Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi vezethet egy Keresztényt...

Mi vezethet egy Keresztényt arra hogy egy másik Ábrahámita vallás:judaizmus, iszlám hive legyen? Ha valaki kiábrándult a rómaik. K. hitből és áttér az a megoldás?

Figyelt kérdés
kereszténység,hitehagyás,római katolikus

2018. júl. 17. 23:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
45%

Mohamed próféta nem írta át a Bibliát. Azért elég gáz ha úgy gondolod egy szerintetek átlag ember át tudja írni a Bibliát hihetőbbre. A megállapításod annyiban helyes hogy a Korán hihető, a Biblia nem.


Szentháromságot senki sem érti. Mindig az a vége hogy emberi ésszel nem lehet felfogni. Legalább is ez volt a magyarázat mikor belekérdeztem. Hiába jössz azzal hogy "buta vagy hozzá". Ezt már sok kereszténytől hallottam. A baj akkor kezdődik mikor belekérdeztem és az orruk alá dugtam a Bibliát. Akkor kiderült hogy ők sem értik.

2018. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
A Szentháromság tan nem is azért van hogy értse az Ember.Isten lényének sem az a lényege hogy megértsük kicsoda Isten.Én elfogadom amit Jézus mond és Bolond aki nem teszi mert Ő az Út az Atyához.A Koránt nem vehetem a kezembe lévén hogy nem vagyok hivő a muszlimok szerint amennyire tudom csak muszlim veheti kézbe a Koránt.Ha tehetném sem olvasnék bele mert felesleges lenne...
2018. júl. 21. 00:45
 13/36 anonim ***** válasza:

"Mohamed próféta nem írta át a Bibliát."

Valóban nem, rosszul fogalmaztam. Péláne azért, mert írni sem tudott. Sokkal inkább vette a bibliai történeteket, átfogalmazta a saját szája íze szerint, mert még újakat se volt képes kitalálni, majd ezeket adta tovább.

Tessék, így már egészen pontos.

2018. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, ha egy vallás alaptanítása teljességgel érthetetlen és logikátlan, ott komoly gondok vannak. Én is elfogadom amit Jézus mond, mivel a Korán is ír Jézusról, amit a kezedbe vehetsz és elolvashatsz akkor is ha nem vagy muszlim. Mikor elkezdtem tanulmányozni az iszlámot én sem voltam muszlim. Viszont ha olyan kijelentéseket teszel, hogy akkor sem olvasnád el ha tehetnéd, miért tetted fel ezt a kérdést. Illetve ez azt is jelenti téged nem érdekel az igazság. Mert ha elolvasod, két dolog történhet:


1, Nem tartod igaznak, és megerősít téged hogy a keresztény vallás igaz.

2, Rájössz hogy az iszlám az igaz vallás, amiben eddig hittél nem az, magyarul eljutottál az igazsághoz.


Kettő közül bármelyik is történjen, nem járhatsz rosszul. Ha viszont kijelented hogy felesleges elolvasni mert úgysem igaz, azzal sokmindent elárulsz magadról. Például hogy a hited gyenge, mert félsz hogy esetleg kiderül, amiben eddig hittél nem igaz. Vagy nem érdekel az igazság, a jelenlegi vallásod kényelmes neked ezért igaznak nyilvánítod, mert az a szíved vágya. Illetve nem is tartanálak értelmes embernek hiszen úgy nyilatkozol és nyilvánítasz hamisnak valamit, hogy közben fogalmad sincs róla.

2018. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
50%

"Valóban nem, rosszul fogalmaztam. Péláne azért, mert írni sem tudott. Sokkal inkább vette a bibliai történeteket, átfogalmazta a saját szája íze szerint, mert még újakat se volt képes kitalálni, majd ezeket adta tovább."



Két dolog kedves 67%-os. Egyrészt ezt Jézusra is el lehetne sütni. Fogta a Tórát és saját kénye kedve szerint hozzácsapott dolgokat, így alakult ki a keresztény vallás. A zsidók egyébként pont ez mondják Jézusról. Ez persze nem igaz. Iszlám vallás szerint Jézus próféta, és azt mondta az embereknek amit Isten parancsolt. Csak azért mondom mert a te logikád szerint ez is lehetséges.


