az a fajta élet, ahonnan elkezdődött minden.

2018. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/194 anonim ***** válasza:
21%
És a vizet ki hozta létre? mert az nem alakult ki csak úgy magától.A benne levő élet sem.
2018. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
27%

#25:

Látod, erről beszéltem. Nem értesz valamit, és már mindjárt Istent magyaráznád bele, ahelyett, hogy mondjuk megnézz egy videót (rengeteg van angolul, magyarul nem tudom) arról, hogy hogyan jött létre a Földön az első ősóceán, amelyben aztán kialakult az élet. Én már komolyan belefáradtam a magyarázásba, úgyhogy ha érdekel a téma, mármint a tudományos fele, akkor nézz utána, van kezed, van szemed, van füled, van agyad, semmi mást nem igényel. Vagy ne, és akkor továbbra is hidd azt, hogy isten teremtette a vizet meg az életet, nekem igazából halál mindegy, hogy te meg a Jehova szektád mit hisz.

2018. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/194 anonim ***** válasza:
25%
En visszakerdezek, kedves ateisták, miből gondoljátok hogy Isten nem létezik?
2018. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/194 LeonScottKennedy ***** válasza:
24%

#17:

Szerintem csak szimplán nem dőlünk be meséknek.

2018. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/194 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem sokkal-sokkal nagyobb hit kell annak elfogadásához hogy a világmindenség valami ősrobbanás, az élet pedig evolúció (véletlenek millió és millió sorozata) által jött létre ebből a halott anyagból, mintsem Isten teremtése által..."


Minden tudományos igényességgel megfigyelhető jelenség - értsd pl. a kozmikus háttérzaj, a csillagok egymáshoz képesti mozgása stb - arra utal, hogy volt valamikor egy olyan kezdeti esemény, amit a tudomány ősrobbanásnak hív. Attól, hogy nem voltunk ott, nem tudjuk, hogy mi okozta, nem tudjuk volt-e előtte valami nem azt jelenti, hogy "ja, azt nem tudom --> akkor isten", hanem azt, hogy "ja azt nem tudom --> még dolgozunk rajta". És ha kiderülne, hogy ezt sosem fogjuk megtudni (pl lehetetlen megtudni) sem jelentené azt, hogy nem történt meg.


A kereszténységnek van az a vadhajtása, ami tudományos alapon szeretné bebizonyítani, hogy létezik isten. Ennek érdekében elképesztően sok áltudományos féligazság kering keresztény körökben arról, hogy mi is az evolúció. Klasszikus példázat: a vihar egymillió évig is dúlhatna a roncstelepen, akkor sem fújná össze az anyagot a szél úgy hogy repülőgép legyen belőle. Ez totális félremagyarázása annak, hogy mi az evolúció.

2018. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/194 anonim ***** válasza:
62%

"És a vizet ki hozta létre? mert az nem alakult ki csak úgy magától.A benne levő élet sem."


Nem akarlak kiábrándítani, de vizet akár még házilag is lehet vizet csinálni, csak hidrogén és oxigén szükséges hozzá. (balesetveszélyes, a felszabaduló energia miatt, de ettől függetlenül abszolút elemi kémiáról beszélünk).


Erről beszéltem, hogy ilyen teljesen nyilvánvaló hülyeségekkel próbálják bizonyítani egyesek isten létezését.

2018. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!