Másik dolog pedig, hogy az iszlám szerint Mohamed próféta kijavította a A Bibliában található hibákat Isten parancsa szerint, nem saját elképzelés alapján. Látom azzal tisztában vagy hogy A Bibliában és Koránban sok a hasonló történet, de jelentős eltérésekkel. Nézzünk meg egyet röviden. Például Noé és az özönvíz történet ami feltehetőleg 4-5 ezer éve történt.


a, Keresztény változat ugye közismert. Isten büntetésül az egész világra árvizet bocsát. Ez azt jelenti hogy 9 ezer méteres vízoszlop volt a föld minden egyes pontján. Csak Noé és családja menekült meg egy hajón, amiben összegyűjtöttek minden egyes állatfajból egy párt. Miután elvonult az ár, kiszálltak és mentek dolgukra. A tudomány segítségével könnyen bizonyítható hogy ez a történet nevetséges és biztosan nem így történt. Egyértelműen bizonyítható hogy 4-5 ezer éve nem volt a világot elöntő özönvíz. Az állatokkal kapcsolatos részt pedig remélem nem kell ecsetelnem mennyire nevetséges.



b, Koránban is olvashatunk Noéról és az özönvízről, de szó nincs arról hogy az egész világot elöntötte a víz. Kiderül hogy csak Noé népét érintette tehát lokális árvíz volt valahol a Közel-Keleten. A hajón Noén, családján kívül voltak még hívők és legfeljebb háziállatok. Tudományos szempontból ez teljesen rendben van. Lokális árvizek ma is történnek mindenfelé a világon. Az is belefér hogy az emberek hajóra menekítették háziállataikat.



Ha ez alapján kellene eldönteni hogy Mohamed próféta vajon saját kedve szerint írta át ezt a történetet, vagy Isten parancsára kijavította, én egyértelműen az utóbbit mondanám, hiszen a keresztény változat egyértelműen bizonyítható hogy nem történt meg, tehát hazugság, a Korán szerinti viszont tudományosan rendben van. Te mit gondolsz erről?

Végig lehet zongorázni így az összes történetet és az eredmény hasonló lesz mint ez esetben.

2018. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
54%

"Szentháromságot senki sem érti. Mindig az a vége hogy emberi ésszel nem lehet felfogni. Legalább is ez volt a magyarázat mikor belekérdeztem. "

És ha emberi ésszel a maga teljességében nem fogható fel, akkor az már azt jelenti, hogy nem is létezhet?

Te Allah nagyságát a maga teljességében fel tudod fogni a véges emberi értelmeddel? Igen? Nos, akkor mondhatni istenkáromló vagy.

2018. júl. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
55%

Allah nagyságát a maga teljességében nem foghatjuk most fel, de az iszlám szerint nem is nyilatkozott ki magáról olyat amit nem érthetünk. Szerinted Isten kinyilatkozna magáról valamit, amit senki nem ért, és elvárja hogy mégis megértsük? Ha meg nm értjük, miért kellene hinnünk benne? Érted a problémát?


Kérdezem én. Milyen vallás az, aminek az alapja teljességgel érthetetlen? Isten vallása minden emberhez szól. Világosnak kell lennie az egyszerű emberek számára is, a szentháromságot viszont egyetemet végzett teológusok szem értik.

2018. júl. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

#15

"Két dolog kedves 67%-os. Egyrészt ezt Jézusra is el lehetne sütni. Fogta a Tórát és saját kénye kedve szerint hozzácsapott dolgokat, így alakult ki a keresztény vallás."

Nem csak a Tóra volt, hanem számos másik ószövetségi könyv is, de igen, lényegében le lehet egyszerűsíteni ennyire. Viszont az ószövetségi kinyilatkoztatást Ő sem változtatta meg, hiszen az Istentől származott.


"Például Noé és az özönvíz történet ami feltehetőleg 4-5 ezer éve történt."

Ha nem baj, akkor én is megnéztem. Lássuk mennyivel hihetőbb a Korán története.

(Kár, hogy a Koránban annyira rendszertelenül, össze vissza szerepel a történet, ezért az iszlam.com oldalra hagyadkoztam.)


"Noé (béke legyen vele) majdnem ezer éven keresztül intette népét türelemmel"

"Allah ezután azt parancsolta Noénak (béke legyen vele) hogy ültessen fákat. Ekkor népe kigúnyolta: Feladtad a prófétaságot, és földművesnek álltál? Noé 100 év eltelte után feldolgozta a fákat"

Ha majd ezer éven át intette őket, majd 100 év múlva kezdte építeni a bárkát és a vízözön után is élt egy darabig, akkor mennyi idős volt? Legalább 1100-1200(?) éves, rendkívül hihető a történet.


„Uram! Ne hagyj meg a földön egyetlen hitetlent sem! Ha meghagyod őket, tévelygésbe viszik a szolgáidat, és csak gonosz hitetlent nemzenek” (Korán 71: 26-27)

Azt mondtad, hogy helyi árvíz volt, itt még is azt írja a Korán, hogy ne hagyjon meg egy hitetlent sem a földön.


"Ami után a víz az egész földet elborította, és elpusztult minden hitetlen, Allah azt parancsolta a földnek, hogy nyelje el a vizét, és az égnek pedig, hogy hagyja abba az esőzést, így megszakadt az eső, leapadt a víz, és a bárka kikötött egy hegyen."

Itt is egész földről ír, nem egy kis részéről. Valamint ha a hegyeken se tudtak megmenekülni és a Bárka is egy hegyen kötött ki, akkor itt is a biblai méretekhez hasonló árvízről van szó.

Nem tudom, hogy a Koránban is az Ararát hegyen kötnek-e ki, de az is 5 km magas.


De tudod ennek ellenére is, ha én azt mondom, hogy 100 millió fekvőtámaszt csináltam ma reggel, te azt mondod, hogy csak 1 milliót, akkor a te történeted nem lesz igaz, mert jóval kevesebbet mondtál. Az 1 millió fekvőtámasz is pont annyira hihetetlen, mint a 100 millió.

2018. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
45%

"Viszont az ószövetségi kinyilatkoztatást Ő sem változtatta meg, hiszen az Istentől származott."


Mondod te, de zsidók nem így látják. Szerintük Jézus csak hozzátett az Ószövetséghez saját kénye kedve szerint és létrehozott egy új vallást. Persze ez az állítás neked nem teszik, de te ugyanezt állítod Mohamed prófétáról.



"Kár, hogy a Koránban annyira rendszertelenül, össze vissza szerepel a történet, ezért az iszlam.com oldalra hagyadkoztam"


A Korán versei nem egyszerre lettek kinyilatkoztatva.Egy prófétáról több fejezetben is olvashatunk.Ez nem összevisszaság hanem a fokozatosság elve.



"Ha majd ezer éven át intette őket, majd 100 év múlva kezdte építeni a bárkát és a vízözön után is élt egy darabig, akkor mennyi idős volt? Legalább 1100-1200(?) éves, rendkívül hihető a történet."


Biblia szerint Ádám is közel ezer évig élt. Ha számodra nem hihető Noé Korán szerinti életkora, akkor Ádámé sem lehet hihető. Vagy ha Biblia írja elhiszed, de ha a Korán ír hasonlót akkor már nem? Egyébként ez egy olyan kérdés amit tudományos szempontból nem lehet vizsgálni. Biblia szerinti özönvíz nem azért hihetetlen mert Isten nem lenne képes elönteni az egész világot, hanem azért mert a tudományos alapon kizárható hogy lett volna ilyen.



"Azt mondtad, hogy helyi árvíz volt, itt még is azt írja a Korán, hogy ne hagyjon meg egy hitetlent sem a földön."


Ezt Noé mondja. Tudni kell hogy a Korán szerint Allah minden néphez küldött prófétákat, továbbá az egyes próféták egy adott néphez érkeztek (Mohamed próféta az egész emberiséghez, mivel ő az utolsó). Noé esetében is kiderül, hogy saját népéhez beszél. Azt se feledd hogy abban az időben a világ az emberek számára akkora volt amekkora területen éltek. Fogalmuk sem volt arról mekkora a föld, és csak azt a falut vagy várost ismerték ahol éltek, esetleg a környékét. Igy mikor Noé azt mondja hogy a "földön" azt jelenti az általa ismert területen.


"Valamint ha a hegyeken se tudtak megmenekülni és a Bárka is egy hegyen kötött ki, akkor itt is a biblai méretekhez hasonló árvízről van szó."


Valóban azt írja hogy hegyeken sem tudtak megmenekülni de már néhány száz méter is hegynek számít. Illetve hegyekben is előfordul árvíz. Ez sehogy sem utal globális özönvízre.



"Nem tudom, hogy a Koránban is az Ararát hegyen kötnek-e ki, de az is 5 km magas."


Nem. Említ egy hegyet, de nem tudjuk hogy az pontosan melyik és hány méter magas. Lehet hogy csak pár száz méter.



"De tudod ennek ellenére is, ha én azt mondom, hogy 100 millió fekvőtámaszt csináltam ma reggel, te azt mondod, hogy csak 1 milliót, akkor a te történeted nem lesz igaz, mert jóval kevesebbet mondtál. Az 1 millió fekvőtámasz is pont annyira hihetetlen, mint a 100 millió."



Az általad hozott versekből nem következik hogy a Korán is globális árvízről írna. Ellenkezőleg,lokális árvíz következtethető ki. Egyébként ha a Koránban olvasható változatot nem hiszed el mert hihetlen szerinted akkor a bibliait sem hihetnéd el mert az egyértlműen képtelenség.

2018. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

"Mondod te, de zsidók nem így látják"

Nem tudom mi bajod van, neked adtam igazat, hogy bár sarkosan, de jól írtad.

Mohamed pedig nem hozzátett, hanem átírt.


"A Korán versei nem egyszerre lettek kinyilatkoztatva.Egy prófétáról több fejezetben is olvashatunk.Ez nem összevisszaság hanem a fokozatosság elve."

A korán elvileg néhány év alatt lett kinyilatkoztatva, a Biblia 1500 év alatt. Még sem kell sok száz oldalt "átnyálazni", hogy elolvassak egy rövid ószövetségi történetet. Tehát ez összevisszaság.


"Ha számodra nem hihető Noé Korán szerinti életkora, akkor Ádámé sem lehet hihető. Vagy ha Biblia írja elhiszed, de ha a Korán ír hasonlót akkor már nem?"

Ki mondta, hogy nekem hihető? De ha a logikádat vesszük alapul, a Bibliában Noé kb 950 évet él, a Korában minimum 1100 évet, akkor a Biblia az igaz, mert közelebb van a hihető életkorhoz.


"Azt se feledd hogy abban az időben a világ az emberek számára akkora volt amekkora területen éltek. Fogalmuk sem volt arról mekkora a föld, és csak azt a falut vagy várost ismerték ahol éltek, esetleg a környékét. Igy mikor Noé azt mondja hogy a "földön" azt jelenti az általa ismert területen."

Ez már a te egyéni magyarázatod, mert neked így tűnik hihetőnek. Az iszlam.com oldalon mind a magyarázatban, mind az idézetekben egész föld és minden ember szerepel. Sehol sem írja, hogy néhány falura vonatkozott.

Amúgy is, azt írja a Korán, hogy majd 1000 évig intette meg az embereket, abba belefér, hogy akár az egész földet bejárja.


"Valóban azt írja hogy hegyeken sem tudtak megmenekülni de már néhány száz méter is hegynek számít. Illetve hegyekben is előfordul árvíz. Ez sehogy sem utal globális özönvízre. Nem. Említ egy hegyet, de nem tudjuk hogy az pontosan melyik és hány méter magas. Lehet hogy csak pár száz méter."

A hegy legalább 500 m magas domb. Ha itt ilyenről van szó, arra az idősek is nevetve fel tudtak volna "futni". (Mondjuk egy 500 méter magas víztömeg is nekem hihetetlen.)

Azt mondod, hogy a hegyekben is előfordul árvíz. Igen ám, de ezek hamar le is folynak a lejtés miatt. Itt meg elég sokáig állt. Persze lakhattak valami osztrák falucskában is az Alpok egyik völgyében, ahol még-még meg tud állni a víz. Csak akkor már nem 500 méteres dombokról beszélünk.

Szóval nekem ez nem áll össze, lehet én vagyok túl hülye földrajzból.


"Az általad hozott versekből nem következik hogy a Korán is globális árvízről írna. Ellenkezőleg,lokális árvíz következtethető ki."

De, mint írtam, pont az következik: "egész föld", "minden ember".


"Egyébként ha a Koránban olvasható változatot nem hiszed el mert hihetlen szerinted akkor a bibliait sem hihetnéd el mert az egyértlműen képtelenség."

Mind a kettő pont ugyan annyira képtelenség, egyik se hihetőbb a másiknál. Egyébként azt sem állítottam, hogy a bibliai történetet szó szerint értelmezve elhiszem. Mivel mint céloztál rá, képtelenség. Csak az a furcsa, hogy ugyan ezt a képtelenséget nem veszed észre a Korán történeténél. Vicceltem, esetedben nem furcsa :)

2018. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!